MISTR 2023/2024

První výhru Ocelářů v sezoně určila druhá třetina

07.09.2023 · Rostislav Niedoba
K úvodnímu duelu sezony nastoupili ve čtvrtek odpoledne dorostenci Třince a Přerova. Domácí uhájili roli favorita, avšak na výhru se nakonec docela nadřeli.
1., čtvrtek 7.9.2023
Přerov
3:2
Třetiny: 0:0, 3:2, 0:0

Branky a nahrávky: 24. Makula (Rybnikár, Hrček), 26. Weiss (Řípa), 38. Švancara (Byrtus, Makula) – 22. Frnka (Mátl), 34. Dobřecký

Vyloučení: 0:3, navíc Holub (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 47 Střely na branku: 45:23

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2

HC Oceláři Třinec: Skácel – Marek, Byrtus, Kaleta, P. Trnka, Mrtka, Holub – Karas, Blahuta, Švančara – Morcinek, Hrček, Rybnikár – Řípa, Řehák, Makula – Hladonik, Weiss
HC ZUBR Přerov: Šejba (39. J. Trnka) – Špičák, Wasserbauer, Pohanka, Mozr, Matyáš, Cífka – Ryšavý, Miklas, Švejcar – Došlík, Koudela, Dobřecký – Mátl, Kurial, Frnka – Vlk

Oceláři vstoupili do první třetiny sezony aktivněji. Už ve druhé minutě se přerovský brankář Robin Šejba ocitl pod velkou palbou domácích. Především jeho zásluhou hosté úvodní tlak přečkali. Třineckým v první dvacetiminutovce nepomohly ani dvě přesilovky. Byli sice lepším týmem, avšak i po samostatném úniku Jakuba Blahuty svítil na ukazateli skóre bezbrankový stav.

Ve druhé třetině už konečně začaly padat góly a nebylo jich málo. I přes převahu domácího celku šel do vedení Přerov, když se prosadil Filip Frnka. Za dvě a půl minuty však domácí vyrovnali po střele Wiktora Makuly a chvíli nato už domácí vedli. Přesně tentokrát pálil Matěj Weiss.

Hosté pak ve čtyřiatřicáté minutě z ojedinělé šance vyrovnali, po samostatném úniku se jednou rukou prosadil z bekhendu Adam Dobřecký. Oceláři si však vzali ve druhé třetině vedení ještě jednou zpět. Třinecký kapitán Robin Švančara se dostal do brejku a přesnou střelou k levé tyči zakončil.

První minuty poslední třetiny přinesly poněkud kostrbatý hokej. Žádné velké šance, čas hrál jednoznačně ve prospěch domácích. Přerovští mohli udeřit v pětiminutové přesilovce, ale na nic moc se nezmohli. Největší šanci pak spálil čtyři minuty před koncem utkání přerovský Filip Vlk. V závěru už hosté neměli na obrat síly a Oceláři mohli slavit první body v sezoně.