Drama a hodně vyloučení. Oceláři srazili Dynamo v oslabení

16.09.2023 · Rostislav Niedoba
V sobotním poledni se v rámci čtvrtého kola dorostenecké extraligy spolu utkali mladí hokejisté Třince a Pardubic. Utkání nabídlo mnoho přesilovek na obou stranách, které však vedly pouze k brankám v oslabení. Oceláři dali hned dvě, díky čemuž porazili doposud neporažené Dynamo.
4., sobota 16.9.2023
Pardubice
3:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Rybnikár, 35. Weiss (Řípa, Mrtka), 57. Švančara (Mrtka) - 19. Drábek (Jansa)

Vyloučení: 7:9, navíc Makula (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku a Úlehla (PCE) trest do konce utkání za nesportovní chování Využití: 0:0 V oslabení: 2:0

Diváci: 78 Střely na branku: 29:20

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1

HC Oceláři Třinec: Čelko – Mrtka, Barteczek, Kaleta, Hladonik, Marek, Trnka – Švančara, Rybnikár, Weiss – Řípa, Blahuta, Řehák – Karas, Makula, Spaskin – Vrubel, Morcinek
HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Vápeník, Ruml, Jansa, Křečan, Řehořek, Jaroš, Šurc – Lempach, Rolinek, Macek – Úlehla, Drábek, Joska - Kovář, Jindřichovský, Vítek – Teml

Po první oťukávané plné nepřesností dostali domácí možnost přesilovky, se kterou však nenaložili ideálně. O pár minut později to byli hráči Dynama, kteří se mohli v této disciplíně prosadit. Místo toho si však nechali pláchnout třineckého Michala Rybnikára, který otevřel skóre. Hosté se prosadili až v závěru první třetiny, kdy se jim poprvé podařilo vyvinout větší útočnou aktivitu. Do ideální střelecké pozice dostal kotouč Dominik Drábek a vyrovnal.

Druhá třetina začala podobně, jako skončila ta první. Dynamo však tentokrát z útočné snahy nic nedokázalo vytěžit ani přes dvě početní převahy. Pak se dostali ke slovu domácí a ti už byli úspěšnější. Přesilovku ze třiatřicáté minuty se jim sice zužitkovat ještě nepodařilo, avšak následně se přece jen ke gólu dopracovali. Po přihrávce Řípy skóroval Matěj Weiss.

Poslední dvacetiminutovka se nesla ve velmi nervózním duchu. Padlo hodně trestů na obou stranách, vrcholem bylo vyloučení domácího Wiktora Makuly na pět minut a do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Paradoxně ale právě v tomto oslabení zasadili Oceláři definitivní úder. Do samostatného úniku se dostal Robin Švančara a chladnokrevně zakončil. Hosté na tuhle ránu už nenašli odpověď, Oceláři zvítězili 3:1.