Junioři začali stíhací jízdu pozdě, s Olomoucí těsně prohráli

19.12.2022 · Martina Sikorová
Poslední utkání roku 2022 mladým Ocelářům výsledkově vůbec nevyšlo. Na startu třetí třetiny museli svěřenci trenéra Reného Muchy dotahovat už tříbrankovou ztrátu a byť dvěma góly dokázali utkání zdramatizovat, na body proti poslednímu týmu tabulky nedosáhli.
34.kolo, pondělí 19.12.2022
2:3
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0,0:2, 2:1  Branky a nahrávky: 47. Holinka (Pohludka, Cedzo), 56. Šilar (Hrůzek) - 24. Belan, 32. Kučera (Fasner, Belan), 43. Kučera (Belan). Rozhodčí: Vaněk, Čech - Hladík, Tvrdý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
HC Oceláři Třinec: Klimek – Volas, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Bartoš, Pohludka, Sikora, Cedzo, Hlávka, Šilar
HC Olomouc: Frgál – Drábek, Sedláček, Panáček, Kalman, Compel, Kočí, Galvas – Kučera, Hradil, Janech, Jeřábek, Belan, Havel, Matašovský, Tomeček, Fasner, Pigl, Ruda

Poslední utkání roku 2022 nerozehráli Oceláři vůbec špatně. Třinečtí hráči byli v první třetině střelecky aktivnějším týmem, jejich koncovka ale postrádala přesnost. Jednu z největších šancí si v polovině úvodní dvacetiminutovky vytvořili Gerych se Spěváčkem, dotlačit puk za brankovou čáru se ale důrazným útočníkům nepodařilo.

Skóre na světelné tabuli se tak poprvé měnilo až v čase 23:20, když se nenápadnou střelou z pravé strany prosadil Jakub Belan. A aby toho nebylo pro Třinec málo, následnou přesilovku proměnil v druhý gól hostujícího týmu Jan Kučera.

Krátce po návratu z kabin se Oceláři dostali do ještě horší situace, to když se z dorážky mezi střelce podruhé zapsal Jan Kučera. Krátce po třetím gólu Olomouce už se z úspěšné akce radovali i Oceláři. V čase 46:55 se ranou z úhlu prosadil Miroslav Holinka a o necelých deset minut později propálil gólmana hostů taky Tomáš Šilar. Na vyrovnání už ale hráči s drakem na hrudi nedosáhli a s rokem 2022 se rozloučili těsnou porážkou.