Obrat proti Spartě ukončil černou sérii juniorky

13.12.2022 · Martina Sikorová
Návrat na domácí led mladým Ocelářům prospěl. Třinec v zápase proti Spartě hýřil střeleckou aktivitou a na branku soupeře vyslal hned 51 ran. Rozhodnout ale za stavu 3:3 musely až samostatné nájezdy. V dovednostní loterii byl Třinec úspěšný a po pěti prohrách v řadě znovu slavil vítězství!
31.kolo, úterý 13.12.2022
Sparta Praha
4:3sn
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 2:2. 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 31. Haas (Cedzo, Volas), 39. Pohludka (Holinka), 41. Šilar (Haas), rozh. náj. Sikora – 19. Hrabík (Theimer), 31. Theimer, 35. Vašíček (Stepanchuk, Pavlák). Rozhodčí: Šutara, Rapák - Gančarčík, Veselý. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 51:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
HC Oceláři Třinec: Milota – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Haas, Pohludka, Sikora, Cedzo, Ramik, Šilar, Jobánek
HC Sparta Praha: Volevecký – Pavlák, Tůma, David, Červenka, Ducháč, Böhm, Bartoň – Vašíček, Mácha, Novák, Hrabík, Senčák, Fábry, Stepanchuk, Vitouch, Theimer, Hamršmíd, Žmola

Třinečtí mladíci rozehráli úterní zápas aktivně, hned v první třetině se ale ukázalo, co Oceláře v poslední době velmi trápí. A tím je koncovka. Rozhodně se nedá říct, že by si svěřenci trenéra Reného Muchy nevypracovali dobré šance, problém byl ovšem s jejich zakončováním. A tak přišel v devatenácté minutě trest, když se po přihrávce Theimera prosadil Ondřej Hrabík.

Na startu druhé části pak sice vyrovnání zařídil Oskar Haas, radost ale třinecké střídačce vydržela jen krátce. Už po 32 sekundách vrátil Spartě vedení Oto Theimer a aby toho nebylo málo, na 1:3 chvíli nato zvýšil Martin Vašíček. Oceláři se ale nevzdali, v čase 39:00 snížil na rozdíl jediné trefy svým premiérovým gólem v juniorce debutant Šimon Pohludka.

Co Třinec na konci druhé části začal, na startu té třetí dokončil. Už po 13 odehraných sekundách dopravil puk do sítě Tomáš Šilar a stanovil skóre na 3:3. Hráčům s drakem na hrudi nešla upřít snaha rozhodnout zápas ještě v základní hrací době, o čemž svědčí i poměr střel na branku v poslední třetině (18:6), koncovka Ocelářů ale znovu selhala.

A tak se šlo do prodloužení, na které po pěti minutách a následné úpravě ledu navázaly samostatné nájezdy. Rozdílový gól si v nich připsal dorostenec Petr Sikora a zajistil tak Třinci cenné dva body.