Junioři nadělovali! Olomouci dali šest branek

17.09.2022 · Šárka Kolková
Šesté kolo juniorské extraligy zvládli mladí Oceláři na jedničku. Proti Olomouci sice po úvodní dvacetiminutovce vedli o jediný gól, v těch zbývajících se ale rozstříleli a po výhře 6:2 si došli pro zasloužené tři body.
6.kolo, sobota 17.9.2022
6:2
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 3:1, 2:1  Branky a nahrávky: 19. Moškoř (Pánek, Šutý), 31. Ročák (Moškoř, Šilar), 34. Cedzo (Holinka, Hrůzek), 36. Buják (Moškoř, Kozlík), 51. Bartoš (Holinka, Cedzo), 60. Jobánek (Kozlík, Moškoř) – 33. Kočí (Hradil, Fasner), 41. Hradil (Panáček, Kučera). Rozhodčí: Hradil, Šutara – Bartek, Bartoň. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 50:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.
HC Oceláři Třinec: Král – Buják, Andrle, Kareš, Hrůzek, Kremnický, Ročák – Bartoš, Kozlík, Pánek, Hlávka, Gerych, Spěváček, Holinka, Cedzo, Volas, Šilar, Moškoř, Jobánek, Šutý
HC Olomouc: Nowak – Compel, Groch, Panáček, Kočí, Sedláček – Kuchta, Belan, Adam, Tomeček, Janech, Lichner, Havel, Hradil, Matašovský, Kučera, Fasner

První třetina nám nabídla spoustu zajímavých momentů. Jedním z nich byl střelecký pokus Janecha, který mohl poslat Olomouc do vedení, což se mu ale nepodařilo. Na druhé straně měl dobrou příležitost Jobánek, i on ovšem selhal. Olomouc poté měla k dispozici přesilovku pět na tři, ani v ní jsme se ale gólu nedočkali. Do kabin se ale za bezbrankového stavu přece jen nešlo, o první změnu skóre se v čase 18:47 postaral Jan Moškoř.

Druhá třetina nabídla gólovou smršť. Střelu Kočího ještě zastavila tyč, zato dělovka Marka Ročáka na opačné straně hřiště už v síti skončila. Hosté snížili ve třiatřicáté minutě, když Václav Kočí propálil z bezprostřední blízkosti Krále a využil tak přesilovku. Ale domácí drama nepřipustili. Adam Cedzo za necelou minutu navýšil vedení Ocelářů na 3:1 díky bezchybné trefě bekhendem. V šestatřicáté minutě zazněla gólová siréna znovu, když Dominik Buják sjel od modré čáry až k bráně a poslal puk do volného místa v levé části brány.

Třetí třetina nezačala pro domácí příliš dobře. Hned na startu poslední třetiny se ztratil Ocelářům z dohledu Radim Hradil, který zmátl Krále a zakončil do pravého prostoru brány. V čase 46:39 bylo nařízené trestné střílení, ale Cedzo jej v úspěšné neproměnil. Přesto to Oceláře nemuselo mrzet. O slovo se v jednapadesáté minutě přihlásil Jan Bartoš, jenž prostřelil strážce olomoucké brány z mezikruží. Necelou minutu před koncem skóroval ještě Jonáš Jobánek, jenž upravil konečný výsledek na 6:2 pro Třinec.