Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Zbrojíme k odplatě! Přijedou Pardubice...

18.09.2010 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Není lepšího soupeře pro domácí premiéru v novém ročníku Tipsport extraligy. Na led Werk arény v neděli od 17 hodin dorazí mistr loňského ročníku a zároveň třinecký přemožitel ve čtvrtfinále play-off - Pardubice!
Sponzorem nedělního utkání s Pardubicemi je společnost Zediko, s.r.o.

Jen těžko si jde představit lepší vstup do soutěže, něž vítěznou tečku v zápase na horkém ledě ambiciózní Komety. Zpět se však ohlížet nemůžeme, je třeba se připravit na dalšího soupeře. Prvním letošním sokem ve Werk aréně bude výběr Pardubic, aktuální mistr a loňský kat třinecké cesty do semifinále. Pojďme všichni po půl roce na extraligový hokej a popožeňme Oceláře za odplatou!

HC Eaton Pardubice

Hokejové kuoláry si celé léto hlasitě šeptaly - půjde to Pardubicicím i bez dirigenta Haška? Dominator totiž po zisku titulu tým opustil a zamířil do bohatého Ruska. A nebyl jediný, kdo sbalil kufry za lepším. Do švýcarské ligy pláchl nejlepší střelec Petr Sýkora a angažmá v Rusku nemohl odmítnout ani trenér Václav Sýkora. Pardubice proto před sezónou přišly o nejccenější ze své pokladnice. A náhrady? Do brány zkušený Adam Svoboda a do útoku Slováci Bartek se Sýkorou, které má vést zkušený stratég Jandač. Nadále stále silná kombinace, co myslíte? A není to vše. Východočeši se totiž zaměřili v přestupovém termínu na obranu a do svých řad posílili o dva borce se zkušenostmi z NHL. Tím prvním je František Kaberle a druhým Branislav Mezei, kterého všichni dobře známe z jeho působení v Třinci. Nově vytvořený tým odehrál v přípravě 11 utkání, ve kterých svou formu stupňoval a vítězil hlavně v druhé půlce této porce. Největšími skalpy je vítězství s Basilejí na turnaji ve Švýrasku 5:0 a dvě výhry s ambiciózní Kometou. Dařilo se také v úvodním kole. Ve šlágru kola totiž Pardubice přejely Spartu 3:1.

Poslední zápas Pardubic:
17. září: HC Eaton Pardubice - HC Sparta Praha 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Starý (Koukal), 25. Kočí (Bartek), 31. Zohorna (Pivko) - 49. Smoleňák (Vykoukal).

Sestava Pardubic v posledním zápase: M. Růžička - F. Kaberle, M. Drtina, Nakládal, Kočí, Jillson, Mezei - Rákos, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Cetkovský, Buchtele, Kousal.


Toto foto jako by symbolizovalo bezmoc soupeřů Pardubic v jarním play-off. Pouze malé klopýtnutí na úvod čtvrtfinále s Třincem a pak impozantní série 12 výher až k titulu. Podaří se Ocelářům prolomit loňskou neúspěšnou bilanci s Eatonem?

Z kabiny Ocelářů

Lepšího vstupu do sezóny si Oceláři přát nemohli. Na úvod totiž přišla hodně cenná výhra na ledě Komety Brno, a tak není divu, že v kabině panuje spokojenost. Bohužel měl zápas na jihu Moravy i stinné stránky. Mimo hru totiž nějaký čas bude brankář Peter Hamerlík, který po srážce s Hubáčkem utrpěl otřes mozku a s podezřením na poškozenou páteř byl převezen do nemocnice. V bráně se proto zcela jistě objeví Tomáš Duba. "Mistr se výrazně neoslabil, je to vynikající mužstvo. Máme těžký los, ale pro všechny to je náročné," přemýšlel pro idnes.cz nad zápasem Pavel Marek. Kde najít na silného soupeře respekt? "Chceme hrát doma zase atraktivní hokej pro diváky založený na výborném bruslení a pohybu," naznačil a zároveň pozval fanoušky na zápas závěrem Pavel Marek, kterému kromě nového maroda Hamerlíka bude nadále chybět Lefebvre.

Poslední zápas Ocelářů:
17. září: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 32. Jaroslav Svoboda (Kvapil), 44. Stehlík - 2. Polák (Cartelli), 29. Bonk (Polák, Varaďa), 49. Krajíček (Peterek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (48. Duba) - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Cartelli, Lojek, Vágner - Kohn, D. Květoň, M. Růžička - Adamský, Peterek, Havel - Polák, Bonk, Varaďa - McGregor, Polanský, Hampl – Mičulka.


Radek Bonk a Petr Koukal – kapitáni obou mužstev a jedni z jejich klíčových osobností. Kdo se bude zítra radovat?

Vzájemné zápasy

V loňské sezóně se Oceláři s pardubickým Eatonem střetli celkem devětkrát. Ve čtyřech zápasech základní části byl jasně lepší Eaton, když vyhrál oba duely na ledě Werk arény (6. října 1:5 a 22. listopadu dokonce 0:6) a doma zvládl i poslední zápas základní části (5. března 1:6). Jediný zápas v dlouhodobě části sezóny, který Oceláři vyhráli, se hrál v rámci 39. kola 10. ledna a Třinec díky vítězné brance Vojtěcha Poláka z předposlední minuty triumfoval poměrem 5:4. V play-off, byť byli Oceláři jediní, kdo dokázali Perníkáře na jejich cestě za titulem porazit, vyhráli Třinečtí jediný zápas – to hned první v pardubické ČEZ Aréně poměrem 3:1. Následující čtyři zápasy zvládli nedělní hosté (3:5, 4:5 prodl., 0:5 a 2:3) a do semifinále nakonec po pěti zápasech postoupili. Oceláři mají tedy s Pardubicemi z loňské sezóny velmi nepříznivou bilanci – zejména doma: prohráli všechny čtyři domácí zápasy...

O zápase

Úvodní domácí zápas nové sezóny je na programu v neděli 19. září 2010, začátek je v třinecké Werk aréně v klasických 17 hod. Prvních 2200 diváků, kteří přijdou náš tým podpořit v prvním domácím utkání sezóny, obdrží od společnosti Telefónica O2 a klubu hokejové DVD z loňské sezony zdarma! Před zahájením zápasu pak bude představena skladba kapely Toys věnovaná třineckému hokeji. Zápas samozřejmě můžete sledovat na serveru onlajny.cz.

Statistické okénko – HC Eaton Pardubice

Umístění v tabulce: 3.
Bilance: 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 3:1, 3 body
Bilance venku: ještě nehráli
Bilance v posledních 10 zápasech: 10 výher (2 v prodl.), skóre 34:13, 28 bodů (i s loňskou sezónou)
Aktuální série: 1 výhra (v této sezóně)
Lídr kanadského bodování: Václav Kočí, Jan Starý, Tomáš Zohorna všichni 1 (1+0)
Nejlepší střelec: Václav Kočí, Jan Starý, Tomáš Zohorna všichni 1
Nejlepší nahrávač: Martin Bartek, Petr Koukal, Libor Pivko všichni 1
Nejproduktivnější obránce: Václav Kočí 1 (1+0)
Nejtrestanější hráč: Jeff Jillson, František Kaberle, Václav Kočí, Jakub Nakládal všichni 2
Nejlepší v +/-: Václav Kočí, Jakub Nakládal oba +2
Brankář: Martin Růžička, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 97,22 %, prům. 1,00 g/z
Hrál v drese soupeře: Branislav Mezei.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 7.
Bilance: 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 3:2, 3 body
Bilance doma: ještě nehráli
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry (1 v prodl.) – 7 proher (1 v prodl.), skóre 22:37, 9 bodů (i s loňskou sezónou)
Aktuální série: 1 výhra (v této sezóně)
Lídr kanadského bodování: Vojtěch Polák 2 (1+1)
Nejlepší střelec: Lukáš Krajíček, Vojtěch Polák, Radek Bonk všichni 1
Nejlepší nahrávač: Mario Cartelli, Vojtěch Polák, Václav Varaďa, Jan Peterek všichni 1
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Krajíček 1 (1+0)
Nejtrestanější hráč: Daniel Seman, Josef Hrabal oba 4
Nejlepší v +/-: Vojtěch Polák, Radek Bonk, Václav Varaďa všichni +1
Brankáři: Tomáš Duba, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 100,00 %, prům. 0,00 g/z
Peter Hamerlík, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 93,10 %, prům. 2,50 g/z
Hrál v drese soupeře: Martin Lojek, Martin Vágner, Radek Bonk.