Zahradníček do brány. Oceláři skládají tým na šlágr s fanklubem

17.08.2022 · Adam Sušovský
Finální nominace třineckých hokejistů do fotbalového utkání proti fanklubu se pomalu rýsuje, jedno místo ale bylo obsazeno okamžitě: Do branky Ocelářů nastoupí jinak obránce Jan Zahradníček. Výkop je na stadionu v Bystřici naplánován na čtvrtečních 17:00, buďte u toho!

Po roce znovu proti sobě. Oceláři vs. jejich fanklub.

Už ve čtvrtek 18. srpna má v 17:00 na fotbalovém hřišti výkop tradiční přátelské klání.

Oba týmy skládají nominaci, ladí sestavu: Oceláři ale o klíčovém postu měli jasno, do jejich branky se postaví stejně jako oni jinak obránce Jan Zahradníček. "Zapsal jsem se dobrovolně, v podstatě jako každý rok," usmívá se "Zahrada", který v mládežnických kategoriích fotbal hrál a s pozicí gólmana má zkušenosti.

"To jsem býval ještě mladší, hrál jsem hokej v Novém Jičíně a tam se přihlásil i do fotbalu. Začínal jsem v poli, ale když na jeden dva zápasy vypadl gólman, postavil jsem se do brány místo něj a už v ní zůstal, mně to fakt baví!" pokračuje s jiskrou v oku.

"Chytat fotbal na velké bráně, to je něco. Chytit balón není snadné, ale jestli přijde možnost, zkusím vytáhnout i robinsonádu," směje se.

Utkání v Bystřici si nenechte ujít, svůj tým patrně posílený o řadu bývalých fotbalistů, možná i se zkušenostmi z ligy, staví také fanklub. Ten se sice pasuje do role outsidera, ale taky Zahradníček tuší, že hokejisty, kteří jsou v plné přípravě, nečeká v letním horku v Bystřici nic snadného.

"Těším se! Podobný fotbal jsem zažil už v minulých sezonách, ještě když jsem hrál za Frýdek. Pamatuju si, že jsme nastoupili do jednoho zápasu proti Řepištím a byl to hodně těžký zápas. Hrál za ně i Benjamin Vomáčka, bývalý ligový hráč a hrálo se v podstatě na jednu bránu. Na tu naši. Prohráli jsme asi 2:6, byla to jednostranná záležitost, ale já si to jako gólman užil," vzpomíná Zahradníček.

A rovnou na zápas do Bystřice zve i ostatní příznice: "Já věřím, že ten zápas bude mít kvalitu. Všichni z týmu se na zápas těšíme, máme fotbal rádi. Chodíme s klukama rádi fandit i druholigovému Třinci, takže si to doufám všichni užijeme," uzavírá Zahradníček.

Fotbalového zápasu v Bystřici se zúčastní kompletní tým Ocelářů, pro fanoušky je připravená autogramiáda celého týmu. Všichni se mohou vyfotit také s mistrovským pohárem a pořadatelé pamatují také na ty nejmenší: O zábavu dětí se v Bystřicích bude starat dráček WERKÁČEK a k dispozici bude i nafukovací hrad.

Buďte u toho.

HC Motor České Budějovice