Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Varaďa: Tým je připravený a nažhavený, finále chce každý hrát

14.04.2022 · Adam Sušovský
Už se to blíží, atmosféra graduje. Vrchol hokejové sezony je tady, třinečtí Oceláři už v pondělí rozehrají poslední sérii sezony - v bitvě o třetí zlato v řadě je bude chtít tentokrát zdolat Sparta: "Tým je připravený a nažhavený," varuje soupeře na dálku Václav Varaďa.

Po bezmála týdnu zápasového volna už i v Třinci hokejový tým zase ožívá touhou a odhodláním, finále hokejové sezony se blíží a Oceláři stojí na začátku série, na jejimž konci mohou potřetí za sebou zvednout nad hlavu Masarykův pohár. V roli dvojnásobného obhájce extraligového titulu v pondělí na svém ledě rozehrají finálovou sérii se Spartou. 

A že to bude pořádná bitva, to tuší i trenér Václav Varaďa. 

Hlavní kouč týmu, který Oceláře do finále dovedl ve všech čtyř sezonách své trenérské kariéry, dnes naposledy předstoupil spolu s dalšími hráči prvního týmu před akreditované české novináře. 

"Tým je připravený a nažhavený. Kluci mají sil dost," varoval soupeře Varaďa, když čelil otázce na zdravotní stav hráčů před nejdůležitějšími zápasy celé sezony: "Tým je připravený tak, aby vstoupil v pondělí do utkání. Jestli máme nějaké nastřeleniny... My tvrdě trénujeme během celé pauzy, v našem tréninku nechybí osobní kontakt. Ale teď nás čeká finále a to chce hrát každý," řekl Varaďa. 

Třinečtí Oceláři v základní části Spartu porazili ve všech čtyřech vzájemných zápasech, v letošní sezoně s ní zatím neztratili ani bod. Zápasy v Praze a doma ale byly úplně odlišné, zatímco v O2 areně fanoušky bavily gólové přestřelky, ve WERK ARENĚ se hrálo spíše podle not domácího kouče. V zápasech ale nechyběla rivalita ani emoce. A to je asi i nejlepší pozvánka na finále. 

"Že je to ve finále zrovna Sparta.... Do finále postoupil ten, kdo tam postoupit měl: Sparta si ho zasloužila, ale my koukáme na finále, ne na toho, kdo proti nám stojí. Jak my, tak Sparta jsme ale měli finálové ambice a tohle bude výborné vyústění sezony. Proti Spartě jsme nicméně sehráli velmi dobré zápasy, na které teď budeme chtít navázat. My měli čas na odpočinek, oni nakonec taky. Budou to těžké zápasy," tuší Varaďa.

Novináři třineckému kouči zároveň připomněli i moment z úvodního vzájemného zápasu sezony v Praze, kde se Varaďa ze střídačky jako trenér zapojil do šarvátky u třinecké střídačky. "Byla tam skrumáž a my tehdy měli ve hře už jen pět obránců, nechtěl jsem, aby byl Kundrátek vyloučený a tahal ho ze šarvátky pryč. Myslím, že tyhle aspekty budou i ve finále. Ne že tam zase budu někoho tahat, ale že každý bude chtít pro svůj tým udělat nejvíc," řekl Varaďa.

"V zápasech se Spartou bylo všechno a podobné to bude i teď."