Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

V sobotu v Třinci začínáme od nuly

11.03.2011 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Čtvrtfinálová série s Litvínovem nabrala možná až nečekaných komplikací. Favorit z Třince na severu Čech prohrál oba zápasy a za stavu 2:2 startuje čtvrtfinále od nuly. Klíčové tak bude páté utkání, které jeden z týmů přiblíží k semifinále na rozdíl jednoho bodu. Nenechte si veledůležité utkání ujít. Začíná již dnes v 18:10 na ledě Werk arény!
Sponzorem dnešního utkání je firma Refrasil s.r.o., největší výrobce železobetonových prefabrikátů v ČR

Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy znovu ukazuje, že v zapeklité soutěži není jasného favorita. Alespoň tedy série mezi Třincem a Litvínovem určitě. Oceláři vedli již 2:0 na zápasy a byli jednou nohou mezi nejlepšími čtyřmi celky soutěže. V bouřlivé kulise před téměř vyprodaným Stadionem Ivana Hlinky v Litvínově ale nezvládli ani jeden ze dvou zápasů, těsně prohráli a série začíná od začátku. Zlomovým utkáním v sérii může být v pořadí páté, které dnes uvidí Werk aréna. Přijďte podpořit Oceláře a ukázat, že Třinec mezi nejlepší čtyři týmy soutěže určitě patří!

HC Benzina Litvínov

Litvínov v sérii potvrzuje pohodu, kterou získal postupem přes ambiciózní Plzeň. I po těžkém direktu, kdy v Třinci prohrál úvodní zápas 6:0 a ve druhém ztratil dvoubrankové vedení totiž znovu zvedl hlavy a sebevědomým výkonem opřeným o neskutečnou bojovnost a výborného brankáře Volkeho srovnal krok.

Psychická výhoda tak rázem leží na bedrech osmého celku po základní části, který do Třince přijel bodovat. I Chemici totiž vycítili, že k postupu není úplně daleko. "Hrajeme ve velké pohodě, to je naší výhodou," vzkázal do Třince kanonýr Viktor Hübl, který režíroval oba zápasy u ropné rafinérie. "Chceme znovu vyhrát, láká nás postup do semifinále," dodal zkušený útočník, který by měl být i dnes znovu jedním z ústředních hráčů našeho soupeře.


Brankář Volke se zdál být trumfem v litvínovském rukávu. Oceláři na něj recept ale umí najít – v sérii s Třincem má úspěšnost zásahů jen 89,5 %. Pro Litvínovské může být v sobotu klíčové, jak se právě tento muž, který za svou letošní extraligovou anabázi proslul občas velmi hazardními výlety z branky, popere se svou rolí.

Z kabiny Ocelářů

"Přijeli jsme do Litvínova vyhrávat, ale ani jednou to nevyšlo," prozradil po dvojzápase na půdě soupeře zklesle Vojtěch Polák, čímž vlastně nejlépe popsal situaci, ve které se teď Oceláři nacházejí.

Ambiciózní tým a hlavní favorit na zisk mistrovského titulu ale rozhodně neskládá zbraně. Dvě prohry venku jsou sice velkou komplikací, nicméně červenobílý celek má stále vše ve svých rukou. V kartech navíc drží, jak už se v sérii ukázalo, trumf nejcennější - případnou výhodu dvou domácích zápasů oproti jednomu venku. "Začínáme teď od nuly, musíme zregenerovat a s čistou hlavou vletět na Benzinu doma. Teď máme výhodu fantastických fanoušků my a musíme toho využít," dodal Polák.

Důležitý zápas série proto slibuje velký náboj. Emocí mezi oběma tábory přibývá, znovu se dá očekávat tvrdá hra na hranici faulů a v neposlední řadě nasazení za hranicí možností. Vždyť ani Oceláři nechtějí připustit, že by dnes doma hráli naposled. Pomoci by jim k tomu mohl Martin Adamský, u něhož visí otazník nad případným návratem do sestavy a pomoci tomu můžete i vy. Dnes vás hokejisté potřebují jako nikdy předtím!

Dosavadní zápasy série:

Oceláři o víkendu uhráli „povinná“ domácí vítězství a s tímto benefitem mířili na sever Čech. Litvínov ale doma nezaváhal a ukázal, že mezi mantinely Zimního stadionu Ivana Hlinky jsou letos hodně nepříjemní. Chemici nezaváhali a vítězi Prezidentského poháru uštědřili dvě prohry, které sami schytali pod Javorovým. Do třinecké Werk arény se tak série vrací za vyrovnaného zápasu. V sobotu se tak začíná od nuly. Začíná minisérie – kdo dřív uhraje dvě výhry, bude mezi elitní čtyřkou české extraligy. Oceláři z Třince však stále mají trumfy ve svých rukou. Litvínov musí pro postup vyhrát minimálně jednou venku...

5. března: HC Oceláři Třinec – HC Benzina Litvínov 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. V. Polák (Lojek), 12. Bonk (Seman, M. Růžička), 18. Peterek (Kohn), 26. D. Květoň (V. Polák), 27. M. Růžička (Varaďa), 45. Hudec (Zagrapan, Kohn).

Sestava Třince v prvním zápase: Hamerlík - Seman, Hrabal, Zíb, Krajíček, Hudec, Lojek - Varaďa, Bonk, M. Růžička - V. Polák, Polanský, D. Květoň - Zagrapan, Peterek, Kohn - Orsava, McGregor, Hrňa - Koudelka.

Sestava Litvínova v prvním zápase: Volke (41. J. Hübl) - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Gula, Švarný, Skuhrovec - Jenáček, Kracík, Jánský - Černý, Vopat, Trávníček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Bojer, Heinisch, Majdan.

6. března: HC Oceláři Třinec – HC Benzina Litvínov 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Bonk (D. Květoň, Polanský), 21. M. Růžička (Hrabal, Bonk), 29. Bonk (M. Růžička, Orsava) - 3. Gula (Černý, Trávníček), 6. Jánský (Jenáček).

Sestava Třince v druhém zápase: Hamerlík - Seman, Hrabal, Zíb, Krajíček, Hudec, Lojek, Richter - Varaďa, Bonk, M. Růžička - V. Polák, Polanský, D. Květoň - Zagrapan, Peterek, Kohn - Orsava, McGregor, Hrňa.

Sestava Litvínova v druhém zápase: Volke - Gula, Švarný, Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Skuhrovec, Martinka - Černý, Vopat, Trávníček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jenáček, Heinisch, Jánský - Bojer, Kracík, Majdan.


Martin Růžička zažívá skvělou sezónu. Byl nejproduktivnějším Ocelářem v základní části a stejný post zaujímá i po čtyřech zápasech play-off. Vstřelil gól v sedmi zápasech po sobě, bodoval dokonce v devíti po sobě jdoucích střetnutích (14 bodů, 7+7). Od 16. ledna, kdy se hrál zápas 41. kola v Pardubicích, vyšel bodově naprázdno v jediném zápase! Takže Martine, v sobotu ti přejeme, abys sérii prodloužil minimálně hattrickem!

9. března: HC Benzina Litvínov – HC Oceláři Třinec 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. V. Hübl (Jareš), 31. Lukeš (V. Hübl), 36. Jenáček (V. Hübl), 50. Trávníček (Kubát), 60. Lukeš (Trávníček) - 30. Hudec (Kohn, Peterek), 31. Zíb (Peterek, Kohn), 40. M. Růžička (D. Květoň, Polanský).

Sestava Litvínova ve třetím zápase: Volke - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Martinka, Skuhrovec - Trávníček, Vopat, Bojer - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Zíma, Kracík, Jenáček - Heinisch, Gerhát, Majdan.

Sestava Třince ve třetím zápase: Hamerlík - Hrabal, Seman, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, V. Polák - Kohn, Peterek, Zagrapan - Hrňa, McGregor, Orsava.

10. března: HC Benzina Litvínov – HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. V. Hübl (Lukeš, Kubinčák), 32. Jánský (Jenáček), 35. Majdan (Skuhrovec), 53. Jareš (Lukeš, Jenáček) - 8. Polák, 40. M. Růžička (D. Květoň, Krajíček).

Sestava Litvínova ve čtvrtém zápase: Volke - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Martinka, Skuhrovec - Bojer, Vopat, Trávníček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Kracík, Jenáček - Majdan, Gerhát, Heinisch.

Sestava Třince ve čtvrtém zápase: Hamerlík - Hrabal, Seman, Krajíček, Zíb, Richter, Hudec, Lojek - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, V. Polák - Kohn, Peterek, Orsava - Hrňa, McGregor, Koudelka.


Početný kotel se vydal na pět set kilometrů dlouhou trasu do Litvínova, body však Ocelářům vybojovat nepomohl. V této sérii zatím hraje prim totiž domácí prostředí. A tak i na fanoušcích bude záležet, jak to v sobotu ve Werk aréně dopadne...

Vzájemné zápasy v základní části

5. října: HC Benzina Litvínov – HC Oceláři Třinec 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Hübl V. (Lukeš, Černý), 15. Rindoš (Majdan) - 5. Zíb (Štach, Květoň), 35. Květoň (Peterek, McGregor), 51. Zíb (Polák, Peterek), 60. Bonk (Růžička, Zíb).

17. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Benzina Litvínov 10:1 (3:1, 2:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 11. Hrňa (Adamský, Polanský), 12. Hrňa (Polanský, Adamský), 17. Peterek (Polák, Květoň), 26. Růžička (Zíb, Kohn), 39. Varaďa (Lojek, Bonk), 47. Polanský (Bonk, Adamský), 48. Kohn (Orsava, Krajíček), 54. Richter (Peterek, Adamský), 54. Květoň z tr. stříl., 56. Růžička - 12. Lukeš (Kubinčák).

28. prosince: HC Benzina Litvínov – HC Oceláři Třinec 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 14. Jánský (Hübl, Ručinský), 24. Lukeš (Ručinský), 31. Ručinský (Hübl), 33. Jánský (Hübl, Jareš), 52. Jánský (Jenáček), 60. Trávníček (Jenáček, Ručinský) – 29. Růžička (Peterek, Seman), 41. Květoň, 50. McGregor (Bonk, Varaďa).

1. února: HC Oceláři Třinec – HC Benzina Litvínov 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Květoň - 6. Hübl V. (Lukeš, Černošek), 27. Hübl V. (Lukeš), 34. Majdan (Gerhát, Švarný).

O zápase

Veledůležitý pátý zápas série čtvrtfinále ČP play-off 2011 je na programu v sobotu 12. března. Utkání v třinecké Werk aréně začne kvůli přenosu stanice ČT4 Sport až v „televizních“ 18:10, byť přenos paradoxně kvůli souběžně hranému zápasu fotbalové ligy začne až v 19:30. Zápas kromě kanálu veřejnoprávní stanice můžete sledovat i na webu tv.hokej.cz nebo prostřednictvím textového přenosu z dílny třinecké redakce, který bude k dispozici na webu onlajny.cz.

Statistické okénko – HC Benzina Litvínov

Bilance v play-off: 8 zápasů, 4-1-0-3, skóre 24:25
Bilance na zápasy: 5/3
Bilance venku: 4 zápasy, 0-1-0-2, skóre 6:16
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (1 v prodl.) – 3 prohry, skóre 33:31, 20 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: František Lukeš 7 (4+3)
Nejlepší střelec: František Lukeš 4
Nejlepší nahrávač: Peter Jánský, Michal Trávníček oba 4
Nejproduktivnější obránce: Richard Jareš 5 (2+3)
Nejtrestanější hráč: Peter Jánský 33
Nejlepší v +/-: Peter Jánský, Martin Heinisch oba +3
Brankáři: Martin Volke, 8 zápasů – 5 výher a 3 prohry, úsp. 91,18 %, prům. 3,08 g/z
Jaroslav Hübl, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 93,33 %, prům. 3,00 g/z
Hrál v drese soupeře: Ivan Švarný, Vlastimil Kroupa.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 4 zápasy, 2-0-0-2, skóre 14:11
Bilance na zápasy: 2/2
Bilance doma: 2 zápasy, 2-0-0-0, skóre 9:2
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher – 5 proher, skóre 33:23, 15 bodů
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 6 (4+2)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 4
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 4
Nejproduktivnější obránce: Stanislav Hudec 2 (2+0)
Nejtrestanější hráč: Václav Varaďa 8
Nejlepší v +/-: Lukáš Krajíček, Marek Zagrapan oba +3
Brankáři: Peter Hamerlík, 4 zápasy – 2 výhry a 2 prohry, úsp. 92,00 %, prům. 2,53 g/z
Hrál v drese soupeře: Lukáš Havel.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Martin Růžička 4 (3+1)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Vojtěch Polák 2 (1+1)
Vítězné branky: Radek Bonk, Vojtěch Polák oba 1
Bilance trestných střílení – hráč v poli: v play-off dosud nenařízeno trestné střílení ve prospěch Třince
Bilance trestných střílení – brankář: v play-off dosud nenařízeno trestné střílení proti Třinci
Bilance nájezdů - hráč v poli: v play-off dosud nerozhodovaly nájezdy
Bilance nájezdů - brankář: v play-off dosud nerozhodovaly nájezdy