Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Úvodní dvojzápas s Litvínovem v Třinci. Buďte u toho!

04.03.2011 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy je tady a Oceláři ho po osmi sezónách začnou na vlastním ledě! Soupeřem v prvním kole vrcholové části sezóny bude nepříjemný Litvínov, nenechte si víkendové zápasy ujít!
Sponzorem prvního utkání čtvrtfinále je společnost Slévárny Třinec, a. s. Tradiční výrobce širokého sortimentu odlitků z oceli, šedé a tvárné litiny a barevných kovů - působící již téměř 170 let nejen na evropském trhu s odlitky.

Sponzorem druhého utkání s Litvínovem je firma Romstav.

Vrchol sezóny je tady! Třinečtí Oceláři o víkendu vyrazí na náročnou tůru, jejímž vrcholem je mistrovský titul. Jak bude tůra dlouhá a jestli bude úspěšná se dozvíme během následujících sedmi týdnů. První překážkou na nevyzpytatelné cestě bude Litvínov, soupeř bojovný a vítězně naladěný; do hlavní fáze vyřazovacích části prošel v předkole přes ambiciózní Plzeň. Úvodní domácí dvojzápas v Třinci tak nabírá obrovzkou váhu důležitosti. Podaří se Třinci vstoupit do play-off tou správnou nohou, sesadit hřebínek dobře naladěnému týmu a údělat první dva krůčky k postupu mezi čtyři nejlepší celky soutěže?

HC Benzina Litvínov

Benzina Litvínov vstupuje do play-off s čistou hlavou. Základní sezónní cíl tradičního českého klubu byl splněn. Litvínov totiž postoupil do čtvrtfinále play-off, navíc s vědomím, že v předkole smetl ve čtyřech zápasech Plzeň.

Litvínov prožil sezónu jako na houpačce. Zapříčinily to zejména kolísavé výkony na vlastním a soupeřově ledě. Zatímco před domácími diváky patří Litvínov mezi nejlepší tým soutěže, venku se Cheza žalostně trápí. Vždyť letos i dvakrát schytala desetibrankový debakl. "Deset, Deset!" si diváci zakříčeli ve Zlíně a v Třinci.

Během Vánoc se ale Litvínovu přestalo dařit a černožlutý výběr byl terčem stíhací jízdy Plzně a mohutně, leč neúspěšně, bojující Kometě. Už už se zdálo, že situace Litvínova je beznadějná, kor když doma Benzina schytala ostudný debakl právě od soupeře z Brna.

Velkým impulsem však byla změna trenéra. Litvínovský srdcař Rober Reichel vzdal svůj marný boj o play-off a přepustil místo spasiteli Kýhosovi. Tomu se povedlo Litvínov neskutečně zvednout, od jeho výměny Benzina převážně vyhrává!

Dobyla jak led Třince, tak dvakrát Sparty, doma v důležitém zápase přehrála Plzeň a v posledním kole extraligy velkým finišem v závěrečné třetině zvítězila i na ledě Kladna. Právě toto vítězství se mohlo zdát jako klíčové v předkole. Litvínov si totiž třemi body zajistil výhodu domácího prostředí, kterou s přehledem využil.

Doma Plzni nedovolil vůbec nic, a na západě Čech zaváhal jen jednou. V konečném součtu tří vítěztví tak ukončil sezónu "druhému" nejlepšímu týmu soutěže. Nyní se postaví tomu nejlepšímu. Ve vítězné náladě.

Poslední zápas Litvínova:

27. února: HC Plzeň 1929 – HC Benzina Litvínov 3:4 pr. (1:0, 0:3, 2:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Vostřák (Straka, Vlasák), 56. Straka (Jan Kovář, Vostřák), 58. Vlasák (Jan Kovář) - 24. Vopat, 32. Martinka (Jánský), 40. Kubát, 68. Jareš (Jenáček).

Sestava Litvínova v posledním zápase: Volke - Skuhrovec, Kubát, Gula, Švarný, Stříteský, Jareš, Martinka - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Vopat, Trávníček - Jánský, Zíma, Jenáček - Majdan, Rindoš, Zavřel.


Jirka Polanský zažije v Třinci již sedmé play-off. Ve čtvrtfinále se bude na ledě potkávat i s litvínovským kapitánem a nelítostným soupeřem Romanem Vopatem.

Z kabiny Ocelářů

Čtyrnáctidenní pauza končí a Oceláři po osmi letech vstupují do play-off na domácím ledě, poprvé v historii svých vyřazovacích bojů se utkají s Litvínovem. Všichni v klubu věří, že prolomení čtvrtfinálového prokletí je blízko. Snadné to ale nebude. "Litvínov bude hodně nepříjemný soupeř, je potřeba využít domácího prostředí," je si dobře vědom trenér Pavel Marek.

Možnou nevýhodou třineckého týmu je ale dlouhá zápasová pauza. Zatímco soupeř přijede rozehraný a vítězně naladěný, Oceláři dva týdny bojů v předkole strávili jen v tréninkovém procesu. "Na druhou stranu se ale všichni na zápasy těší," protiargumentuje třinecký trenér a manažer v jedné osobě.

A tak bude zcela jistě klíčový úvodní víkendový dvojzápas. Pokud Oceláři domácí prostředí zúročí, nejenže nebudou pod takovým tlakem, ale také sesadí hřebínek nažhavenému soupeři. "Musíme dostat soupeře pod tlak, trochu znervóznit. Když budeme vycházet ze svého dobrého pohybu, budeme hrát přesilovky, které budou rozhodovat," věští před začátkem série Marek.

K dispozici bude mít kompletní kádr. Ve vzduchu visí jen jeden otazník, a to nad startem reprezentačního útočníka Martina Adamského. Jeho stav se sice lepší, Adamský naplno trénuje, ale dohání velké tréninkové manko. "Jeho zranění bylo nepříjemné, o jeho startu se teprve rozhodneme. Podstatné je, aby se sám hráč dobře cítíl a aby nehrozilo, že se zranění obnoví," uzavřel Pavel Marek.

Poslední zápas Ocelářů:

20. února: HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 5:4 (1:2, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Burger (Malík), 36. Vrána (Vosátko, Malík), 38. Vrána (Klimek, Vosátko), 51. Pohl (Malík, Káňa), 52. Pohl (Klimek, Vrána) - 10. Růžička (Peterek, Varaďa), 20. Varaďa (Bonk), 23. Polák (Květoň, Zíb), 29. Varaďa (Růžička, Seman).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Seman, Hrabal, Zíb, Krajíček, Hudec, Lojek, Richter, Kania – Varaďa, Bonk, Růžička – Polák, Polanský, Květoň – Orsava, Peterek, Kohn – Zagrapan, Hrňa, McGregor.


David Květoň byl v základní části nejproduktivnějším hráčem slezského týmu v bojích s Litvínovem. Na snímku z trestného střílení dává jeden ze svých gólů.

Vzájemné zápasy

Po úvodních dvou zápasech Třince a Litvínova v této sezóně asi málokdo očekával, že rozdíl mezi těmito soupeři bude pouze ve skóre. Oceláři totiž dokázali jako první sok v sezóně vyhrát na ledě ZS Ivana Hlinky a díky dvěma brankám Lukáše Zíba vyhráli 4:2. Následně v půlce listopadu deklasovali na domácím ledě Chemiky 10:1, pro Litvínovské to byla už druhá desítka v sezóně a vypadalo to, že jsou kandidáty na boje o udržení. O vánočních svátcích však Třinec sehrál na severu Čech nedobrý zápas. Prohrál a ztratil Hamerlíka a Kohna, kteří utrpěli v utkání už druhé zranění v ročníku. Poslední měření sil mělo místo ve Werk aréně začátkem minulého měsíce. Žluto-černí měli na lavičce nového trenéra, který restartoval jejich naděje na play-off. Třinečtí se nedokázali soupeři vyrovnat v motivaci a tak hosté triumfovali poměrem 1:3.

5. října: HC Benzina Litvínov – HC Oceláři Třinec 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Hübl V. (Lukeš, Černý), 15. Rindoš (Majdan) - 5. Zíb (Štach, Květoň), 35. Květoň (Peterek, McGregor), 51. Zíb (Polák, Peterek), 60. Bonk (Růžička, Zíb).

17. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Benzina Litvínov 10:1 (3:1, 2:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 11. Hrňa (Adamský, Polanský), 12. Hrňa (Polanský, Adamský), 17. Peterek (Polák, Květoň), 26. Růžička (Zíb, Kohn), 39. Varaďa (Lojek, Bonk), 47. Polanský (Bonk, Adamský), 48. Kohn (Orsava, Krajíček), 54. Richter (Peterek, Adamský), 54. Květoň z tr. stříl., 56. Růžička - 12. Lukeš (Kubinčák).

28. prosince: HC Benzina Litvínov – HC Oceláři Třinec 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 14. Jánský (Hübl, Ručinský), 24. Lukeš (Ručinský), 31. Ručinský (Hübl), 33. Jánský (Hübl, Jareš), 52. Jánský (Jenáček), 60. Trávníček (Jenáček, Ručinský) – 29. Růžička (Peterek, Seman), 41. Květoň, 50. McGregor (Bonk, Varaďa).

1. února: HC Oceláři Třinec – HC Benzina Litvínov 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Květoň - 6. Hübl V. (Lukeš, Černošek), 27. Hübl V. (Lukeš), 34. Majdan (Gerhát, Švarný).

O zápasech

První utkání Česká pojišťovna play-off 2011 a celkově 92. zápas ve vyřazovacích bojích v extraligové historii třineckého hokeje je na programu v sobotu 5. března, kdy se od klasických třineckých 17 hodin představíme doma ve Werk aréně svému čtvrtfinálovému soupeři. Druhé utkání úvodního dvojzápasu je poté na programu o pětadvacet hodin později. Přesněji v neděli 6. března od „televizních“ 18:10.

Pokud se nevydáte podpořit třinecké hokejisty v jejich snaze vykročit do nejdůležitějších bojů sezóny tou správnou nohou, můžete zápas sledovat na klasických místech – buď na webu onlajny.cz, kde budou k dispozici textové přenosy ze sobotního i nedělního zápasu, nebo na portále tv.hokej.cz. Nedělní zápas je navíc vysílán i televizní stanicí ČT4 Sport, přenos začíná deset minut před zápasem, tedy v 18:00.

Statistické okénko – HC Benzina Litvínov

Umístění po základní části: 8.
Bilance: 52 zápasů, 23-2-4-23, skóre 133:162, 77 bodů
Bilance venku: 26 zápasů, 6-2-3-15, skóre 65:106, 25 bodů
Bilance v play-off: 4 zápasy, 2-1-0-1, skóre 13:11
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (1 v prodl.) – 3 prohry, skóre 32:27, 20 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Viktor Hübl 45 (16+29) / Peter Jánský 4 (0+4)
Nejlepší střelec: Peter Jánský 20 / Roman Vopat, František Lukeš, Karel Kubát, Jakub Černý všichni 2
Nejlepší nahrávač: František Lukeš 31 / Peter Jánský 4
Nejproduktivnější obránce: Marek Černošek 16 (4+12) / Richard Jareš 3 (1+2)
Nejtrestanější hráč: Peter Jánský 91 / Ivan Švarný, Roman Vopat, Richard Jareš, Martin Volke všichni 12
Nejlepší v +/-: Richard Jareš +6 / Peter Jánský, Karel Kubát, Martin Heinisch všichni +2
Brankáři: Martin Volke, 10 zápasů – 6 výher a 4 prohry, úsp. 93,75 %, prům. 2,19 g/z
Petr Franěk, 19 zápasů – 8 výher a 11 proher, úsp. 90,79 %, prům. 2,85 g/z
Jaroslav Hübl, 30 zápasů – 13 výher a 17 proher, úsp. 89,52 %, prům. 3,34 g/z
Miroslav Brzobohatý, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 84,62 %, prům. 6,00 g/z
Hrál v drese soupeře: Ivan Švarný, Vlastimil Kroupa.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění po základní části: 1.
Bilance: 52 zápasů, 26-5-8-13, skóre 178:136, 96 bodů
Bilance doma: 26 zápasů, 16-4-2-4, skóre 103:55, 58 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher – 4 prohry (1 v prodl.), skóre 38:24, 19 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 50 (24+26)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 24
Nejlepší nahrávač: Martin Růžička 26
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 21 (6+15)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 99
Nejlepší v +/-: Lukáš Krajíček +22
Brankáři: Peter Hamerlík, 34 zápasů – 19 výher a 15 proher, úsp. 92,88 %, prům. 2,33 g/z
Martin Vojtek, 19 zápasů – 11 výher a 8 proher, úsp. 91,05 %, prům. 3,04 g/z
Tomáš Duba, 4 zápasy – 3 výhry a 1 prohra, úsp. 94,44 %, prům. 1,88 g/z
Lukáš Daneček, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 0,00 %, prům. 0,00 g/z
Hrál v drese soupeře: Lukáš Havel.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Martin Růžička 20 (5+15)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Martin Růžička 2 (2+0)
Vítězné branky: Martin Růžička 4
Bilance trestných střílení – hráč v poli: David Květoň a Martin Adamský (1 gól z 1 trestného střílení) oba 100 %
Bilance trestných střílení – brankář: v základní části nenařízeno trestné střílení proti Třinci
Bilance nájezdů - hráč v poli: Vojtěch Polák (4 z 10) 40 %
Bilance nájezdů - brankář: Tomáš Duba (3 zásahy z 5 nájezdů) 60 %