MISTR 2023/2024

Třinečtí mladíci v reprezentaci

24.12.2010 · Daniel Ježek
Je tady Vánoční čas, tudíž prostor dostávají mládežnické turnaje. Reprezentovat svou vlast bude pětice mladých Ocelářů a jeden další pojede v roli náhradníka. Do mládežnických výběrů České republiky byli nominování čtyři Oceláři, dva další budou hájit barvy našich slovenských sousedů.

Reprezentace do 20 let

Nejstarší reprezentanty v mládežnické kategorii čeká od 26. prosince 2010 do 5. ledna 2011 mistrovství světa, které budou hostit americká města Buffalo a Niagara Falls. Z třineckých řad byl nominován Jakub Orsava, který svými výkony v A-mužstvu Ocelářů přesvědčil trenéry o svých kvalitách.

Svěřenci trenérů M. Přerosta, J. Fishera a T. Christensena absolvovali v posledních dnech přípravné kempy v Detroitu a Rochesteru. Během tohoto přípravného období sehráli i dva přípravné zápasy. Nejprve proti silnému výběru USA. Po vyrovnaném průběhu dospělo utkání k samostatným nájezdům, které ve prospěch české reprezentace rozhodl právě Jakub Orsava. Druhé utkání sehráli reprezentanti proti Německu, které přetlačili 4:3.

Reprezentace do 18 let

O vánočním čase se do boje vrhne taky reprezentace do 18-ti let, kterou v časovém rozmezí od 25. do 30. prosince čeká turnaj ve švýcarském Zuchwillu. Do týmu trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka byl nominován Ocelář Radek Faksa, jenž si svými spolehlivými výkony vysloužil svou vstupenku na tento turnaj.

Reprezentace do 17 let

Reprezentační sedmnáctka v době svátků pojede na turnaj World U17 Hockey Challenge, který se letos uskuteční v Kanadě. Na svou šanci zahrát si na tomto turnaji, který je považován za neoficiální mistrovství světa v této kategorii, bude v roli náhradníka čekat třinecký Michal Jonáš.

Reprezentace do 16 let

Nejmladší reprezentační výběr zůstane doma v České republice, kde jej v trojutkání čeká stejně starý výběr Ruska. Svěřence trenérů Luďka Bukače, Davida Bruka a Jaromíra Kverky čekají ve dnech 27.-29. prosince 2010 postupně tři zápasy právě s ruským soupeřem. Utkání hokejových nadějí bude možno shlédnout v Děčíně, Roudnici nad Labem a také v Litoměřicích. Obranu reprezentantů do 16-ti let vyztuží třinecký Alex Pisarik.

V třineckých mládežnických týmech působí také několik slovenských hráčů. Dva z nich se probojovali do reprezentace našeho slovenského souseda.

Slovenská reprezentace do 18 let

Stejně jako čeští reprezentanti se i ti slovenští představí na turnaji v švýcarském Zuchwillu, kde jej v romezí od 26. do 30. prosince budou čekat náročné zápasy. Na tento přípravný turnaj před mistrovstvím světa této kategorie se do týmu trenéra Jozefa Frühaufa probojovali Oceláři Peter Bezuška a Branislav Rapáč.