MISTR 2023/2024

Třinečtí mladíci v reprezentaci

14.04.2011 · Daniel Ježek
Mládežnické reprezentační výběry čeká v následujících dnech několik mezinárodních turnajů. Z řad Třineckcý Ocelářů se nejed do české, ale také do slovenské reprezentace probojovalo 8 hráčů, další dva plnili funkci náhradníků.

Reprezentační výběr U19

Reprezentanti do devatenácti let hrají ve dnech od 13.4. do 17.4.2011 čtyři zápasy proti svým vrstevníkům ze Švédska. Svěřenci trenérů Miroslava Přerosta, Jiřího Kučery a Jiřího Juříka sehrají ve Švédsku postupně čtyři zápasy proti čtyřem různým celkům ze země Tre Kronor. Do nominace na tento čtyřzápas se z řad Třineckých Ocelářů probojoval obránce Filip Pavlík, který po celou sezónu podával stabilní výkony.

Reprezentační výběr do 18 let

Reprezentanty do osmnácti let čeká ode dneška Mistrovství světa, které hostí německá města Drážďany a Crimmitschau. V termínu od 14. dubna do 24. dubna se v rámci turnaje se postupně sehraje 31 zápasů, po kterých bude znám nový světový šampión této kategorie. Reprezentační výběr Česka sehraje svá utkání v Drážďanech, ve skupině narazí na výběry Kanady, Norska, Švédska a Finska.

Trenéři Jiří Šolc a Martin Hosták sestavili kádr skládající se z tří brankářů a 20 hráčů v poli. Po soustředěních v Hradci Králové, Slaném a Litoměřicích se do sestavy pro šampionát vešel třinecký Radek Faksa, který po celou sezónu podával vynikající výkony ať už v kategorii juniorů, nebo v celku staršího dorostu.

Reprezentační výběr U17

Reprezentace do sedmnácti let sehrála na přelomu března a dubna tři zápasy proti celku ze Švýcarska. Svěřenci trenéra Jiřího Vebera postupně sehráli tři zápasy, z nichž jeden vyhráli a ve dvou případech odešli poraženi. Do nominace se z řad Ocelářů dostali Michal Jonáš a Tomáš Franek, na lavičku náhradníků pak usedli Karel Němec a Jiří Běhal. Nakonec si reprezentační hokej vyzkoušel jen Michal Jonáš, který si zahrál ve všech utkáních.

Reprezentační výběr U16

Nejmladší české reprezentanty čekají v termínu od 14.4. do 18.4. čtyři přátelské zápasy ve švédských městech Linköpingu a Malmö proti vrstevníkům ze Švédska. Další tři zápasy sehrají čeští mladíci proti výběru Ruska. Termín konání těchto tří zápasu je stanoven na datum od 21. do 23. dubna. Reprezentační mládežnický hokej uvidí diváci v českých městech Třemošné, Plzni a Rokycanech. Do širší nominace Luďka Bukače a Davida Bruka se z řad Třince probojovali Alex Pisarik s Davidem Ciencialou.

Slovenský reprezentační výběr U18

Také slovenské reprezentanty do osmnácti let čeká Mistrovství světa v Německu. Na rozdíl od českých reprezentantů sehrají Slováci svá utkání skupiny A ve městě Crimmitschau. Svěřenci Josefa Frühaufa postupně narazí na výběry domácího Německa, Ruska, Švýcarska a Spojených států. Do nominace na světový šampionát se probojoval třinecký obránce Peter Bezuška a útočník Branislav Rapáč, kteří se po celou sezónu prezentovali vyrovnanými výkony.