Třinec podruhé v play off neinkasoval: Navzájem si pomáháme, těší Douderu

04.04.2022 · Patrik Czepiec
Nejprve 3:0 s Vítkovicemi, nyní 3:0 proti Mladé Boleslavi. Začátky sérií jsou v podání třineckých Ocelářů v tomto play off jako přes kopírák. V repríze loňského semifinále si Slezané přivlastnili úvodní zápas, ale vyhráno zdaleka nemají. Podle Milana Doudery budou stejně jako před rokem hrát klíčovou roli speciální týmy a chyby v defenzivě. „Bruslaři jsou v euforii, porazili Hradec. Věděli jsme, že úvod s nimi bude těžký,“ říká Doudera po vstupní prověrce.

Milane, gratuluji k první výhře v semifinálové sérii. Pojďme nejprve k soupeři: v čem byla Mladá Boleslav v utkání nebezpečná?

Její hráči hodně bruslili, napadali nás a udělali nám to těžké. V první třetině jsme se trošku hledali, ale od druhé třetiny už jsme podali lepší výkon a hráli jsme tak, jak si představujeme.

Co nakonec ve váš prospěch rozhodlo?

Určitě gól do šatny, ten byl hodně důležitý. Míša Kovařčík dal v poslední minutě druhé třetiny gól, který nám pomohl. Na začátku třetí třetiny jsme pak odskočili do dvoubrankového rozdílu a věděli jsme, že jsme na tom dobře.

V celém play off zatím hrajete vyrovnaná utkání. Jak náročný je takový styl na koncentraci?

Většinou je výsledek o jedné chybě. Naštěstí jsme ji tentokrát neudělali a když ano, tak nám vzadu pomohl Ondra Kacetl. My se snažíme hlavně dostat co nejméně gólů a věříme, že vždycky nějaký dáme.

Znovu jste hráli víceméně bez faulů. Hádám, že to je podle přání trenérů.

Jasně, rozhodují speciální týmy, zejména v play off. Určitě nás mrzí, že jsme neproměnili dlouhou, pětiminutovou přesilovku. V ní jsme si mohli pomoct, ale bohužel. Jak už jsem řekl, pak přišel gól na konci druhé třetiny, který nás uklidnil.

S Mladou Boleslaví jste hráli v semifinále už během minulé sezony. Jak na sérii vzpomínáš?

Byla strašně těžká. Letos to bude podobné. Bruslaři porazili Hradec 4:1 na zápasy a určitě ne náhodou. Věděli jsme, že úvod s nimi bude těžký, když jsou v takové euforii. Možná nám delší pauza trochu uškodila.

Zejména v první třetině vás opět několikrát podržel Ondřej Kacetl. Co říct k jeho výkonům v play off?

Super. My bojujeme pro něj a on pro nás. Snažíme se co nejvíce střel zblokovat a nepustit soupeře do šancí. Když už se nějaké okénko naskytne, tak nás Ondra podrží a vychytá soupeře. Navzájem si pomáháme a jsme rádi, že to takhle funguje.

Hráli jste před vyprodanou WERK ARENOU. Bylo to znát?

Určitě, super atmosféra, parádní choreo i pokřiky. Jsme rádi, že lidi dorazili a my jsme se jim odvděčili výhrou.