Marko Daňo: Boleslav je nepříjemný soupeř, ale my jsme trpěliví

03.04.2022 · Šárka Kolková
Stal se jedním z hlavních aktérů klíčové části zápasu. A ne proto, že mu hned z kraje druhé třetiny neuznali gól pro vysokou hůl. Střet Marka Daňa s Martinem Ševcem poslal kapitána soupeře předčasně do kabin a Oceláři zápas proti oslabenému soupeři zvládli. Vyhráli 3:0 a ujali se v sérii vedení.

Do roka a do dne... Třinečtí Oceláři se po roce v semifinále střetli s Mladou Boleslaví a už po prvním špílu je jasné, že tahle série bude mít náboj. Stejně jako loni bude třinecké publikum asi nejvíce ze všech drásat hostující kapitán Martin Ševc. Bouřlivák, který úvodní zápas letošního semifinále nedohrál. Právě po střetu u třinecké střídačky, kde loktem dohrál Daňa do obličeje...

"Snažil jsem se pokrýt puk před hráčem, který mě napadal zezadu. Podklouzla mi noha, přes modrou jsem se snažil udržet balanc, klekl na jedno koleno, puk byl pode mnou. Asi chtěl (Ševc), když viděl puk, hrát tělo. Ale myslím, že jsem byl v takové pozici, která byla...," přemýšlel Daňo absolutně bez výčitek směrem k soupeři. "Byl jsem tam trošku, jak bych to řekl? Zranitelný. Naštěstí to dopadlo dobře, byl to nešťastný faul, určitě do toho nechtěl jít s tím, že by mě tam nějak brutálně zabil. Rozhodčí to posoudili, já opakovaný záběr zatím neviděl. Věřím, že tam šel s čistým úmyslem hrát tělo, bohužel jsem podklouznul. Nešťastná náhoda," dodal Daňo.

"Byl jsem trošku otřesený, ale přebolelo to. Ten náraz jsem nečekal, ale zápas jsem dohrál a myslím, že on soupeři chyběl. Je to jejich kapitán, klíčový hráč vzadu, citelná absence. A my ji využili," doplnil Dańo.

Třinečtí Oceláři zvládli úvodní zápas série i s přispěním probíraného faulu 3:0. A ujali se vedení. O soupeři ale dál mluví s velkým respektem.

"Je to podobné jako s Vítkovicemi. Myslím ale, že Boleslav má ještě trošku větší kvalitu, je nepříjemnější. Bylo vidět, že má více sil než Vítky, poslední týden měla čas na oddych. Z naší strany nebyla první třetina ideální. Druhá a třetí třetina už ale z našeho pohledu byly výborné. Když budeme hrát takto i v dalších zápasech, můžeme na výhry pomýšlet. Ukázalo se, že máme kvalitní mužstvo. A taky se ukázalo, že Káca byl opět výborný. Jsme trpěliví a budeme i dál.