Tomáš Kundrátek: Všichni hrají skvěle!

20.10.2021 · Martin Sekanina, Daniel Ježek
V prvním rozhovoru obránce Tomáš Kundrátek hodnotil úvodní derby utkání této sezony, ve druhé části hodnotí první čtvrtinu letošního ročníku a také vyhlíží dlouhý trip po venkovních kluzištích.

Čtrnáct odehraných utkání, třicet jedna bodů a první místo v extraligové tabulce. Hráči s drakem na prsou vstoupili do nové sezony skvěle. Obhájce posledních dvou titulů si tak vytvořil výborný základ pro další boje v české nejvyšší soutěži. "Musím říct, že kluci neskutečně dřou. Jdeme zápas od zápasu a upřímně nám je jedno, že je právě čtvrtina zápasů za námi," hodnotí Tomáš Kundrátek úvod sezony.

Těchto čtrnáct kol ale již je minulostí, Oceláře čekají ještě tři čtvrtiny základní části, v níž si chtějí vytvořit co nejlepší vstupní pozici do vyřazovacích bojů. "Díváme se před sebe a už teď se soustředíme na další utkání. Nicméně jsem nadšený, protože všichni hrají skvěle," chválí Kundrátek celý tým.

Před startem Tipsport extraligy Oceláři absolvovali čtyři duely v evropské hokejové Lize mistrů. Ty sice výsledkově Slezanům nevyšly, konfrontace se špičkovými evropskými týmy ale Třineckým dala hodně. "Hokejová Liga mistrů je velice kvalitní soutěž. Ty zápasy byly hodně vyrovnané, nebyli jsme až tak pozadu, ale bohužel nám tam nespadl nějaký gól navíc," ohlíží se za evropskou soutěží.

"Nicméně nám to dalo skvělou přípravu do sezony, kterou úročíme v každém utkání," pokračuje. Oceláři ze čtrnácti odehraných utkání nebodovali jen jednou, celkem už zapsali deset vítězných mačů.

Vedoucí tým extraligové tabulky v následujících dnech čeká dlouhý venkovní trip. Tři zápasy, tři stadiony a celkem 1175 kilometrů. "Super, těším se. Jsem na to zvyklý z AHL, kde jsem odehrál 4 sezony. Tam jsme byli věčně v autobuse a na hotelech, takže mi to nedělá problém," vyhlíží Kundrátek cestu po venkovních kluzištích.

Jak si hokejisté krátí čas na podobných tripech? "My tady máme skvělou partu, někdy si dokonce vezmeme Playstation a zahrajeme nějaké videohry," uzavírá Tomáš Kundrátek.