MISTR 2023/2024

Tisková konference Ocelářů před startem extraligy

11.09.2012 · Martin Stebel
Už se to blíží! Extraligový kolotoč se naplno roztočí již tento pátek. Zástupci mediálního světa proto v úterý 11. září měli možnost osobně nahlédnout do plánů a vizí Ocelářů pro nadcházející soutěžní ročník. Pro slezský oddíl to bude v pořadí osmnáctá sezona mezi českou hokejovou elitou.
V úvodu se ujal slova bývalý generální ředitel klubu PaedDr. Evžen Delong, jenž dodatečně oznámil, že ve funkci počínaje prvním srpnem skončil a přenechal své kompetence nástupci, Mgr. Pavlu Markovi: "Byly to krásné roky a mám na co vzpomínat. Mnohé se povedlo, něco už méně. Nejkrásnějším okamžikem byl zisk titulu a jsem rád, že jsem mohl být u toho," uvedl Delong.

Poté už klubový exšéf představil ostatní aktéry tiskovky. Krom jeho nástupce byli přítomní Ing. Marek Chmiel - výkonný ředitel klubu, dále pak hlavní kouč Josef Turek a nescházel ani kapitán Ocelářů Radek Bonk.

Jako tradičně dostali prostor pro své dotazy žurnalisté. Josef Turek mimo jiné odpovídal na téma letního programu svých svěřenců: "Příprava se nám povedla, může panovat spokojenost. V týmu je cítit nasazení a opravdovou chuť po hokeji. Hráči prokázali velké odhodlání, chtějí se porvat o úspěch. Věřím, že budeme mít povedený start do soutěže a přáli bychom si, aby tým byl v horní polovině tabulky."

Pavel Marek reagoval na podnět týkající se eventuální výluky v NHL: "Změny nebudou velké. Mluvilo se ještě o Tomáši Kundrátkovi. Ten má ale v zámoří dvoucestnou smlouvu a bude hrát v USA. Jak už tady avizoval Josef Turek, trénuje s námi Rosťa Klesla a ten má chuť a velký zájem u nás působit. Ve hře jsou i další jména, ale vše je teprve otevřené. Pokud by někdo nový přišel, musí být mnohem lepší než členové stávajícího kádru. Necítíme potřebu do týmu nějak výrazně zasahovat."

Textový online přenos z tiskové konference najdete zde

Na přetřes přišel i Martin Růžička, největší letní posila červenobílých. Ohledně jeho osoby se vyjádřil centr elitní formace Radek Bonk: "Jsem opravdu rád, že Martin je zpět. Věřím, že nám výrazně pomůže. Vůbec se nezměnil, má obrovskou chuť do hry. Na tréninku nerad prohráva, do každého souboje jde naplno, nic nevypouští. Přál bych si, aby navázal na formu z mistrovské sezony. Připadá mi, že Martin nikdy neodešel. Je to stále stejný profík."

Světem protřelý rutinér Bonk obdržel dotaz na téma ambicí své družiny: "Všichni soupeři budou silní, bude to těžké. Hlavně na začátku, kdy má každý tým mnoho síl. Je důležité nasbírat co nejvíc bodů, to je na začátcích nejtěžší. Jestli budeme favoriti, to se ukáže až po pár zápasech. Každý chce loňskou sezonu napravit. Všichni byli zklamání a všichni to chceme napravit. Je to daleko lepší než loni. Tehdy to bylo před sezonou moc uvolněné, kdežto letos jsme hladovější a budeme chtít odčinit loňský neúspěch," hlásí muž, jenž v letní přípravě zredukoval svou tělesnou hmotnost o úctyhodných 12 kilogramů: "Hodně jsem jezdil na kole. Je to jen tvrdá příprava, jiný recept neexistuje. Žádné diety jsem nedržel, neomezoval jsem se. Věřím, že to bude pro mne, ale hlavně pro Třinec dobrý rok."

Hráčský kádr HC Oceláři Třinec k 11.9.2012 (abecedně, v závorce číslo dresu):

Brankáři:

Peter Hamerlík (2), Šimon Hrubec (30).

Obránci:

Lukáš Galvas (51), Josef Hrabal (97), Jakub Kania (42), Tomáš Klouček (22), Martin Lojek (8), Ctirad Ovčačík (74), Vladimír Roth (25), Lukáš Zíb (7).

Útočníci:

Martin Adamský (83), Radek Bonk (14), Erik Hrňa (88), Tomáš Klimenta (24), David Květoň (57), Jakub Orsava (32), Jan Peterek (11), Martin Podešva (20), Jiří Polanský (23), Daniel Rákos (61), Adam Rufer (3), Martin Růžička (27), Václav Varaďa (37), Marek Zagrapan (21).

Realizační tým:

Hlavní trenér: Josef Turek