Táhneme za jeden provaz, těší Martina Richtera

14.11.2010 · Martin Stebel
Před domácím duelem s Mladou Boleslavi na konci října posílil defenzivní řady Ocelářů Martin Richter. Zkušený zadák je ve slezském klubu domluvený na hostování do konce aktuální sezóny. "Bylo to rychlé a korektní jednání," popisuje své námluvy s Třincem.

Světový šampión z německého Hannoveru v roce 2001 zahájil ročník v dresu brněnské Komety: "Měl jsem v Brně určité problémy se smlouvou. Vyvrcholilo to tím, že jsem tam týden nemohl ani trénovat. Proto jsem vedení oznámil, že jim nechci dělat problémy a měl jsem snahu se po vzájemné dohodě rozumně rozejít. Postupem času jsem si proto začal hledat nové angažmá. Ozvalo se několik klubů a mezi jinými Třinec. Jednání bylo rychlé a korektní. Bez větších problémů jsme se domluvili na vzájemné spolupráci," přibližuje stvrzení dohody pod Javorovým.

Dvaatřicetiletý defenzor už v rámci české extraligy vystřídal nemálo klubů - Olomouc, Karlovy Vary, Sparta, Liberec, Pardubice, Brno. Není proto divu, že nepřichází do neznámého kolektivu, jelikož s mnohými spoluhráči se již při svých minulých angažmá setkal: "Třinecký kádr pro mě skutečně nebyl žádnou neznámou. Víceméně jsem tady znal všechny kluky. S některými jsem hrál během společného působení, spoustu kluků jsem poznal na ledě jako protihráč. Určitě jsem rád, že nejdu do zcela nové party. To je pro mě velké plus."

Martin Richter - pět zápasů v třineckém dresu, pět výher, foto: Marian Ježowicz

Silným argumentem pro jeho angažmá u Ocelářů byl i fakt, že se narodil a bydlí v Prostějově: "To bylo při mém rozhodování o příštím působení docela důležité. Třinec není daleko, což je velká výhoda. Během své kariéry jsem se už poměrně hodně nacestoval a proto jsem rád, že teď mám práci docela blízko svého domova," kvituje relativně nemnohé kilometry mezi hanáckým městem a Třincem.

Od Martinova příchodu se táhne třinecká série výher, která se zatím zastavila na čísle pět. Dá se tedy tvrdit, že svou přítomností vnesl do kabiny vítězného ducha?: "Opravdu nechci aby to vypadalo, že jsem nějaké štístko. Tým šlape výborně a je znát, že táhneme za jeden provaz. Je tady velmi silné mužstvo a rozhodně není náhoda, že jsme na čele tabulky. Snad tu vítěznou sérii ještě o nějaký zápas natáhneme," přeje si.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary