Stachura: Obrovská euforie. Teď chci medaili i z MS!

24.02.2023 · Adam Sušovský
Obrovské emoce cloumaly s týmem třineckých Ocelářů, kteří v esportové ENYAQ hokejové lize mnohonásobně překonali vlastní očekávání a vybojovali bronz, svou historicky první medaili. "Je to velký úspěch," říká kapitán Josef "Pepcastachurcik" Stachura, hrdina rozhodující bitvy.

Dlouho to nevypadalo s Oceláři vesele, série o bronz hraná na tři vítězné zápasy nebyla rozehrána dobře. Třinec prohrával 0:2 a na hraně byl také ve třetím, nakonec zdá se zcela zlomovým utkáním souboje s týmem Komety Brno.

Třinecká dvojice ve složení Pepcastachurcik a DannyZedlo ustála nervydrásající konec, navzdory oslabení v posledních vteřinách zápas dostala i do prodloužení a v něm nastartovala heroický obrat. U obou klíčových momentů celé série byl v hlavní roli kapitán týmu a jeden z nejlepších českých playerů současnosti Josef Stachura, který nakonec zvládl i rozhodující pátý zápas série.

"Jsou to neskutečné emoce, obrovská euforie. Jsme šťastní, tohle byl velký obrat a šťastný jsem i já, že jsem ve třetím zápase nejprve vyrovnal a pak i rozhodl, tenhle moment nás hodně nastartoval," řekl Stachura jen pár minut po konci bronzové bitvy.

ENYAQ hokejová liga má za sebou svůj čtvrtý ročník, Oceláři se na bednu prokousali poprvé. A Stachura, coby kapitán týmu, přiznává, že jde o obrovský úspěch. "Že budeme hrát o medaile, to jsem letos nečekal. Ale máme skvělý tým. Začátek sezony se nevyvíjel podle našich představ, ale musím říct, že před play off každý z našich hráčů udělal obrovský progres. Do poslední chvíle jsme řešili, jakou dvojici do finále postavíme," říká Stachura a za sezonu děkuje také Jackeymu a PRCOvi, kteří nakonec bitvu o bronz sledovali pouze v roli diváků.

"Náš cíl byl poprvé v historii postoupit do čtvrtfinále, bronz je takový bonus navíc. Jsem rád, že se nám to podařilo," líčí Stachura. Třinecký hráč po utkání neskrýval radost, ale na dlouhé oslavy příliš času mít nebude. Coby český reprezentant ho nyní ve hře NHL 23 čekají také mezinárodní povinnosti, už v sobotu nastoupí v dresu národního týmu do čtvrtfinále mistrovství světa proti hráčům z Lotyšska.

"Jakmile odbije půlnoc, už se budu soustředit na Lotyše. V tom zápase jsme velkými favority. Letos chci hrát o medaili také na MS!"