Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Snad to bude varování před play-off, říká Vojtěch Polák

20.02.2011 · Martin Stebel
Jako na horské dráze se mohli cítit hokejisté Třince během derniéry základní části extraligového ročníku 2010/11. Chvíle radostného opojení při vedení 4:1 vystřídaly pocity frustrace po šedesáti minutách. Oceláři podlehli Vítkovicím 4:5, ale přesto si spolu s početným davem fanoušků vychutnali oslavy zisku Prezidentského poháru. Střetnutí zhodnotil autor třetí branky Vojtěch Polák.

Vojto, do poloviny utkání jste měli hru ve své režii, ale další průběh byl jako ze špatného snu...

Pokazili jsme si to sami. Vedli jsme 4:1, ale naprosto zbytečně jsme ztratili zápas. Máme tým, který by takto rozehraný zápas určitě měl dotáhnout do vítězného konce. Bohužel se to nepovedlo. Musíme se z toho ponaučit.

Čím si osobně vysvětluješ kolaps, kdy jste ztratili vyhraný zápas?

Těžko říct, kde byl pravý důvod. Od poloviny zápasu jsme polevili na tempu a přestali hrát. Neplnili jsme taktické pokyny. Domácí dali kontaktní gól, což je nabudilo a potom nám to tam napadalo.

Byl jsi střelcem třetí branky, která padla v početní výhodě...

Přesilovku jsme krásně sehráli. Květák mi to dával téměř do prázdné brány. Dostal jsem puk na bekhend a povedlo se skórovat. Ten gól nám ale k ničemu nepomohl.


Patnáctkrát mohl Vojtěch Polák zvednout ruce nad hlavu po své gólové radosti v letošní základní části Tipsport extraligy. foto: Marian Ježowicz

Ani dnešní neúspěch ale nemohl zabránit zisku Prezidentského poháru...

Pokud bychom vyhráli, tak oslavy budou veselejší. Teď každý přemýšlí, co udělal špatně, co se mohlo udělat jinak. Snad dnešní den bude varováním před dalšími zápasy v play-off. Tohle se nemůže opakovat. Mrzí nás to i kvůli třineckým fanouškům, kteří nám dnes moc pomohli. Chci jim touto cestou poděkovat za podporu.

Chystáte nějakou oslavu triumfu po základní části?

Zatím nemáme nic naplánované, ale asi něco bude. Teprve teď nám začíná příprava na část ligy, kterou opravdu chceme vyhrát. V současné chvíli se tedy musíme soustředit hlavně na play-off než na nějaké oslavy.

Vašeho čtvrtfinálového rivala určí až předkolo. Máš tip na eventuálního soka?

Koukal jsem na tabulku a je jasné, že na play-off budeme asi daleko cestovat. Neřeším jestli to budou Vary, Plzeň či někdo jiný. Pokud chceme titul, nemůžeme se koukat na soupeře, ale je třeba porazit každého.

Fotogalerii z utkání Vítkovice - Třinec naleznete zde.