Sikora má první gól: Děkuji fanouškům, večer jsem si užil!

31.01.2024 · Adam Sušovský
Osmnáct let, osmnáctý zápas v Tipsport extralize, první gól! Třinecký odchovanec Petr Sikora se dočkal radosti mezi elitou, mazáckou kličkou pomohl zdolat Kladno 5:0, domů si odnesl na památku puk i zážitek z ovací takřka vyprodané WERK ARENY. Tohle byl jeho večer!

Trvalo to déle, než si všichni přáli.

Petr Sikora, odchovanec Ocelářů a teprve osmnáctiletý benjamínek týmu, se ale konečně dočkal.

Má svůj první gól v extralize!

Takřka vyprodanou WERK ARENU rozjásal v utkání s Kladnem a prolomil čekání a svým způsobem i smůlu. Jeden gól už mu dřív započten dotatečně nebyl, v dalších zápasech trefoval brankové konstrukce. Nyní se puk konečně třepotal v síti, navíc po mazácké kličce.

Středa, 31. leden roku 2024. Den, na který "Siki" už nikdy nezapomene. I díky puku, který mu jeden z lídrů kabiny Vladimír Dravecký během utkání na památku schoval.

"Trošku mi to při zakončení ujelo, pak už jsem to chtěl cpát nahoru a skončilo to v brance. Čekal jsem dlouho, ale padlo to tam. Vyšlo to dneska super, puk půjde domů někde na poličku. Bude vystavený, ať jde vidět. Je to první puk, který mám a který si nechám," řekl po utkání Sikora novinářům.

"Je to pro mě úleva, ale nepřemýšlel jsem nikdy o čekání na gól tak, že by mi to vadilo. Makal jsem a věřil, že to přijde," pokračoval mládežnický reprezentant do osmnácti let. "Jedním z mých vzorů je Růža (Martin Růžička), má tady skvělou kariéru. Kdyby se mi něco podobného tady povedlo, byl by to splněný sen."

"Moc děkuji taky lidem, když tribuny vyvolávaly mé jméno, byl to skvělý pocit. Večer jsem si užil."