Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Selhali jsme v zakončení, shodli se hráči po zápase se Slavií

16.02.2011 · Tomáš Houska
Třinec v 50. extraligovém kole na Slavii prohrál a v souboji s Libercem dal Severočechům šanci na bodové vyrovnání prvního místa. Oceláři se před play-off mohou ze zápasu v O2 areně hodně poučit a hledat recept na úpornou obranu soupeřů. Radosti jim udělal i návrat Ladislava Kohna, který naposledy nastoupil v prosinci.

Karty byly před utkání rozdány jasně. Slavia nasadila do utkání čtyři hráče juniorského věku a Dmitrije Jaškina, který je ještě dorostenec. Z útočníků překonal hranici 30 bodů pouze Michal Vondrka. Stejný kousek dokázalo ve třineckém dresu hned sedm hráčů. Bylo jasné, že domácí nebudou proti Ocelářů bezhlavě útočit.Úporná obrana podepřená brankářem Miroslavem Kopřivou dávala třineckým hráčům hodně zabrat. „Nejtěžší bylo překonat gólmana! Chytal výborně, Slavia dobře bránila a nám se v útoku moc nedařilo. Když už jsme si nějaké šance vypracovali, tak jsme je nedokázali proměnit. To bylo rozhodující,“ poznamenal jediný úspěšný střelec Martin Růžička.

Jeho názor potvrdil i navrátilec do sestavy Ladislav Kohn. „Chyběla nám lehkost v zakončení. Na šance jsme se daleko více nadřeli než v předchozích zápasech. Slavia doma hraje výborný hokej, hrají agresivně, napadají a jsou velice nepříjemní,“ řekl třinecký útočník. Slavia hraje fyzicky velice náročný hokej, který vychází z propracované defenzivy. Oceláři si často nevěděli rady s přechodem do útočné fáze a jejich kombinace často končili mimo nebezpečí v rozích kluziště. „S tímhle mužstvem musíme hrát takovýto hokej. Není tam ten um jako i Třince. Nemáme tak dobré hráče. Kdybychom to hráli z hokejky na hokejku jako oni, tak dostaneme sedmičku a jdeme domů,“ řekl slávistický trenér Vladimír Růžička k předvedené hře.

O utkání rozhodla chyba v třinecké rozehrávce. Martin Růžička pod tlakem zaškobrtl s pukem u modré čáry. Zaváhání bleskurychle využil slávista Lukáše Křenželoka. „Puk se mi nějak zamotal u hrazení a byla z toho šance a pak gól. Přesně si už nevybavuji co se stalo. Nějak mi snad přeskočil hokejku, ale tento gól rozhodl o zápase,“ řekl útočník Růžička.

V třineckém dresu se poprvé od konce prosince opět představil i útočník Ladislav Kohn, který opět laboroval se zraněným kolenem. „Už jsem návrat dvakrát předtím uspěchal, tak jsem se snažil dodržovat časový harmonogram. Každých čtrnáct dní jsem chodil na kontroly, abych nic nepodcenil. Na koleni nosím ještě ortézu,“ prozradil Kohn, který musí po zranění dohánět fyzickou kondici. „Na začátku zápasu jsem měl ještě hodně energie, ale ke konci mi po té dlouhé pauze chyběla. Naštěstí mám ještě do play-off dva týdny. I když trénujete a jezdíte na kole, tak tělo dostává při zápasech dost zabrat. Je to něco jiného. Jsem rád, že si teďka do konce základní části zahraji a pak budu mít čas se pořádně připravit na play-off, řekl závěrem Ladislav Kohn.