Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Ročák: Udělám všechno pro to, abych se v kádru Ocelářů udržel

05.06.2022 · Adam Sušovský
V kabině třineckých Ocelářů bude suverénně nejmladší, doslova benjamínek týmu. Teprve sedmnáctiletý obránce Marek Ročák má před sebou kariérní šanci: Člen mládežnických reprezentací zabojuje o místo v sestavě extraligových šampiónů.

Ve výčtu posil a nováčků extraligového kádru se na začátku května objevilo překvapivé jméno, členem třineckých Ocelářů se od začátku letní přípravy stal také sedmnáctiletý hráč, který v Třinci prošel týmy deváté třídy, dorostu a juniorky. Obránce Marek Ročák tak teď dostává coby benjamínek týmu šanci urvat místo také v základní sestavě prvního týmu. 

A jak říká pro klubový web, udělá vše pro to, aby to velkému třineckému talentu také vyšlo. 

"Jsem hrozně rád za tuhle příležitost, strašně moc pro mě znamená. Čeká mě něco úplně jiného, než byl dosud dorostenecký a juniorský hokej. Bude to velká zkušenost a škola nejen do kariéry, ale i do života," líčí Ročák. 

Průlomová loňská sezona

Obránce, který bude bojovat také o nominaci české osmnáctky na prestižní letní Hlinka-Gretzky Cup, do Třince přišel před třemi lety. Z valašského Brumova jej sportovnímu úseku Ocelářů doporučil klubový skaut Pavel Janků. První sezonu v Třinci ovlivnila pandemie koronaviru, která přerušila veškeré mládežnické soutěže, až minulý ročník byl v Třinci pro Ročáka zlomový. 

Ofenzivně laděný obránce dominoval v dorostu, kde si v jedenácti zápasech připsal dvanáct bodů (2+10), a tak velmi brzo povýšil také do třinecké juniorky. I tam patřil k oporám defenzivních řad a nakonec týmu pomohl až do semifinále extraligy. 

Teď přichází další kariérní skok...

"Přizpůsobím se všemu, co po mě budou trenéři chtít. Ale je fakt, že jsem spíš ofenzivní obránce a rád hraju směrem do útoku. Rozdávat rány umím, nebojím se toho, ale myslím, že jsem přecejen spíše technický hráč," popisuje třineckým fanouškům své přednosti.

Zatímco se A tým Ocelářů na novou sezonu připravuje individuálně, Ročák je v plném letním tréninku každý den přímo v areálu WERK ARENY. Na nový ročník se připravuje spolu s hokejisty partnerského Frýdku-Místku, díky čemuž se v malé hale dostane i teď přes léto třikrát týdně na led. 

Seznámení s hráči A týmu

"Je znát, že tréninky tam mají kvalitu a vyšší intenzitu. Chodíme na led, máme tam hru, kondiční věci i dovednostní cvičení. Já osobně jsem za tuhle možnost strašně moc rád a doufám, že i tohle mi pomůže, abych v kádru A týmu během léta obstál," líčí Ročák. 

Ten své budoucí spoluhráče i nové trenéry Zdeňka Motáka s Vladimírem Országhem pozná v pondělí, kdy se tým společně poprvé setká na krátkém meetingu. Spolu s Oceláři by měl absolvovat také kondiční soustředění v Tatrách a na konci července by s A týmem měl vyjet také k prvním společným tréninkům na ledě.

"Když jsem sem ve třinácti letech z Brumova přicházel, ani mě nenapadlo, že tahle situace přijde. Dostat šanci v týmu trojnásobných extraligových šampiónů je obrovská výzva a splněný sen," líčí Ročák a trochu skromně dodává, jak moc se těší i na samotné setkání s hráči. 

"Jsem na to hodně zvědavý, protože osobně vlastně nikoho z áčka Ocelářů neznám. Jen párkrát jsem se potkal s Alanem Lyszczarczykem, když jsem loni několikrát trénoval s týmem Frýdku, ale těžko říct, jestli si mě bude pamatovat. Těším se ale na všechny, bude to obrovská kvalita, vždyť je to nejlepší tým tady v Česku," usmívá se Ročák.