První den Frozen Cupu: Vítkovice v čele, dva body pro čtveřici týmů a zaváhání Sparty

11.12.2021 · Jakub Kotajny, Adam Procházka
V třinecké Mini WERK ARENĚ odstartoval třetí ročník mládežnického turnaje Frozen Cup! V zahajovacím utkání si vedli dobře naši hokejisté, kteří odehráli vyrovnanou partii s Olomoucí. Dnes turnaj pokračuje dalšími šesti zápasy, sledovat je můžete živě na naše YouTube kanále, nebo přímo dole v tomto článku.

Úvodní souboj Třince s Olomoucí přinesl smírnou dělbu bodů

Zápas domácích Ocelářů přinesl vyrovnanou, nicméně brankově relativně chudou podívanou. Zásluhou Martina Kytky sice Oceláři získali za výhru v úvodní dvacetiminutovce poměrem 1:0 dva body, odpověď ze strany Olomouce v podobě výsledku 3:2 ve prospěch Kohoutů ale zamenala dvoubodový přísun i do kapes svěřenců Pavla Sedláka.

První zápas byl prakticky celý v režii Třineckých. První šanci si vytvořil třinecký Kytka, který ujel a řítil se sám na Filipa Čisárika, který ovšem stihl včas sklapnout své betony a připsal si úspěšně jeden z mnoha bravurních zákroků. Stejně tomu tak bylo i po šanci Marka Sedláčka, který se snažil procedit puk za záda olomouckého gólmana, bohužel pro něj, však bez úspěchu. Do třetice už to ale vyšlo, v čase 18:07 se Martin Kytka úspěšně zapsal do listiny střelců, když se mu povedlo najít mezírku mezi Čisárikem a tyčí jeho klece. Třinec již vedení nepustil a vykročil tak do Frozen Cupu tou správnou nohou.

Druhý zápas začal pro domácí taktéž skvěle, necelou minutu po úvodním vhazování se pro odražený kotouč do brankoviště soupeře prodral Martin Kytka, kterému stačilo dorazit kotouč do prázdné klece. Do hry se však čím dál tím víc začali dostávat i hosté, což v čase 6:29 vyústilo ve vyrovnávací trefu z hole Patrika Synka. Olomouckých hráčů byl rázem plný led. Přetavit tuto aktivitu v úspěšné bekhendové zakončení dokázal v polovině druhé dvacetiminutovky Milan Liptaj. S Oceláři to v té chvíli nevypadalo vůbec dobře, ovšem naději jim, po obrovské chybě jednoho ze zadáků Olomouce, dal dvě minuty po trefě Liptaje Jakub Drobisz, jenž v uspěl po svém sólovém úniku i tváří v tvář proti Koštovi. Rychlá sprška však přišla po trefě Patrika Synka a to o necelé dvě minuty později. Tato trefa byla přesilovková a později se ukázalo, že také vítězná. I přes to, že domácí nechali na ledě vše, tak z druhého duelu vyšli bohužel bodově naprázdno. Nejlepším hráčem Třince byl vyhlášen dvougólový Martin Kytka. Na straně Olomouce to pak byl, po zásluze, taktéž dvougólový Patrik Synek.

Třinečtí mladíci tak v úvodním hracím dni získali na svá konta dva body a tozhodně tak mají na co navazovat. V dnešním nabítém programu čeká třinecké Oceláře od devíti hodin souboj s Kometou Brno, úderem třetí hodiny odpolední pak vyzvou Liberec.

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc: 1:0; 2:3

Branky: 19. Kytka, 21.Kytka, 33. Drobisz - 27. Synek, 31. Liptaj, 35. Synek.

Třinečtí hokejisté se radují ze vstřelené branky

Vítkovice proti Spartě berou tři body a jdou do čela tabulky

Po skončení úvodního duelu na led naskočili hokejisté Vítkovic, které čekala pražská Sparta, pro kterou byl tento zápas premiérovým představením na Frozen Cupu. Vítkovice sice v úvodu strádaly, nicméně pro trefě Prosse dokázaly ubránit svůj jednobrankový náskok a braly první dva body po vítězství 1:0. Druhá dvacetiminutovka se nesla v duchu festivalu spálených šancí, ani jedna ze stran se z gólu radovat nemohla a tento zápas skončil bezbrankovou remízou.

Pokud byl první duel relativně chudý na branky, tak druhý zápas úvodního hracího dne měl vyvěštěn osud ještě o poznání horší, minimálně pro milovníky úspěšných tref. Gólově nevýrazné střetnutí  započalo dlouhotrvajícím tlakem Sparty, který však úspěšnou trefou mezi tři tyče ostravské svatyně neskončil a byli to tak Vítkovičtí, kdo převzal iniciativu. Psala se druhá polovina dvanácté minuty, když se po hrubce v obraně Pražanů dostal ke kotouči Jan Pross, jenž neúprosnou střelou mezi betony Matěje Přikryla poslal Ostravany do vedení. Pražské S se snažilo v dalších osmi minutách ještě rychle vyštrachat nějakou tu naději, ale poctivá defenzíva Vítkovic jim nedovolila téměř nic. Druhý zápas, tedy druhá dvacetiminutovka se i přes šance na obě strany obešel bez vstřelené branky a aktéři se rozešli se ziskem jednoho bodu z druhé části zápasu. Nejlepším hráčem utkání byl na straně Sparty vyhlášen Chasan Bažev, z Vítkovickéo kádru se tohoto prestižního ocenění dočkal gólman Tobiáš Ořechovský.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera: 0:1; 0:0.

Branky: 11. Pross.

Drobná radost Vítkovických šesťáků

Liberečtí si s Kometou stejnoměrně rozdělili bodový zisk

Poslední utkání hracího dne nabídlo znovu šestibrankovou nadílku, v první dvacetiminutovce se povedlo vyhrát poměrem 2:1 brňenským hokejkám, zejména díky bojovnému výkonu Tobiáše Lačňáka. Ani jeho pokračující úsilá ale nezabránílo Liberecné odplatě v podobě výsledku 2:1 ve prospěch hráčů z podještědí. Dvěmi brankami se o vítězství zasloužil, a mezi dosavadní střeleckou elitu turnaje dostal, Dominik Křeček.

Ve svém prvním zápase se Liberec radoval z gólu už ve čtvrté minutě, jenže ještě předtím než Václav Lochman rozvlnil síť, byla odpískána prezence šesti hráčů na ledě . Takže místo vedení Liberec čelil nepříjemné přesilovce Komety. Soupeř samozřejmě potvrdil, že zákon schválnosti existuje a v čase 4:09 uklidil Martin Proch odražený kotouč do odkryté liberecké klece. Zanedlouho na svého spoluhráče navázal Tobiáš Lačňák skvělou volejí z prostoru mezi kruhy a v šesté minutě už to bylo 2:0. Poté se hra uklidnila, až do konce patnácté minuty, kdy si Liberečtí fanoušci poprvé na turnaji mohli zakřičet “góóól”, jelikož se prosadil Dominik Křeček, jenž využil nádherného prosmýknutí Rozsívala a následné souhry s Bartovičem. Víc už ale mač zápas nenabídl a výsledek 1:2 z pohledu Liberce bylo nutné považovat za spravedlivý.

Druhý zápas probíhal přesně naopak. Do vedení šel Liberec, Alex Bartovič to vzal na sebe a po krásné kličkované skrz obranu soupeře otevřel gólový výčet této dvacetiminutovky. Na 2:0 zvyšoval z otočky v mezikruží na samotném konci 16. minuty Dominik Křeček a pro brněnské hokejisty to začalo vypadat kriticky. Za půl minuty šla navíc Kometa do čtyř a vypadalo to s ní všelijak, jen ne dobře. V ovšem v čase 37:16 dokázal ve vlastním oslabení prosadit Tobiáš Lačňák, který nabral rychlost na útočné modré a v chirurgicky přesné kombinaci s Ondřejem Prokešem z bezprostřední blízkosti překonal Dominika Edera. Kometa se ještě prala o srovnání, bohužel čas byl neúprosný a ani elitní pětka s výsledkem nic nedokázala udělat. Nejlepší hráčkou Komety se po zásluze stala gólmanka Anna Putová, na straně Liberce to pak byl autor dvojice branek, Dominik Křeček.

HC Kometa Brno - TJ Bílí Tygři Liberec: 2:1; 1:2

Branky: 5. Proch, 6. Lačňák, 38.Lačňák - 15.Křeček, 19. Bartovič, 36. Křeček.

Kompletní fotogalerii z úvodního hracího dne najdete na facebookových stránkách turnaje. (odkaz)