MISTR 2023/2024

Přicházím do skvělého týmu, ví Marek Zagrapan

27.12.2010 · Martin Stebel
Vánoční svátky jsou mimo jiné obdobím dárků. Jedno překvapení pro třinecké příznivce přichystalo i vedení slezského klubu. Z ruského týmu Jurga Chanty-Mansijsk přišel dravý útočník Marek Zagrapan a hned v prvním duelu proti Budějovicím se skvěle prezentoval. Hýřil aktivitou a svou pohotovou střelou ve třetím dějství vyrovnal na 3:3.

Čtyřiadvacetiletý útočník neměl mnoho času k adaptaci na nové prostředí. V pozápasovém rozhovoru prozradil, jak se zrodil jeho přestup do týmu zpod Javorového: "Bylo to vše hodně rychlé. Ještě pár dní zpět jsem byl v Rusku. V letadle jsem strávil asi 30 hodin a jsem tady. Jsem velmi spokojený, že jsem se dostal do tak výborného týmu a doufám, že letos se nám podaří úspěch. Byl jsem s trenéry v kontaktu už delší dobu a nakonec jsem rád, že se povedlo přestup realizovat. Dostal jsem se tu teprve v sobotu večer a moc jsem toho nenatrénoval. Jen tak lehce jsem si včera zabruslil. Postupně poznávám spoluhráče. V kabině je super atmosféra a celkově mohu být zatím velmi spokojen," nešetří chválou odchovanec prešovského hokeje.

Účastník letošního světového šampionátu v Německu vysvětluje důvody ukončení své ruské anabáze: "V minulém týdnu jsme měli sraz slovenské reprezentace a poté jsem se hned vrátil do Ruska. Tam jsme se dohodli na ukončení smlouvy. V Rusku byla těžká situace. Byla tam celá slovenská lajna, ale nakonec jsme nedostávali tolik prostoru na ledě. Nechci se k tomu moc vracet. Je to za mnou a chci se dívat dopředu a zajímá mě teď pouze Třinec. Věděl jsem, že tady je plno výborných hokejistů, proto jsem neváhal a nabídku hned akceptoval."

V dresu bez jmenovky s devatenáctkou na zádech. I taková byla premiéra Marka Zagrapana. foto: Lenka Rybaříková

Slovenský reprezentant, jenž byl v roce 2005 draftován Buffalem Sabres v prvním kole jako 13. v pořadí, nastoupil hned ve svém prvním utkání na pozici centra elitní lajny. Nesnadnou premiéru měl zdařilou a v 51. minutě dokonce zaznamenal první trefu v dresu s dráčkem na hrudi: "Láďa Kohn i Martin Růžička jsou výborní hráči. Už v tréninku nám to šlo dobře a doufám, že i v zápase se naše spolupráce bude stále zlepšovat," kvituje souhru své formace.

Pro Zagrapana není angažmá v Třinci první kontakt s českou extraligou. V sezónách 2002 až 2004 působil ve Zlíně. Nabízí se tedy otázka, co očekává od extraligy v zemi aktuálních mistrů světa: "Těžko říct. V české extralize jsem nebyl už hodně dlouho. Co jsem ale slyšel a měl možnost vidět v televizi, tak česká extraliga je na výborné úrovni. Pro žádného nového hráče není snadné se hned zabudovat do týmu, ale věřím, že mi spoluhráči pomohou s adaptaci do týmu," přeje si 188 cm vysoký forvard, jenž už před startem loňského ročníku byl v hledáčku třineckých funkcionářů.

Marek Zagrapan cloní před Jakubem Kovářem. foto: Marian Ježowicz

Třinecký kádr pro něj není zcela neznámy. V minulosti osobně poznal několik spoluhráčů: "Máme společného agenta s Martinem Růžičkou a absolvovali jsme spolu nějaké kempy. Znal jsem i Lukáše Krajíčka. Na farmě v USA jsem potkal Martina Lojka. Z národního týmu pochopitelně znám Petera Hamerlíka," postupně jmenuje některé souputníky a zároveň říká, že letošní Vánoce byly pro něj velmi hektické: "Vánoce jsem si opravdu skoro vůbec neužil. Byl jsem doma v Prešově jen pár hodin na Štědrý den a hned jsem spěchal do Třince," dodal závěrem vysoký centr.

Fotogalerii z utkání Oceláři - Mountfield naleznete zde.