MISTR 2023/2024

Preventivní vyšetření bez objednání. To je Světový den ledvin

11.03.2014 · Tisková zpráva
Chcete se ujistit, že jsou vaše ledviny opravdu v pořádku? Využijte nabídku již devátého Světového dne ledvin a navštivte 13. března dialyzační středisko v Nemocnici Podlesí nebo v Nemocnici Český Těšín od 8.00 do 15. hodin. Preventivní vyšetření je rychlé a bezbolestné.

Provádí se na základě odběru malého množství krve z prstu a malého množství čerstvé moči a díky moderním technologiím se výsledek dozvíte prakticky okamžitě. Více informací a ukázkové video jsou na stránkách www.svetovydenledvin.cz.

„Zveme všechny zájemce na zítřejší preventivní vyšetření. Prevenci by neměli podceňovat hlavně lidé s chronickým onemocněním ledvin, cukrovkou, vysokým krevním tlakem, obezitou, srdečním selháním či závažným onemocněním jater. Více ohroženi jsou i kuřáci a lidé s výskytem různých chronických onemocnění v rodině,“ říká MUDr. Roman Kantor, vedoucí lékař Dialyzačního střediska Český Těšín a Třinec. „Jen díky prevenci totiž dokážeme bezpečně poznat, zda jsou ledviny v pořádku, nebo je třeba jim v napravení funkce pomoci,“ dodává Roman Kantor.

Správná funkce ledvin je pro zdraví člověka nepostradatelná. Nejlepší prevencí jsou proto pravidelné preventivní prohlídky, které všechny případné začínající obtíže bezpečně odhalí. Ačkoli zodpovědný přístup ke klasické prevenci v České republice stále stoupá, na ledviny se bohužel často zapomíná. Přitom právě ony patří mezi nejdůležitější orgány v těle, jelikož čistí tělo od odpadních látek, regulují množství vody v organismu a zároveň také produkují důležité hormony, které ovlivňují metabolismus kostí a oběhovou soustavu. Nepodceňujte proto prevenci a nechte se ve čtvrtek vyšetřit v Nemocnici Podlesí nebo v Nemocnici Český Těšín.

Do této akce se zapojí také HC Oceláři Třinec. Středeční akce se zúčastní Radek Bonk, Jakub Orsava a Peter Hamerlík, kteří také podstoupí preventivní vyšetření a poté se budou podepisovat své fota zájemcům. V Nemocnici Český Těšín budou od 13:00 do 14:00.