Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Peter Hamerlík: Můj recept na úspěch? Psychická pohoda!

05.12.2010 · Martin Stebel
V rámci 28. kola zavítal na třinecký led aktuální mistr z Pardubic a na východ Čech cestuje bez bodového zisku po porážce 0:3. O triumf domácích se podstatným dílem zasloužil dvougólový střelec Jiří Polanský. Žádný kotouč nepustil za svoje záda vynikající Peter Hamerlík. Oceláři znovu vévodí extraligovému peletonu!

Další nula na tvém kontě, letos už s pořadovým číslem čtyři. Byl to dosud nejtěžší zápas?

Těžko hodnotit. Každý puk, který letí na branku může být gól. Byl to velmi složitý zápas, který mi připomněl minulé utkání doma s Plzní. Kluci přede mnou hráli velice obětavě, za což si zaslouží pochvalu. Tak nějak bych si to představoval.

V pátek jsi nechytal v Brně. Jak trenéři zdůvodnili tvou absenci?

Já si nemyslím, že mi trenéři musí něco zdůvodňovat. Rozhodli se pro změnu. Měl jsem předtím sérii snad 14 zápasů, kdy jsem byl v brance, možná proto bylo zapotřebí kratší pauzu. Martin odchytal na Kometě dobrý zápas a jen škoda, že jsme tam nezískali víc bodů.

Po polovině soutěže jsi měl z celé extraligy nejvyšší procentuální úspěšnost zásahů. Cítíš momentálně životní formu?

Vždy je třeba podávat výkony na vysoké úrovni, protože nikdo vám nemůže garantovat místo v sestavě. Nemám stabilní pozici a musím na sobě tvrdě makat v tréninku. Jestli tady byl Tomáš a teď je Martin, já se musím koncentrovat jen na svoje výkony. Je tady určitý tlak na gólmany, ale to je jen dobře. Soustředím se jen na svou hru a pokud budu podávat často dobré výkony, tak se o svou pozici snad nemusím bát.

Jak dlouhou zápasovou sérii může gólman odchytat a nebýt přitom po psychické a fyzické stránce unaven?

Je to vždy individuální. Když se vyhrává, je člověk psychicky v pohodě, naopak po porážce vás častokrát všechno bolí a tlačí. Dostal jsem v pátek volno, trochu jsem se před neděli zrelaxoval, tak asi se trenéři rozhodli správně.

Snad nás výhra nakopne, přeje si Jiří Polanský


Jiří Polanský v neděli dvakrát překonal pardubického Adama Svobodu. foto: Marian Ježowicz

Jirko, po dvou vzájemných porážkách v sezóně máte konečně cenný skalp mistra…

Dnes jsme nechtěli prohrát a jsme hrozně rádi za tyhle body. Přiznám se, že nesleduji kolikrát jsme s nimi v řadě prohráli. Může panovat ohromná radost.

V tomto týdnu jste dvakrát těsně prohráli…

V některých zápasech jsme hráli docela dobrý hokej, ale byl tam i velký kopec smůly. Pevně doufám, že dnešní výhra nás nakopne k lepším výkonům a výsledkům.

V čem byl podle tebe dnešní recept na úspěch?

Zlepšili jsme pohyb, bylo tam z naší strany víc bruslení. Snažili jsme se dohrávat souboje u mantinelu. Myslím, že se nám povedlo soupeře porazit těmito zbraněmi.

Třinec je vyhlášené ofenzivní mužstvo, ale dnes to byl velmi disciplinovaný výkon i směrem dozadu…

Měli jsme speciální poradu, na které jsme se zaměřili na bránění. Evidentně to zabralo. Skvěle nás opět podržel Péťa Hamerlík.

Jak těžké je pro útočníky myslet na defenzivní úkoly?

Je důležité, aby na bránění mysleli vždy alespoň dva kluci v každé pětce. Dnes jsme se snažili vzájemně doplňovat a když se nevracel jeden, tak se výborně vrátil druhý. To byl klíč k úspěchu.

Trenéři znovu pozměnili sestavu. Nastoupil jsi ve formaci s Vojtou Polákem a Davidem Květoněm...

Sestava byla trochu jiná než obvykle. Jsou to šikovní kluci, ale já hraji rád s kterýmkoliv hráčem a podstatné je, že nám to tam dnes padlo a máme tři body.