Odchovanec Ocelářů Petr Sikora debutoval v extralize

17.11.2023 · Vojtěch Kasal
17 let, 10 měsíců a 15 dnů měl třinecký odchovanec Petr Sikora, když ještě s mřížkou přes obličej debutoval v nejvyšší české soutěže. A navrch ve vyhrocené bitvě, v repríze posledního finále, kterou Oceláři na ledě Hradce Králové zvládli po fantastickém obratu 5:3!

Petr Sikora dostal hodně prostoru v přípravě, dva zápasy už za Oceláře odehrál v Champions Hockey League. Největší porci minut v téhle sezoně ale sbíral v juniorce, kde je s 25 body v 19 zápasech (9+16) druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. V Hradci Králové nastoupil ve třetí formaci s Milošem Romanem a Patrikem Hrehorčákem.

Máš za sebou extraligovou premiéru, gratulace. Jak se cítíš?

Bylo to super. Na ledě jsem se cítil dobře a celé utkání jsem si užil. Byl jsem za tu příležitost opravdu rád.

Za A tým už jsi ovšem nastoupil v rámci CHL. Měl jsi tak možnost porovnat špičkový evropský hokej s extraligovým utkáním v podání loňského finalisty. Vnímal jsi mezi těmito zápasy nějaký podstatný rozdíl?

Vlastně mi to přišlo dost podobné. Skelleftea i Hradec předvedli kvalitní a především ofenzivně laděný hokej. Výraznější rozdíly v jejich hře jsem tak ani nepozoroval.

Jaké to vlastně bylo přejít z juniorky do dospělého hokeje a hned si vyzkoušet ostré extraligové utkání? Myslíš, že ti to může pomoci k dalšímu výkonnostnímu posunu?

Rozhodně. Byla to pro mě super zkušenost. Atmosféra byla dnes šílená, moc jsem si to užil a věřím, že mi to něco dalo i do budoucna.

Pojďme k samotnému zápasu. Úvodní třetina byla pro vás trochu nešťastná. Jeden smolný odraz jako by nadlouho udal tempo hry. Co vám pomohlo se do utkání zase vrátit?

Šli jsme do toho naplno a zároveň jsme stále předváděli naši hru. Udělali jsme řadu správných rozhodnutí v jednotlivých detailech hry a samozřejmě nám pomohl i nějaký ten šťastnější odraz. Díky tomu všemu jsme zápas dokázali otočit.

Hradec v posledních dvou kolech neinkasoval. Kouzlo Patrika Bartošáka přetrvalo až do druhé třetiny, kdy jste dostali k dispozici čtyřminutovou početní výhodu a otevřeli gólový účet. Myslíš, že to byl ten klíčový okamžik, který vám pomohl dostat se zpět do hry?

Určitě to byl jeden z důležitých momentů. Dali nám tím faulem k dispozici velkou šanci zvrátit vývoj utkání a překlopit je na naši stranu. Máme na přesilovce zkušené kluky, takže jsme se dokázali prosadit.

Poté už se vaše ofenzíva rozjela naplno a pěti góly v řadě jste zápas zcela převrátili. Domníváš se, že v ten moment se v týmu projevila ta výsledková pohoda, pramenící z nedávných výborných výsledků…

Je to možné. Jedním z rozhodující důvodů mohlo být i to, že se kluci na ledě cítí dobře a věří si. Možná proto jsme my byli tím týmem, který dotáhl zápas do vítězného konce.