Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři zahájili v takřka kompletním složení přípravu na ledě

01.08.2022 · Adam Sušovský, foto: Lukáš Filipec
V takřka kompletním složení i s nejnovější posilou Liborem Hudáčkem vyjeli pod vedením trenérů Zdeňka Motáka a Vladimíra Országha třinečtí Oceláři k prvnímu společnému tréninku na ledě.

Tým úřadujících šampionů na ledě dnes oficiálně zahájil přípravu na novou sezonu, na prvním společném tréninku se ve WERK ARENĚ sešel takřka kompletní tým, a to včetně čerstvé posily - slovenského reprezentanta Libora Hudáčka. Trenérské duo Zdeněk Moták - Vladimír Országh na úvod přípravy postrádali pouze obránce Marka Ročáka, který je součástí českého týmu na Hlinka Gretzky Cupu v Kanadě a zkušeného Jana Jaroměřského, který start přípravy vynechal kvůli nemoci. 

"Chybí nám v podstatě jen tihle dva, po vzájemné dohodě a konzultaci s trenéry Frýdku-Místku jsme místo nich vzali na led obránce Jakuba Michálka a Vojtecha Zeleňáka," líčí hlavní trenér Zdeněk Moták, který dnes kompletní tým Ocelářů vedl v tréninku úplně poprvé. "Bavilo mě to, byl to fajn trénink," dodal Moták. 

Ne všichni Oceláři na led vyjeli poprvé, část z nich na dobrovolné bázi, polykala první tréninkové dávky už v průběhu minulého týdne, kdy byly trénink zaměřené spíše na rozvoj dovedností. "Měli jsme za sebou takový nájezdový týden, hráči si potřebují osahat brusle, rukavice, v podstatě celou novou výstroj. Proto jsme zvolili první týden jako trénink dovedností, abychom předešli zbytečným zraněním a otlakům a dnes jsme se mohli začít od prvních minut na ledě věnovat věcem, které budou důležité," řekl Moták. 

Oceláře v přípravě na sezonu, před zářijovým ostrým startem Champions Hockey League a Tipsport extraligy, čekají čtyři přípravné zápasy. Poprvé se představí příští týden v derby na ledě Vítkovic, do té doby budou polykat náročné tréninkové dávky. Kromě zátěžových testů je tento týden čekají i dvoufázové tréninky. 

"Dnes jsme měli jednu fázi, ale v úterý a ve čtvrtek půjdeme na led dvakrát. V pátek si dáme volno, protože se ve WERK ARENĚ koná Prezident Cup, ale to si vynahradíme tak, že budeme trénovat v neděli," nastínil Moták, jak bude vypadat úvodní týden přípravy s tím, že na hodnocení tréninků je ještě čas. 

"Starší hráči budou dozrávat až někdy na konci srpna a začátkem září se startem CHL. Myslím, že není proč mít výbornou formu v prvním týdnu srpna, my ji potřebujeme u všech vyladit až na důležité zápasy," uzavírá Moták. 

Ve Vítkovicích se Oceláři představí příští úterý 9. srpna, o dva dny později je čeká zápas na ledě Frýdku-Místku. Až pak se v přípravě představí také domácím fanouškům: 16. srpna do Třince přijede Olomouc a 25. srpna hostí Oceláři v generálce na start sezony slovenské mistry Slovan Bratislava.

Kompletní fotogalerie z prvního tréninku ZDE