MISTR 2023/2024

Oceláři zahájili přípravu na novou sezonu

27.07.2023 · Adam Sušovský
Dlouhé období bez hokeje je za námi, ve WERK ARENĚ už znovu mlátí puky do plexiskel. Část Ocelářů vyjela na led v minulém týdnu, teprve od pondělí už ale tým trénuje oficiálně. Trenéři Zdeněk Moták a Vladimír Országh měli na úvod k dispozici i letní posily Tomáš Kundrátka, Richarda Pánika, Viliama Čacha nebo Richarda Nedomlela.

Třinečtí hokejisté mají za sebou první oficiální trénink sezony.

Úřadující šampioni pod vedením trenérů Zdeňka Motáka a Vladimíra Országha zahájili přípravu, která směřuje k ostrým záříjovým duelům v Champions Hockey League. Během ní sehrají také čtyři přátelská uktání. To první už příští čtvrtek na ledě partnerského týmu ve Frýdku-Místku.

Kádr Ocelářů přes léto prošel celou řadou změn, s klubem se rozloučily dlouholeté opory Erik Hrňa, Milan Doudera, Tomáš Marcinko a další. Noví hráči místo nich přišli a na prvním tréninku nechyběli, poprvé po čtrnácti letech tak na ledě v Třinci bruslil s pukem útočník Richard Pánik, který se ze zámoří vrací do klubu, odkud do NHL odcházel.

Vedle něj nechyběli ani další posily: Viliam Čacho, Tomáš Kundrátek, Richard Nedomlel nebo Adam Polášek, dosud poslední akvizice do obrany. Ta přes léto hodně vyrostla do výšky i do váhy. "Naskytla se příležitost mít v obraně urostlé hráče, takže jsme to využili a šli do toho," řekl hlavní trenér Zdeněk Moták.

"Pracovali jsme na změnách v kádru celé jaro a kus léta. Každý trenér na začátku sezony čeká posily, aby mužstvo bylo co nejsilnější, ale já si myslím, že je to dobré," usmál se Moták při jedné z prvních otázek přítomných novinářů na známé změny v kádru. "Ještě jedna pozice nás trošku trápí, to je pozice centra. Tahle pozice trápí asi každý mančaft, moc centrů na trhu není," doplnil Moták.

"Já ale doufám, že jsme získali přes léto kvalitní hráče. Musejí nahradit kluky, co tady byli dlouhá léta a šli mistrovskou cestou, zpočátku to asi bude hodně těžké, ale věřím, že to zvládneme," řekl dále Moták a ocenil také kvalitu úvodního tréninku. "Bylo vidět, že tady kvalita je. První trénink, který máme za sebou, hráči odtrénovali s maximální chutí a nasazením. Já jsem jim to nechtěl říkat na ledě, ale mně se to hodně pozdávalo."

Oceláři tedy dnes mají za sebou oficiální start přípravy, na ledě už ale část týmu v různých skupinách trénuje od minulého týdne. Ani dnes ještě navíc Oceláři nebyli kompletní, hráči totiž v těchto dnech postupně absolvují také zátěžové a lékařské testy mimo arénu. Kanaďan Adam Smith pak do České republiky kvůli pracovním vízům může přicestovat až na konci tohoto týdne.

Úvodní přípravné utkání Oceláři sehrají příští čtvrtek na ledě partnerského Frýdku-Místku, následně je čeká účast na Tatranském poháru v Popradu. Generálkou na ostrý start sezony bude domácí přípravné utkání s Kometou Brno, které WERK ARENA uvidí ve čtvrtek 24. srpna.

Novou sezonu Oceláři zahájí také na svém ledě, v rámci Ligy mistrů hostí 1. září švýcarský Rapperswil, o dva dny později znovu doma Mnichov.