Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři vstupují do bojů elitního kvarteta. Pod Javorový míří Slavia

21.03.2011 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Čtvrtfinálové prokletí je prolomeno a Oceláři myslí stále výš. V cestě do vysněného finále je může zastavit už jen jeden soupeř - Slavia Praha. Boj o účast ve vrcholné sérii soutěže začíná dnes, bitva s pražským celkem bude zahájena v 17:00. Buďte u toho!
Sponzorem prvního semifinálového utkání se Slavií Praha, které se hraje v pondělí, je společnost SGM Třinec, s. r. o.

Sponzorem druhého semifinálového utkání se Slavií Praha, které se hraje v úterý, je společnost Vafer, s. r. o., velkoobchod s nealkoholickými nápoji.

Úderem pondělní sedmnácté hodiny skončí jedno velké čekání. Třinečtí Oceláří po dlouhých osmi letech vstoupí do semifinálových bitev nejvyšší české hokejové soutěže. V cestě do finále bude stát Slavia. Tým, který své cesty s Třinem kříží v play-off pravidelně. V posledních dvou štacích ale vždy uspěl. Oceláři tak mají výběru Vladimíra Růžičky co vracet. Kdo zvládne semifinálové boje lépe a bude se na konci série radovat? Nerozhodne, ale rozhodně napoví už úvodní dvojzápas ve Werk aréně. Nenechte si pondělní a úterní bitvu s pražským celkem ujít a přijďte společně s Oceláři tavit led Werk arény!

HC Slavia Praha

Cesta hokejové Slavie do semifinále letošního ročníku play-off byla dvakrát složitější, než ta ocelářská. Slávisté, coby sedmý tým po základní části, totiž museli proklouznout nevyzpytatelným předkolem. V sérii, kdy rozhodl až poslední pátý zápas, přehráli svěřenci trenéra Růžičky ambiciózní Karlovy Vary.

Z pražského celku tak rázem spadlo břemeno, sešívaní už mohli pouze překvapit. Do čtvrtfinálové cesty se jim totiž postavil Liberec, druhý tým po základní části a obrovský favorit, po Třinci hned druhý největší s ohledem na zisk mistrovského titulu.

Ani toho se ale Slavia nezalekla. Hned první utkání v Liberci vyhrála a po odvetách na vlastním kluzišti byl stav série 3:1. Liberec zabojoval tygřím a sobě vlastním způsobem, sérii srovnal na 3:3 a v rozhodujícím utkání dokonce vedl ještě pět minut před koncem 3:1.

Tady ale nepříjemný soupeř z Libně ukázal, že play-off se hraje do konce a minutu a půl před koncem si vynutil prodloužení. I v nastavení sice Tygři našeho soka jasně válcovali, jenže neuhlídali jeden brejk a semifinalistou byl rázem outsider.

Slavia tak ukázala cestu, jak na favorita. Stejným stylem chce vyrukovat i na Oceláře, otázkou však je, kolik Růžičkově borcům zbylo po náročné cestě do elitní čtyřky sil. I tak nás každopádně čeká houževnatý a nepříjemný soupeř, a to bez ohledu na to, že bude postrádat zraněného kanonýra Vladimíra Růžičku ml., a vyloučena není ani absence zkušeného bombarďáka Vašíčka.

Poslední zápas Slavie:

16. března: Bílí Tygři Liberec – HC Slavia Praha 3:4 pr. (1:0, 1:0, 1:3 – 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Urban (Vantuch, Ondřej), 26. P. Nedvěd (Špaček, Hunkes), 45. Kudrna (P. Nedvěd) - 42. Pospíšil (Krenželok, P. Jelínek), 56. Sklenář (Vondrka, Žižka), 59. T. Svoboda (Vondrka, Kadlec), 74. T. Svoboda (M. Čermák, P. Jelínek).

Sestava Slavie v posledním zápase: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kuboš, Krejčík, Roth, Kolařík - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Pospíšil, Endál, M. Čermák - od 36. navíc Jaškin.


Slávisté předvedli neuvěřitelný závěr sedmého čtvrtfinále na ledě Liberce. Ještě něco málo přes čtyři minuty do konce prohrávali 1:3, dokázali ale vyrovnat a zápas dotáhnout do prodloužení. V něm přežili několik klinických smrtí a následně sami udeřili. Tak to někdy ve sportu bývá...

Z kabiny Ocelářů

Narozdíl od Slavie měli Oceláři času na odpočinek daleko více. Dva dny navíc můžou hrát v rozhodující části sezóny velkou roli, navíc třineckému týmu v cestě mezi nejlepší čtyři týmy soutěže stál jen jeden "šestizápasový" soupeř.

"Všichni už se na zápas hodně těší. Snad bude vyprodáno. Máme fantastické diváky, kteří umí vytvořit jednu z nejlepších atmosfér v extralize. Od začátku tak budeme hrát v šesti," těší se na utkání trenér Břetislav Kopřiva.

"Čeká nás ale hodně těžký soupeř. Slavii jsme si pozorně rozebrali, nesmíme hrát ustrašeně. Musíme na ně od začátku vlítnout, jít do každého střídání na maximum a řešit situace sebevědomě. Čím dýl budeme držet puk na polovině soupeře, tím lépe pro nás," střádá plány trenér Třince.

Do cesty se ale Ocelářům postaví Slavia, tým který v play-off pravidelně bojuje o medaile. "Slavia je v play-off skutečně top tým. Má výbornou obranu a skvěle zorganizovaný systém hry. Hlavně ve vlastnít třetině hrají dobře," nešetřil slova chvály Kopřiva.

Oceláři totiž do série vstupují s respektem. To, že Slavia skončila v základní části až sedmá v tuto chvíli nehraje žádnou roli, začíná se za stavu 0:0. "Respekt mít musíme. Slavia přešla přes dva soupeře, poradila si i s Libercem, navíc v sedmém zápase na jeho ledě. Tohle muselo týmu dodát obrovskou porci sebevědomí," tuší starší z dvojice třineckých trenérů.

"Postavíme se týmu, který hraje na hranici obětování a celé play-off prezentuje obrovské nadšení pro hru. Doufám, že se nám zítra povede Slavii přehrát a důležité úvodní utkání zvládnem," uzavřel trenér Kopřiva, který má k dispozici kompletní kádr.

Poslední zápas Ocelářů:

14. března: HC Benzina Litvínov – HC Oceláři Třinec 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Stříteský (Kubinčák) - 28. Adamský (Kohn), 40. Polák, 45. Peterek (Adamský, Kohn), 58. Růžička.

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Seman, Hrabal, Zíb, Krajíček, Hudec, Lojek – Varaďa, Bonk, Růžička – Polák, Polanský, Květoň – Adamský, Peterek, Kohn – Orsava, Hrňa, McGregor - Zagrapan.


Láďa Kohn se po základní části, ve které mu moc nepřálo zdraví, vrátil do play-off ve velkém stylu. V šesti zápasech čtvrtfinále nastřádal šest asistencí a v bojích s Litvínovem byl jednou z klíčových postav.

Vzájemné zápasy

V loňské sezóně Třinec Slavii daroval jediný bod z dvanácti, které je možno ve čtyřech vzájemných zápasech sezóny získat. Letos platilo jiné pravidlo – můj dům, můj hrad. Naopak Sešívaní byli ti, kteří dali Ocelářům jediný bod na domácím ledě. Bylo to v prvním zápase v O2 aréně, když Třinec dovedl zápas, jenž měl velmi slibně rozehraný, jen k neúspěšným nájezdům. V prostředí domácí Werk arény byli Oceláři neomylní, když získali komplet bodů za výsledky 5:3 a 5:3. Na body byl tedy mírně lepší poměrem 7:5 Třinec, na skóre to pak dopadlo také pro Slezany v poměru 14:12. Nejproduktivnějším Ocelářem byl v těchto zápasech Martin Růžička (3+3), Slávistou pak kapitán Petr Kadlec (0+4).

15. října: HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Peterek (Polanský, Krajíček), 33. Varaďa (Lojek, Bonk), 34. Krajíček (Hrabal), 39. Kohn (Růžička, Zíb), 54. Růžička M.(sn) - 4. Micka (Vondrka, Štefanka), 25. Micka (Branda, Kadlec), 45. Krenželok (Kadlec, Růžička ml.).

24. listopadu: HC Slavia Praha – HC Oceláři Třinec 4:3 sn. (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Doležal, 45. Jelínek (Kadlec), 56. Vašíček (V. Růžička), nájezd V. Růžička - 9. Kohn (Květoň), 36. Kohn (Krajíček, M. Růžička), 44. Kohn (Zíb, Květoň).

4. ledna: HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Květoň (Polanský, Růžička), 13. Adamský (Hrňa, Peterek), 21. Růžička (Polanský, Květoň), 28. Bonk (Hudec), 53. Zagrapan (Bonk) - 5. Holec (Žižka, Vondrka), 20. Pospíšil (Žižka, Kadlec), 49. Tomica.

15. února: HC Slavia Praha – HC Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Doležal (Micka, Roth), 44. Krenželok (Vondrka, Sklenář) - 28. M. Růžička (Varaďa, Bonk).

O zápasech

První dvě utkání semifinále Česká pojišťovna play-off jsou na programu v třinecké Werk aréně v pondělí 21. respektive v úterý 22. března. Bude se jednat již o 98. a 99. utkání v play-off v historii třinecké účasti mezi hokejovou elitou. Začátky utkání budou ovlivněny televizními přenosy kanálu ČT4 Sport. Úvodní buly prvního zápasu je v plánu v 17:00, druhého zápasu pak v 18:10. Pokud nebudete fandit přímo na zimáku, můžete zápas sledovat na klasických místech – buď na webu onlajny.cz, kde budou k dispozici textové přenosy z pondělního i úterního zápasu, nebo na portále tv.hokej.cz.

Statistické okénko – HC Slavia Praha

Bilance v play-off: 12 zápasů, 5-2-2-3, skóre 34:38
Bilance na zápasy: 7/5
Bilance venku: 6 zápasů, 1-1-1-3, skóre 13:25
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) – 5 proher (2 v prodl.), skóre 27:34, 15 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Michal Vondrka 11 (2+9)
Nejlepší střelec: Tomáš Svoboda 6
Nejlepší nahrávač: Michal Vondrka 9
Nejproduktivnější obránce: Petr Kadlec 7 (1+6)
Nejtrestanější hráč: Jiří Doležal 60
Nejlepší v +/-: Jakub Sklenář +6
Brankáři: Miroslav Kopřiva, 48 zápasů – 29 výher a 19 proher, úsp. 91,88 %, prům. 2,39 g/z
Dominik Furch, 7 zápasů – 2 výhry a 5 proher, úsp. 92,41 %, prům. 2,81 g/z
Robert Slipčenko, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 89,09 %, prům. 3,60 g/z
Hrál v drese soupeře: Tomáš Pospíšil.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 6 zápasů, 4-0-0-2, skóre 24:13
Bilance na zápasy: 4/2
Bilance doma: 3 zápasy, 3-0-0-0, skóre 15:3
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher – 4 prohry, skóre 38:20, 18 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 10 (6+4)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 6
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 6
Nejproduktivnější obránce: Stanislav Hudec 3 (2+1)
Nejtrestanější hráč: Martin Lojek, Václav Varaďa oba 10
Nejlepší v +/-: Josef Hrabal, Daniel Seman oba +7
Brankáři: Peter Hamerlík, 6 zápasů – 4 výhry a 2 prohry, úsp. 93,48 %, prům. 2,02 g/z
Hrál v drese soupeře: Lukáš Havel.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Martin Růžička 6 (4+2)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Vojtěch Polák 2 (1+1)
Vítězné branky: Vojtěch Polák 2
Bilance trestných střílení – hráč v poli: v play-off dosud nenařízeno trestné střílení ve prospěch Třince
Bilance trestných střílení – brankář: v play-off dosud nenařízeno trestné střílení proti Třinci
Bilance nájezdů - hráč v poli: v play-off dosud nerozhodovaly nájezdy
Bilance nájezdů - brankář: v play-off dosud nerozhodovaly nájezdy