Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Obě výhry jsou stejně sladké, zhodnotil víkend kapitán Bonk

06.03.2011 · Martin Stebel
Silný charakter, nezlomná vůle a víra ve vlastní schopnosti. Tyto vlastnosti prokázali Oceláři ve druhém utkání čtvrtfinálové série proti Litvínovu, kdy byli nuceni obracet nepříznivý vývoj. Po výhře 3:2 vedou v sérii 2:0. Dvougólovým střelcem večera byl kapitán Radek Bonk, jenž v pozápasovém hodnocení kvitoval morálku své družiny.

Radku, po sobotním jednoznačném duelu jste v neděli nabídli obecenstvu dramatickou zápletku...

Začali jsme dobře, měli jsme pár šanci, ale bohužel jsme je neproměnili. Potom jejich první střela skončila v brance. Důležité je, že jsme ukázali charakter. Zabojovali jsme a dotáhli zápas do vítězného konce. My jsme věděli, že pokud budeme hrát to co chceme, tak se to obrátit dá. Chtěli jsme i za stavu 0:2 hru uklidnit, hrát si svůj hokej a počkat si na přesilovky.

Klíčovým momentem střetnutí byl zřejmě faul Jánského v první třetině, díky čemu jste měli k dispozici dlouhou početní výhodu a poté i vylepšenou přesilovku 5 na 3...

Jánský udělal blbost. V takovém momentu je člověk naštvaný, chce něco udělat a až poté si uvědomí, že to byla hrozná blbost. Určitě jim chyběl. Přiznám se, že jsem to ani neviděl. V té době jsem na ledě nebyl. Venca Varaďa přijel a povídal, že dal Hrabošovi hlavičku. Je to sice v zápalu boje, ale hráč by se měl vždy krotit. Byl to jeden z klíčových okamžiků. Pomohlo nám to.

Slogan na klubovém webu hlásí - "Hrajeme tvrdě na všech frontách" Hlavně v první třetině to opravdu byla oboustranně tvrdší konfrontace...

Trochu jsme čekali, že takovou taktiku Litvínov zvolí. Víme, že mají kvalitní mužstvo, což ukázali proti Plzni. Čekali jsme těžké zápasy a dnes se to potvrdilo. Chtěli jsme vyhrát oba domácí zápasy, protože víme, jak je těžké uspět v Litvínově. Doma jsou opravdu nebezpeční.


Radek Bonk je ve čtvrtfinálové sérii s Litvínovem skutečnou oporou týmu. foto: Marian Ježowicz

Vaší útočné formaci se ve čtvrtfinálové sérii střelecky velmi daří...

V prvním zápase tři útoky daly po dvou gólech. Jsme si vědomi toho, že nemáme v jednom útoku takovou sílu jako třeba Straka s Vlasákem v Plzni. Víme, že máme v mužstvu dobře rozložené síly a každá pětka může dát gól. Na tohle jsme hráli celou sezónu. V každém zápase může být hrdinou někdo jiný.

Na obou stranách byla oproti prvnímu duelu k vidění tvrdší hra. Bylo těžké udržet nervy na uzdě?

Bylo to oboustranně tvrdší. Rozhodčí některé zákroky pouštěl, ale to patří k play-off. Myslím, že dnešní utkání rozhodčí zvládli, udrželi to. Na každé straně tam bylo něco, s čím nemusel být někdo spokojen, ale sudí zápas zvládli dobře.

Během zápasu jsi se několikrát pošťuchoval před brankou s hostujícím Jarešem. Byl tam nějaký konflikt?

Asi měl pocit, že jsem sekal gólmana, ale to nebyla pravda. Volkeho jsem se ani nedotknul. Když vidím před brankou puk, snažím se do souboje jít. Občas se stane, že se to někomu nelíbí, ale to patří k takto vypjatým zápasům.


Gólová radost v podání Radka Bonka. foto: Marian Ježowicz

První zápas se povedlo vyhrát rozdílem třídy 6:0, dnešní výsledek je ale těsný a museli jste víc bojovat. Má proto druhý triumf sladší příchuť?

Obě výhry jsou stejně cenné. Po dvou týdnech pauzy není snadné hrát. Oni hráli předkolo, byli trochu rozehranější. První zápas nám vyšel parádně a dnes si vítězství vážíme díky obratu ve vývoji. Obě výhry jsou sladké a máme z nich stejnou radost.

Na sever Čech tedy cestujete s dvouzápasovým náskokem...

Nemůžeme se ukonejšit tím, že vedeme 2:0. Moc dobře víme, že v Litvínově to bude hodně složité. Samozřejmě tam jedeme vyhrát a nekoukáme, že už za sebou máme dvě výhry. Toto vedení nás ale nemůže zcela uklidnit.

V sobotu vás za výhrou hnala vyprodaná hala, ale v neděli nebyl "plný dům". Jak bys diváky nalákal na další domácí zápas?

Možná je to trochu škoda, že nebylo znovu vyprodáno. Je to vrchol sezony, ale televizní přenos skoro vždy ubírá na návštěvnosti. Čím víc diváků tady máme, tím líp se hraje. Příště si snad najdou cestu na hokej. Někteří sice fandí doma u televize, ale tím nám vůbec nepomohou. Chceme je vidět u nás na zimáku. Diváci nás dnes ale fantasticky hnali dopředu a bez jejich podpory by se zápas těžko dotahoval.

Fotogalerii z utkání Třinec - Litvínov naleznete zde.