Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Netušil jsem, kolik zbývá do konce, culí se hrdina Polanský

18.10.2015 · Martin Stebel
Ufff - to bylo drama! Ve 12. kole extraligy se Oceláři mohli přesvědčit, že tabulkové postavení Mladé Boleslavi rozhodně není dílem náhody. Urputně hrající tým z města Škodovek sahal po třech bodech, ale třináct vteřin před koncem základní hrací doby domácí srovnali krok. Hrdinou okamžiku byl JIŘÍ POLANSKÝ.

Úvodní dvacetiminutovku jste zvládli s velkou noblesou, co se ovšem stalo v dalším průběhu?

První třetina nám opravu parádně vyšla, vedli jsme 2:0, v kabině jsme si řekli, že tak chceme hrát i nadále, ale nastal nepochopitelný zlom. Můžeme být vděční za tyhle body, stálo při nás štěstí, protože dnes jsme hráli špatně.

Remíza se zrodila pouhých třináct vteřin před závěrečným klaksonem...

Čas jsem moc nevnímal, puk jsem si posunul pořádně dopředu a zachránil mě horší led, na kterém se skoro zastavil. Fotbalisté říkají, že důležitý je první dotek, ale já ten puk málem nedojel (usmívá se). Potom už nezbylo nic jiného, než zkusit kličku do bekhendu. Netušil jsem, kolik zbývá do konce utkání.


V samostatných nájezdech jsi byl úspěšný z padesáti procent...

První penaltu jsem věděl, že půjdu do forhendu, vyšlo to podle mých představ. Musel jsem proměnit, protože Boleslav předtím skórovala. Při druhém nájezdu jsem byl v euforii, chtěl jsem zakončit na vyrážečku, ale gólman vytasil krásný zákrok. To byl prostě Dominik Hašek (směje se).

Gólman Rittich momentálně kraluje statistikám extraligy. I dnes ukázal velkou kvalitu...

Je to docela vysoký gólman, vykryje hodně prostoru. Boleslav hrála výborně, byly pasáže, kdy nás nepustili z pásma. Nechci říkat, že neměl moc těžkých zákroků, ale Boleslav mu jako tým hodně pomáhá.


Boleslav byla hodně nepříjemným rivalem už během loňského play-off. I dnes to byl v jejich podání velmi sebevědomý výkon...

Máme odehráno téměř celou první čtvrtinu a s klidným svědomím mohu říct, že Boleslav byla jedním ze tří nejlepších soupeřů, které jsme zatím potkali.

První duel po příchodu z Ruska odehrál Vláďa Roth. Jeho přítomnost byla na ledě hodně cítit, že?

Na příchod Vládi jsme se opravdu těšili, v kabině byla radost, když tahle zpráva přišla. Věděli jsme, jaký typ hráče přichází, ve kterých situacích nám může pomoct. Přesně tohle dnes předváděl - dobrá rozehrávka, skvělé bruslení, poziční hra, výborná střela a hned kanadský bod. Jak měl Roťák přijít, tak přišel!