Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nájezdy jsou vždy trochu loterie, tvrdí Martin Adamský

21.11.2010 · Martin Stebel
Televizní utkání Třince a Liberce dopadlo lépe pro Severočechy, kteří triumfovali 4:3 po dramatu samostatných nájezdů. V osmém zápase v řadě dokázali Oceláři získat alespoň bod a se čtyřbodovým náskokem i nadále kralují extralize. Výbornou formu posledních dnů potvrdil v nedělním klání Martin Adamský.

Střetnutí proti Bílým Tygrům nabídlo svižný hokej. Jako první se ujali vedení v úvodní periodě Oceláři. Do prostřední třetiny však vstoupili lépe hosté, kteří rychlým pohybem a kvalitním forčekingem dělali domácím nemalé problémy: "Od druhé třetiny začal Liberec lépe napadat ve středním pásmu, což na nás platilo. Poté jsme si na jejich aktivní přístup zvykli a začali hrát svou hru. Zápas byl i co se týče šancí vyrovnaný, ale bohužel nájezdy nám nevyšly podle představ," hlesl útočník, jenž má po nedělním utkání na svém kontě sedm branek a šest asistencí.

Hvězdný okamžik plavovlasého forvarda nastal ve 36. minutě, kdy se po faulu na svou osobu razantně rozjel k exekuci nájezdu. Kotouč efektně propasíroval mezi Vošvrdovými betony a svou trefu jako tradičně euforicky oslavil: "Jsem rád, že si občas ten nájezd mohu zkusit. Normálně ho po prodloužení nejezdím, protože tu máme jiné střelce. Zafungovalo nové pravidlo, kdy penaltu jede faulovaný. Dnešní nájezd běžně zkouším v tréninku, ale většinou mi to nevychází podle představ a kluci se mi občas smějou. Tentokrát puk prošel do sítě, za což jsem moc rád," hodnotí divácký atraktivní gólový příspěvek.


Martin Adamský se efektní kličkou vyhnul Vošvrdově hokejce a puk poslal mezi betony do sítě - 2:2! foto: Marian Ježowicz

Povedený kousek mohl třineckému publiku zopakovat i po 65 minutách, kdy na kostce nad ledovou plochou svítily dvě trojky, ovšem na nájezdy byli nominování jeho spoluhráči: "Máme na nájezdy určené jiné plejery, proto jsem nejel. Trenéři dnes prostě dali důvěru ostatním. Vůbec nic bych klukům nevyčítal. Nájezdy jsou vždy trochu loterie. Gólmani jsou dnes většinou kvalitní a není vůbec snadné je překonat," říká rodák z nedaleké Studénky.

Pánové Svěrák a Uhlíř kdysi zpívali, že "statistika nuda je, má však cenné údaje..." Číslo 13. Toto je aktuální počet jeho kanadských bodů, ale zároveň i bilance ve statistice "plus minus". V zajímavé disciplíně, která sleduje kladné a záporné čísla během účasti na ledě, je po 23. kole v rámci extraligy nejlepší právě Martin: "Osobní statistiky jsou hezká věc. Neříkám, že to nesleduji, ale podstatnější je vždy výsledek a herní projev týmu. Dnešní porážka nás mrzí, ale věřím, že nás to nezlomí a příště budeme hrát s větším nasazením a přinese nám to body," konstatuje závěrem v optimistickém duchu.

Fotogalerii z utkání Třinec - Liberec naleznete zde.