MISTR 2023/2024

Na turnaji v Novém Jičíně vybojovala první a druhá třída Ocelářů zlato!

08.01.2015 · Martina Sikorová
V posledním měsíci loňského roku byla třinecká mládež velmi úspěšná a ke zlatu mladšího dorostu a bronzu čtvrté třídy přibyly v prosinci další zlaté medaile, o které se na turnaji v Novém Jičíně zasloužili ti nejmenší Oceláři, hráči první a druhé třídy.

Turnaj "O Pohár HMC 2014" se uskutečnil 29. prosince v Novém Jičíně a zúčastnilo se ho celkem osm týmů. Malí Oceláři byli nalosování do skupiny A k týmům z Vítkovic, Nového Jičína a Uničova.

O pohár se hrálo tzv. v týmovém turnaji - výsledky obou zápasů (první a druhé třídy) se sčítaly a o umístění tak hrál celý tým.

Výsledky Ocelářů na turnaji

HK Uničov x HC Oceláři Třinec - 0:14

Úvodní zápas sehráli Oceláři proti hráčům z Uničova a protože první třída porazila svého soupeře 1:0 a druháčci se radovali z výhry 13:0, připsal si třinecký tým první výhru.

HC Vítkovice Steel x HC Oceláři Třinec - 4:7

Ve druhém utkání se pak třinečtí hráči střetli s regionálním rivalem z Ostravy a opět se mohli radovat z vítězství. Prvňáčci slavili výhru 0:2 a jejich starší kolegové porazili Vítkovice 5:4.

HK Nový Jičín x HC Oceláři Třinec - 10:14

Třetím soupeřem na turnaji byl třineckým mladíkům pořadatelský tým, tedy Nový Jičín. Přestože první třída podlehla domácímu výběru 3:5, druháci přestříleli Jičín v poměru 11:5 a třinecký tým se tak nakonec radoval z výhry.

HC Oceláři Třinec x HC Slezan Opava - 10:3

Oceláři tedy prošli základní částí turnaje neporažen a o pohár se utkali s vítězem skupiny B, Opavou. A protože první (3:0) i druhá (7:3) třída své zápasy zvládli, mohl celý třinecký tým oslavit vítězství a zisk poháru a zlatých medailí.

Sestava první třídy: Matyáš Javorek, Petr Niemczyk, Tomáš Pánek, Vojtěch Kaleta, Martin Pilch, André Cienciala, Vojtěch Romanec, Dominik Barteczek, Ondřej Balwar, Josef Juřík, Dominick Byrtus, Joel Kadlubiec.

Sestava druhé třídy: Vojtěch Wrzecionko, Robin Švančara, Michal Rybnikár, Marek Heczko, Matěj Hrabec, Vladimír Dravecký, Ondřej Byrtus, Adam Byrtus, Tomáš Jantoš, Patrik Sikora, Tomáš Dzik.

Konečné umístění

1. HC Oceláři Třinec

2. Slezan Opava

3. HC Černí Vlci Rožnov p. R.

4. HC Vítkovice Steel

5. HK Nový Jičín