Mladí Oceláři sbírali zkušenosti na mezinárodní scéně

18.02.2016 · Martina Sikorová
Během reprezentační přestávky nastoupilo v dresech jednotlivých národních výběrů hned dvanáct hráčů Ocelářů. Jak se třineckým hokejistům a jejich týmům na mládežnických turnajích dařilo?

Česká devatenáctka obsadila v Německu čtvrtou příčku

Národní tým se i s Marianem Adámkem zúčastnil Turnaje pěti v Deggendorfu a hned v úvodním zápase proti Švédům sice obrátil nepříznivé skóre, nakonec ale Tre Kronor podlehl v poměru 3:5. O den později se hráčům se lvem na prsou vedlo ještě hůře, za záda finského gólmana Ruusu totiž neprošel jediný kotouč a se Suomi tedy čeští mladíci prohráli 0:3. V duelu se Švýcary už se ale svěřenci trenéra Bruka radovali, když soupeři nedovolili skórovat a sami čtyřmi góly rozhodli o svém vítězství (4:0). Poslední zápas proti Německu pak za bezbrankového stavu rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých Češi rozhodli o své těsné výhře (1:0 po sn).

Generálka na mistrovství světa českému výběru do 18 let nevyšla

Poslední velkou akcí před blížícím se mistrovství světa byl pro osmnáctku Turnaj čtyř v Raumě a Eurojaki, kam odcestoval také Lukáš Doudera (1+0). Svěřencům trenéra Reichela se ale ve Finsku vůbec nedařilo, když nejprve nevstřelili gól Švédsku (0:2) a následně podlehli také Suomi (3:4) a Rusům (1:4). Poslední zápas sehráli hráči se lvem na prsou proti výběru Spojených států, k vítězství ovšem nepomohl ani gól Lukáše Doudery (2:5) a český tým tak ve Finsku skončil na posledním místě.

Česká sedmnáctka v Plymouthu na čtvrtém místě

Prvním soupeřem národního týmu, v jehož dresu se představil také útočník Jan Hladonik (2+0), byl výběr domácího USA. Svěřenci trenéra Arnošta domácí celek zdolali v prodloužení (4:3 pp) a výborně poté vstoupili také do utkání s Ruskem, když šli do vedení hned hned v úvodní minutě, nakonec se ale museli smířit s prohrou 2:5. Proti Suomi následně hráči českého výběru ztratili dvoubrankové vedení a svému soupeři podlehli v samostatných nájezdech (3:2 po sn). A dovednostní disciplína rozhodovala také poslední duel proti Švédům, tentokrát ale se šťastným koncem pro české barvy po rozhodujícím nájezdu Jana Hladonika (4:3 po sn).

Česká šestnáctka se představila na Turnaji čtyř v Tranås

Národní tým odcestoval do Švédska také se dvěma třineckými hráči, útočníkem Michalem Kvasnicou (2+0) a obráncem Jakubem Adámek. Z pohledu českého týmu se jednalo o velmi povedený turnaj, svěřenci trenéra Hakena nejprve udolali Švédsko po samostatných nájezdech (5:4 sn), poté sice podlehli ruskému výběru 1:3, během svého posledního vystoupení ale smetli Finy v poměru 6:0 a vybojovali tak stříbrné medaile.

Michal Kvasnica v dresu českého národního týmu.

Na domácím Turnaji Vlada Dzurilly skončili mladí Slováci třetí

Úvodní zápas výběru do osmnácti let, jehož dres oblékli také dva útočníci Ocelářů, Miloš Roman (1+0) a Jakub Lacka, se proměnil v zajímavou přestřelku, ve které nakonec svěřenci trenéra Mikuly porazili Bělorusko 7:4. V dalším zápase proti Švýcarům se ale slovenští mladíci natrápili, nakonec však svého soupeře dokázali udolat v samostatných nájezdech (2:1 po sn). V posledním zápase proti Německu ale hráči Slovenska prohráli 2:4 a v Piešťanech tak obsadili třetí místo.

Ve Füssenu se tentokrát slovenské sedmnáctce nedařilo

Výběr hráčů do sedmnácti let odcestoval do Německa i s třineckými hráči, Patrikem Hrehorčákem (2+1) a Timotejem Margušem, obhájit vítězství z předešlých ročníků se ale svěřencům trenéra Kochana nepodařilo. Po výhře nad Dánskem v poměru 4:0 to sice s nadějemi Slováků na další turnajové prvenství vypadalo dobře, v dalším zápase proti domácímu Německu ale přišel velký zkrat. Hráči slovenského týmu sice po úvodní části vedli o dvě branky, nakonec se ale museli smířit s porážkou 3:8. V posledním zápase navíc hokejisté Slovenka nevstřelili ani jediný gól, Švýcarům podlehli 0:2 a nakonec tak skončili na čtvrtém místě.

Slovenská šestnáctka již tradičním účastníkem turnaje ve Švýcarsku

Obránce Ľubomír Patlevič nastoupil ve Wetzikonu za slovenský tým A i B, z vítězství se ale třinecký bek radoval pouze jednou a to v zápase proti červenému týmu Švýcarska, který mladí Slováci porazili 4:3 v prodloužení i přesto, že v průběhu hrací doby ztráceli už dvě branky. Další utkání proti stejnému soupeři ale slovenskému týmu nevyšlo (1:5) a ještě hůře dopadl pro hráče Slovenska duel s bílým týmem Švýcarska (0:6).

Polská osmnáctka v Poznani na třetím místě

Své zástupce měli Oceláři také v polském výběru do osmnácti let, jehož dres oblékli obránci Grzegorz Radzienciak a Kamil Klocek. Polští reprezentanti na turnaji vyhráli jediný zápas, když přestříleli Ukrajinu v poměru 7:5, ve zbývajících zápasech pak museli skousnout porážku s Maďarskem (2:4) a Rakouskem (2:8).

Foto: Ronald Hansel a Karel Málek.