Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kapitán Vrána: V Olomouci jsem vyrůstal, stále je to pro mě speciální

28.11.2021 · Šárka Kolková
Po dvou týdnech doma a vítězně! Oceláři se vrátili zpět pod Javorový a na svém ledě vyzvali Olomouc. Urputný duel nakonec dopadl lépe pro domácí, kteří ve třetí třetině vstřelili čtyři branky. Pojďme se podívat na duel pohledem kapitána Petra Vrány, který zavzpomínal na Davida Krejčího a pochválil třineckou obranu.

První a třetí třetina byla výborná, ve druhé třetině vás ale Olomouc přehrávala. Čím to bylo?

Z mého pohledu se dobře drželi na kotouči, skvěle rozehrávali, nezahodili to. Myslím si, že ve druhé třetině hráli hodně dobře.  My jsme začali být trochu nervózní. Nevím, čím to bylo, ale nebyli jsme dost silní na kotouči. Zahazovali jsme ho a vypadalo to, že Olomouc byla místy lepší. Ve třetí třetině ten šťastný gól trefil Andyho (Nestrašila) do ruky, a to nám pomohlo. Dostali jsme klid. V přesilovce jsme odskočili o dva a konec jsme si výhru pohlídali.

Ukazovali jste vaši sílu, hráli jste trpělivě? 

Samozřejmě, snažili jsme se pořád hrát trpělivě, bez nějakých větších výkyvů nebo nějakých chyb, ale na druhou stranu, tu druhou třetinu jsme měli zvládnout líp. Máme dost silný mančaft na to, abychom to odehráli líp. Měli jsme štěstí, že jsme dali gól, měli tam pár brejků, ze kterých mohli těžit, ale to se nestalo a zachránilo nás to. 

Hodně jste vytěžili z ofenzivní práce beků. Marián Adámek ti přenechal šanci.

Máme toho v sobě víc, a to jsme mezi útočníky nedostali. Někdy to tak bývá a ten tým vám to nedovolí. Olomouc si hodně věřila a nebylo to vůbec jednoduché. Obránci měli nebezpečné momenty, druhý gól byl také po střele od beka. Říkali jsme si, že minulý zápas jsme se tam málo tlačili a dneska ten gól rozhodl. 

Jak se vám hrálo, protože jste hráli po dvou týdnech doma? Kvůli opatřením přišlo málo lidí.

Ve čtvrtek bylo i pár lidí ve Zlíně, ale za ten minulý rok jsme si zvykli. Nebylo to úplně prázdné, ale je to určitě oproti vyprodané hale rozdíl. 

Olomouc byla poprvé v sezoně bez Krejčího. Byla jiná?

Já si myslím, že určitě. David je samozřejmě hráč špičkových kvalit a když má v zápase nějaké momenty, dokáže je proměnit i vytvořit. Nechci říct, že je jiná, ten jejich styl hokeje je pořád stejný, ale samozřejmě hráč jeho typu určitě chybí.

Věděli jste, že tvůj bývalý parťák nepřijede?

Ne, připravovali jsme se na zápas jako by tam byl. Nevím, co je Davidovi, ale asi mu napíšu a zeptám se ho.

Oddechl sis, že tu dnes David nehrál, nebo to byla škoda?

Samozřejmě pro nás dobře, že tady nebyl. (smích) Je to ale kamarád a výborný hokejista, je to škoda pro lidi. Na druhou stranu, nikdo nepřeje nikomu nic špatného a doufám, že je v pohodě. 

Měl zápas s Olomoucí pro tebe stále ještě nějaké kouzlo? 

Vyrůstal jsem tam, stále je to pro mě speciální. Nikdy jsem neměl možnost hrát v Olomouci za chlapy, ale zažil jsem tam spoustu věcí. 

Když se pak v dětství rozdělily vaše cesty s Davidem, napadlo by tě, že to dotáhne tak daleko?

To si myslím, že nenapadlo ani jednoho z nás. (úsměv) Klobouk dolů před tím, co dokázal v Americe a mohl hrát v takovém týmu jako je Boston Bruins. Vybudoval si tam pozici a dokázal držet standard, podával solidní výkony. To samé v play-off, vždycky byl vidět. Je úžasné, že kluk z malého města to dotáhl na takovou špičku a je jeden z nejlepších.