Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kamil Walega: Hrát za Třinec je velká věc

25.07.2023 · Adam Sušovský
První trénink na ledě WERK ARENY už má za sebou, polský reprezentant Kamil Walega se sžívá s novými spoluhráči a na startu přípravy věří, že si vybojuje místo v prvním týmu Ocelářů. „Hrát za Třinec je velká věc, udělám pro to všechno,“ řekl.

Oceláři v pondělí vyjeli na led. Ještě zdaleka ne kompletní, protože oficiálně příprava začne až příští týden. Mezi zhruba patnáctkou hráčů, kteří se poprvé sklouzli na bílém ledě ve zbrusu nové výstroji byl i polský reprezentant Kamil Walega. 

Třiadvacetiletý odchovanec GKS Jastrzebie přichází do kádru českého mistra po dvou sezonách v Liptovském Mikuláši, ve slovenské nejvyšší soutěži loni zaznamenal solidních sedmadvacet bodů a v nové sezoně by se rád v kariéře posunul ještě dál. Pro rodáka z těšínského Slezska je angažmá v Třinci doslova velká věc. 

„A moc se mi tady líbí,“ hlásil Walega po prvním tréninku. „Třinec je velká organizace a jsem rád, že můžu být její součástí. Budu teď celý zbytek léta makat na tom, abych ze sebe dostal to nejlepší a v týmu se udržel,“ říká a rovnou tím zmiňuje konkurenci, která v kádru Ocelářů panuje. 

„Začátek pro mě bude těžký, přece jen je to velký skok. Ale doufám, že se mi to podaří. Po prvním tréninku je těžké to hodnotit, byl hlavně o zapracování. Vždyť většina kluků byla na ledě poprvé, možná to podle toho i trošku vypadalo. Každým dalším dnem ale kvalita poletí vzhůru,“ přemýšlel Walega, který se těší na české i polské fanoušky. 

„Bydlím třicet minut odsud, zůstal jsem doma v Polsku a můžu každý den dojíždět. Třinec byl vždycky velký tým, já sem jezdil na zápasy odmala pravidelně. Pamatuju si i na starou arénu, kam mě tatínek ještě jako malého kluka brával. A teď jsem součástí tohodle týmu,“ prohlásila nová posila. 

„Vždycky se mi při vzpomínkách na Třinec vybaví krásná atmosféra a dojmy malého kluka z Polska, který z tribuny sledoval velký hokej. Největší dojem na mě vždy dělalo derby s Vítkovicemi, to jsou zápasy, na jaké vzpomínám nejraději.“

Walega do Třince přichází na prahu sezony, která i pro něj v kariéře může být zlomová. Nejen díky možnosti hrát za přední český klub, ale také s ohledem na její závěr. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, měl by třinecký útočník, vynikající skvělým bruslením, být součástí polské reprezentace, se kterou se kvalifikoval na příští mistrovství světa do Prahy a Ostravy. 

„Pokud se všechno podaří, může to být pro mě velká sezona,“ uvědomuje si nová tvář v kabině Třince.