Kádr je nabitý, ale budu se rvát, slibuje Ostřížek

07.08.2010 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři mají v letní přípravě k dispozici 36 hokejistů. Tento stav nelítostně potvrzuje také slova Davida Ostřížka, který ví, že zapadnout do nabitého kádru nebude lehké. „Bude to těžké, ale budu se rvát,“ vzkazuje nadějný útočník.

Třinečtí Oceláři sehráli v pátek druhé přípravné utkání letošní sezóny. Do Werk arény přijeli prvoligisté ze Znojma. Přítomní diváci si tak mohli udělat obrázek o hráčích, kteří se v Třinci perou o angažmá, ze základního kádru se totiž v sestavě objevil pouze brankář Tomáš Duba a útočník Jiří Polanský. „Vyhovuje nám, že máme tolik hráčů. Nechceme ty kluky přetížit, protože hrajeme hodně utkání,“ řekl po zápase trenér Břetislav Kopřiva, který svými slovy zároveň připomněl těžký program Ocelářů v příštím týdnu.

„To mužstvo chceme ještě udržet. Navíc by mělo pět kluků odejít do Znojma, kde se osvědčili a měli by jít hrát stabilně do první ligy,“pokračoval dále Kopřiva, který zůstal tajemný také u jmen, které by případně mohly Orly posílit. „Víme typy, které chtějí, ale musíme se pak přizpůsobit podle sebe. Jsme samozřejmě ale rádi, že těch pět hráčů by tam mohlo mít místo. V první lize je dnes hodně těžké sehnat místo pro pět hráčů. Ve druhé lize bychom jim něco našli, ale to pro kluky nemá žádný význam.“

Třinečtí fanoušci jsou určitě nejvíce zvědaví na kanadské akvizice. Ty pozorují bedlivě také oba trenéři, kteří jsou zatím s výkony kanadských hokejistů spokojení. „V prvním zápase předvedla celá lajna hodně dobrý výkon. Nehráli špatně ani se Znojmem, ale myslím, že už je taky trochu přetížená. Přece jen je teď trénink náročný a myslím, že se to projevilo. Jak Lefebvre, tak McGregor se ale jeví slušně. Musíme je však pořádně otestovat,“ povídal trenér na adresu kanadských borců.

V zápase se Znojmem byl hodně vidět mladý nadějný útočník David Ostřížek, který sám jednu branku dal a na jedné se podílel asistencí. Po utkání tedy pochopitelně přišla také otázka na jeho šance v dresu Ocelářů. „Je to tady letos hodně nabité. Na dva fleky nás je dvanáct útočníků. Bude to těžké, ale budu se rvát,“ sliboval fanouškům sám hráč.

Dost možná bude pro kariéru mladého reprezentanta následující rok klíčový. „Kdybych dostal výjimku, tak můžu ještě do juniorů. To už ale pro mě nemá vůbec žádný význam, musím hrát mužskou soutěž,“ naznačil Ostřížek, že bude hledat uplatnění pouze v dospělé kategorii.

V úvahu jsou dvě varianty. Buď vyjde extraliga v Třinci nebo zamíří do první ligy. „Byl bych hodně rád, kdybych se probil do sestavy tady, alespoň do čtvrté lajny. Může se pak někdo zranit a já se posunout výše. Kdyby to nevyšlo, tak se holt budu muset jít vyhrát do první ligy,“ doufá v tu třineckou variantu, ale zároveň připouští, že by jeho kroky mohly zamířit třeba do Znojma, ve kterém již letos trénoval a odehrál tam dva zápasy.

„Ve Znojmě byly náročné tréninky, ale v úvodu jsem se zranil, tak jsem týden zmeškal. Odehrál jsem ale za Znojmo dva zápasy s Táborem a Jihlavou. Hlavně s tou Jihlavou to byla super prověrka a pro mě na začátek přípravy dobrá zkušenost. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Oba týmy zatím řeší, kdo z nás tam půjde,“ řekl závěrem třinecký mladík David Ostřížek.

Odehrané v 17:00 | Muži