Junioři uloupili tři body v Olomouci! Haas řídil výhru hattrickem

04.01.2022 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Muchy v novém roce vyjeli ven a na programu mají šest zastávek. Pod Javorovým se představí až 21. ledna. Do nového roku vstoupili mladí Oceláři 2022 vítězně. Jejich prvním soupeřem byla Olomouc. Třinečtí si v první třetině vytvořili třígólový náskok. Kohouti snížili na rozdíl dvou branek, ale to nestačilo a junioři získali tři body. Velkou měrou se na výhře podílel Oskar Haas, který vstřelil hattrick a dvakrát nahrával.
25.kolo, úterý 4.1.2022
4:8
ZS Olomouc
Třetiny: 0:3, 3:3, 1:2  Branky a nahrávky: 21. Handl (Tarnoczy), 30. Groch (Kučera, Fasner), 32. Poledna (Fibigr), 45. Poledna (Groch, Mácha) – 3. Haas (Urllych, Jobánek), 6. Haas (Jobánek, Ullrych), 8. Kareš (Matěj), 29. Ullrych (Jobánek, Haas) 37. Haas (Jobánek, Ullrych), 38. Chovaniak (Haas), 58. Kozlík (Wardas, Geidl), 60. Geidl (Matěj). Rozhodčí: Kika, Vaněk – Novotný, Blažek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 56:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:8.
HC Olomouc: Špunar (8. Kmec) – Kočí, Přecechtěl, Groch, Panáček, Stratil, Poledne – Tichý, Kučera, Havel, Zapletal, Fasner, Matašovský, Fibigr, Handl, Mácha, Tarnoczy, Ruda
HC Oceláři Třinec: Švančara – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek

Nejvyšší soutěž juniorů je v plném proudu a třinečtí junioři měli na programu šest utkání venku. První utkání odehráli na ledě hanácké metropole. Hosté otevřeli ve třetí minutě skóre zápasu a prvním přemožitelem Špunara byl Oskar Haas. Domácí si následně vytvořili velkou šanci, ale Švančara byl připraven. Třinecký tým dostal kohouty pod tlak a v šesté minutě se podruhé v zápase radoval Oskar Haas, který překonal gólmana olomouckých hráčů z pravého kruhu. Netrvalo dlouho a hosté nechali zaznít gólovou sirénu potřetí. Za modrou čárou vyslal tvrdou v osmé minutě Antonín Kareš. Svým přesným zásahem vyhnal z brány Špunara a mezi dvě tyče se postavil Kmec. Domácím se pak podařilo dostávat do útočného pásma, ale jejich akce byly nepřesné a na tým zpod Javorového nedokázali vymyslet žádné překvápko.

V samotném začátku druhé třetiny se podařilo domácím snížit. Třinecký strážce brány si nedal pozor na Tobiáše Handla a svému kádru dodal novou chuť do zápasu. Olomoučtí se navíc začali prezentovat mnohem lépe než v prvních minutách první třetiny. I přes výrazné zlepšení, domácí na Třinec nestačili. Ve dvacáté deváté minutě navýšil vedení díky Petru Ullrychovi, jenž se ocitl sám před brankářem Olomouce a puk trefil blíž k levé tyči. Domácím se následně podařilo situaci zdramatizovat, když v krátkém rozmezí vstřelili dvě branky. Ve třicáté minutě nestačil Švančara na střelu Šimona Grocha. Třineckému brankáři také utekla přesná trefa z hokejky Aleše Poledny, který skóroval ve dvaatřicáté minutě. Olomoučtí se však dlouho neradovali. Ve třicáté druhé minutě se prosadil Oskar Haas a hattrick byl dokonán. Třinecká aktivita pokračovala, když o necelou minutu a půl skóroval Daniel Chovaniak a jeho mančaft i po druhé části hry držel tříbrankový náskok.

Oceláři své vítězství potvrdili v poslední třetině. Kohoutům se podařilo ve čtyřicáté páté minutě snížit, když početní výhodu pět na tři využil Aleš Poledna. Poté bylo dění jako na horské dráze, chvílemi nahoru a dolů. Průběh jako takový vydržel až do padesáté osmé minuty. Svou příležitost proměnil v přesnou trefu Matěj Kozlík. Tříbodovou výhru potvrdil necelých čtyřicet vteřin před koncem Nico Geidl. První venkovní utkání dopadlo výborně. Oceláře čeká další souboj v pátek, ve kterém změří síly s Bruslaři z Mladé Boleslavy.