MISTR 2023/2024

Junior Černý: Za příležitost v Třinci jsem vděčný, nechci nikoho zklamat

09.10.2023 · Šárka Kolková
Během léta v třinecké juniorce proběhla změna i na brankářských postech, pod Javorový z Jihlavy dorazil gólman Adam Černý. Třinecký brankář zatím v extralize vychytal tři výhry ze čtyř zápasů.

Minulou sobotu Adam Černý odchytal zápas proti Přerovu a potřetí v této sezoně dovedl Oceláře k vítězství. Přesto byl se svou prací nespokojený. „Přerov je nepříjemný soupeř, který umí potrápit. V zápase moc nestřílí, což pro brankáře není příjemné a je těžké po celý zápas udržet koncentraci. A tak jsem rád, že jsme zápas nakonec zvládli, ale nejsem spokojený s mým výkonem. Chtěl bych týmu pomáhat více, ale zatím se mi to nedaří.“

Brankářskou trojici vytvořil osmnáctiletý mladík s Jakubem Králem a Denisem Heczkem. „Myslím si, že naše spolupráce funguje skvěle, jsem rád, že i přes konkurenci se navzájem podporujeme a pomáháme si.“

Nová brankářská posila dorazila pod Javorový z Jihlavy, kde si ale Adam Černý v minulém ročníku příliš nezachytal. O přestupu do Třince navíc bylo rozhodnuto až v poslední chvíli. „Změna ze začátku byla taková kostrbatá. Ještě pár dní před soutěží jsem nevěděl, zda budu v Třinci nebo si budu muset hledat nové angažmá. Nakonec vše dobře dopadlo a jsem tady spokojený. Bohužel, minulá sezona nedopadla podle představ a nastaly okolnosti, o kterých nechci mluvit. Jsem však vděčný svým rodičům a agentovi, že mi pomohli to překonat a nyní se mohu dívat vpřed. Za to, že jsem dostal příležitost právě tady v Třinci, jsem nesmírně rád a nechci nikoho zklamat.“

Mladý Ocelář také promluvil o škole a o tom, jak se dostal k hokejovému řemeslu. „Studuji na střední škole v Jablunkově obor automechanik. A s hokejem jsem začal, když mi bylo osm let. To, že jsem skončil v brance, byla úplná náhoda.“

Na závěr rozhovoru se juniorský gólman svěřil s tím, ke komu hokejově vzhlíží a proč. „Mým hokejovým vzorem je určitě Juuse Saros, který chytá za Nashville. Je to nejmenší gólman v NHL, ale to, co předvádí v brance, je neuvěřitelné. Jeho rychlost, postřeh a čtení hry, to je něco neskutečného.“