Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Josef Stachura má bronz z mistrovství světa ve hře NHL

19.07.2022 · Adam Sušovský
Toužili překvapit, přivézt domů medaili a cíl splnili. Čeští reprezentanti ve hře NHL 22 obsadili na právě skončeném eWorld Championship organizace IIHF dělenou třetí příčku, coby medailista tak slaví i reprezentant Ocelářů Josef "Pepcastachurcik" Stachura.

Duo Adam „Dzouvi“ Menšík, Josef „Pepcastachurcik“ Stachura zakončilo mistrovství světa IIHF ve hře NHL22 na dělené třetí až čtvrté příčce. Češi v semifinále nestačili na favorizované Američany, se kterými v jednostranné sérii prohráli v souhrnu skóre 4:12. I tak se ale domů vrací spokojeni: Na vrcholu letošní sezony splnili svůj cíl. 

"My jsme do toho šli s tím, že úspěch pro nás bude postoupit do čtvrtfinále, to se nám povedlo. Neudělali jsme ostudu, ale uspěli jsme. Já jsem hodně spokojen," říká Josef Stachura, který v české dvojici hrál na Xboxu a v sezoně reprezentuje v esportové lize třinecké Oceláře. 

Už před měsícem, když šampionát začínal, mluvil o týmech ze zámoří. Právě na ně byl hodně zvědavý a zejména Američané jej v semifinále hodně nemile překvapili. "Musím říct, že jsem si nemyslel, že Američani budou tak silní. Předvedli ale neskutečné výkony, jsem rád, že jsem si s nimi mohl na turnaji zahrát, protože kdo ví, jestil se mi to poštěstí ještě někdy v budoucnu," připomíná Stachura fakt, že na Kanadu česká reprezentace narazila už v základní skupině. 

Ale zpět k semifinále... Pro české hráče se utkání ukázalo jako velká škola, cenná zkušenost. "Musím říct, že psychicky to bylo vážně těžké. V prvním zápase jsem měl jen jednu střelu na branku, ránu z nouze. Já se jinak k žádné střele nedostal, nepustil mě vůbec k ničemu. Ještě nikdy jsem v NHLku na takhle těžkého soupeře nenarazil, musím fakt uznat jeho kvality, byl úplně jinde," říká Starchura. "V druhém zápase to pojal exhibičně, ale i tak jsem prohrál 1:3. Beru to jako velkou zkušenost, alespoň jsem viděl, kde mám rezervy," dodává.

"V roce 2020 jsme vypadli ve čtvrtfinále se Švédy, teď jsme se posunuli zase o krok více. Ve světě jsme možná podceňovaní, ale teď jsme ukázali, že se s námi na šampionátech musí počítat. Udělali jsme reklamu celému českému esportu, toho si hodně vážím a děkuju všem za podporu," doplňuje Stachura na závěr letošní sezony. 

V té příští by chtěl na úspěchy navázat, v domácí lize by měl i nadále hájit barvy třineckých Ocelářů a znovu se z ní probojovat i do české reprezentace. "Hrát za Česko je nejvíc, co člověk může dokázat. Mé cíle do nové sezony zůstávají stejné: Chtěl bych, ať se v TOP čtyřce umisťujeme pravidelně a kdo ví, třeba dokážeme překvapit a zahrát si i finále," říká Stachura.