Jiří Juřík: Bude to nepředvídatelná sezona

05.09.2020 · Redakce
Po pátečním ranním tréninku vyrazili třinečtí junioři do Karlových Varů, kde je v sobotu 5. září čeká první soutěžní zápas Juniorské ligy akademií. Co před startem nového ročníku prozradil hlavní trenér mladých Ocelářů Jiří Juřík?

Jak jste spokojen s přípravným obdobím před startem sezony?

“S herním projevem týmu jsme byli celkem spokojeni. Herně nám utekl pouze jeden zápas na turnaji ve Varech, který nám moc nevyšel. Co nás ale tíží, je naše špatná produktivita, protože v každém zápase si vypracujeme velké množství šancí, které bohužel neproměňujeme. Na tom teď musíme ještě co nejvíce zapracovat.”

Co naopak považujete za silnou stránku svého týmu?

“Doufáme, že to budou brankáři. Oba loni podávali velmi slušné výkony a doufejme, že na ně navážou. A taky doufáme, že to bude náš útok. Jak už jsem říkal, vytváříme si spousty šancí, takže i vepředu bychom mohli být silní. Jenom ta koncovka nás zatím trápí.”

Kdo byl zvolen kapitánem týmu a co rozhodlo pro jeho volbu?

“Kapitánem týmu jsme zvolili Matouše Čmiela. Je to hráč dorazového ročníku 2001 a myslím si, že má v kabině autoritu. Je to klidnější typ a dovede působit i na mladší spoluhráče.”

Kapitán juniorského týmu pro sezónu 2020/2021 - útočník Matouš Čmiel.

Oproti původním předpokladům je nakonec juniorská soutěž nesestupová. Co na změnu v pravidlech říkáte a projevilo se to nějak na finální podobě kádru?

"Je to asi rozumné rozhodnutí. Nikdo neví, jak bude letošní sezóna kvůli epidemii vypadat a celá situace je nepředvídatelná. Myslím si, že svaz udělal dobře, že letos sestupy zrušil. Co se týče složení kádru, tím, že se nesestupuje, budou trošku biti, když to takhle řeknu, hráči dorazového ročníku 2001. My na soupisce ale tyhle hráče máme, protože jejich vyloučením by šla soutěž výkonnostně dolů, což určitě nechceme."

Vaším prvním soupeřem v Juniorské lize akademií budou Karlovy Vary, se kterými jste v přípravě těsně prohráli. Co od prvního soutěžního zápasu očekáváte?

“Samozřejmě bude záležet na tom, v jakých sestavách oba týmy nastoupí. Protože i Karlovy Vary můžou použít hráče ročníku 2001, kteří jsou angažování v Sokolově nebo Třebíči. Jsou to velmi kvalitní hráči, nicméně my je máme taky. V přípravě jsme sice ve Varech prohráli, ale to utkání bylo vyrovnané a rozhodly naše chyby v závěru. Takže budeme chtít tady toto odčinit a doufám, že budeme tentokrát úspěšnější a šťastný závěr bude patřit nám.”

A jaké cíle si dáváte pro sezónu 2020/2021?

“Je to strašně těžké předpovídat. Samozřejmě bychom se rádi dostali do play-off, ale nikdo neví, jak bude sezóna vypadat. Na nesportovním poli totiž máme dalšího soupeře v podobě epidemie a bude to výzva pro nás i pro kluky. Možná se stane, že nebudeme moci hrát v takové sestavě, v jaké bychom chtěli, ale budeme se s tím muset poprat. Kluci, kteří třeba na začátku budou mít méně prostoru, se najednou dostanou více do hry a bude na nich, aby se ukázali.”