Jeřábek: Ukázali jsme charakter, ale je brzo koukat na tabulku

14.01.2024 · Adam Sušovský
Nezlomil ho ani nešťastný moment, při kterém namazal soupeři na vedoucí gól. Byl to totiž následně sám Jakub Jeřábek, kdo na Kladně zavelel na začátku třetí třetiny gólem k obratu. Oceláři bláznivý zápas zvládli 5:3 a upevnili si pozici na třetím místě. Podle zkušeného beka je ale stále příliš brzo na to, aby se tým mohl koukat na tabulku.

Co se s Oceláři po skvělém úvodu stalo, že Oceláři najedou 2:3 prohrávali?

Zápasy tady nejsou pro nikoho snadné. Já myslím, že Kladno je tady na tom menším hřišti nepříjemný soupeř. Má spoustu zkušených hráčů a my věděli, že to tady nebude jen tak. Na 1:2 jsme dostali gól v přesilovce, nehrali jsme špatně a myslím, že ani druhá třetina nebyla zas tak zlá. Bohužel jsme dvakrát zaváhali, otočilo se to, ale my ukázali ve třetí třetině dobrý charakter.

Po třetím gólu Kladna jsi vypadal vinou své chyby hodně frustrovaně...

Chtěl jsem hokejkou seknout do mantinelu, ale mám něco za sebou a vím, že musím zachovat chladnou hlavu. Bylo hodně času, abychom to zvrátili a jsem rád, že jsem to týmu pak vrátil.

Chtěl jsi přesilovku z kraje třetí třetiny vzít takhle na sebe?

Jo, řekli jsme si o přestávce, že bychom to takhle mohli zahrát. Věděli jsme, že napadají jedním hráčem. S Martinem Růžičkou jsme zkusili nabrat stejnou rychlost s tím, že když se nám to otevře, půjdeme rovnou do branky.

A Rytíři zůstali stát...

Proto jsme to tak sehráli. Věděli jsme, že budou čekat přihrávku zpátky na najíždějícího hráče. Myslím, že jsme je překvapili.

Držíte třetí místo, lehce jste odskočili Litvínovu. Co bude cíl Ocelářů do konce základní části, bude to udržet aktuální pozici?

Je strašně brzo, jsme teprve v půlce třetí čtvrtiny. My jdeme zápas od zápasu. Na tabulku samozřejmě občas kouknem, ale ještě je brzo dělat závěry.