MISTR 2023/2024

Jeřábek: Musíme se zlepšit a jít štěstí naproti

01.10.2023 · Adam Sušovský
Další výsledkově nepovedený duel mají za sebou třinečtí Oceláři, na ledě Litvínova padli 4:6. Utkání pro přítomné novináře hodnotil obránce Jakub Jeřábek.

Oceláři na ledě Litvínova prohráli 4:6, na konci zápasu z toho sice bylo ještě slušné drama, ale výsledek se rodil hned na začátku, že?

Je těžké takový zápas hodnotit. Na začátku jsme soupeři nabídli velké množství přečíslení, Litvínov je teď v laufu a uměl je potrestat.

Oceláři byli vyhlášení precizní defenzívou, v posledních dvou zápasech jste ale inkasovali jedenáct branek. Co se děje?

Začíná to od toho, abychom soupeře nepouštěli do přečíslení. Možná i líp četli hru, já nevím. My jsme teď v soubojích pozdě, prohráváme je a od toho se to odvíjí.

Není to tedy jen souhra okolností?

Já nevím, těžko říct. Doma s Hradcem to na šance bylo možná vyrovnané, soupeř byl efektivnější. Tady v Litvínově jsme dvě třetiny tahali za kratší konec, to si přiznejme. Dohánět něco na konci je pozdě.

Litvínov se veze na vítězné vlně, bylo to znát na ledě?

Jo, my si to i říkali. Chtěli jsme tomu trošku předejít, ale hned v první minutě jsme prohrávali 0:1. To soupeře ve formě ještě více nakopne, hráli dobře. My si z toho musíme vzít ponaučení.

Taky vám nepřálo štěstí, Richard Nedomlel ve druhé třetině správně padl do akce soupeře a byla z toho nakonec ještě lepší nahrávka…

To s tím souvisí, štěstíčku musíme jít naproti. Musíme k němu najít cestu, zlepšit se a s tím přijde i štěstí.