Hudáček: Teď se připravíme na Ligu mistrů

05.11.2023 · Adam Sušovský
Formu jako hrom mají Oceláři, potvrdili to i v neděli. Na domácím ledě rozdrtili Olomouc 5:0 a před reprezentační přestávkou natáhli bodovou šňůru, kterou stvrdili své postavení v TOP4. „Škoda, že pauza přichází,“ prohlásil útočník Libor Hudáček, který by s třineckou formou teď nejraději hrál dál a dál. Sám v neděli dva góly dal a na jeden nahrál.

Zápas začal kuriózním prvním gólem, který Oceláře uklidnil i nastartoval.

Hlavně Poly s Hrehem četli hru! Dobře jsme v tu chvíli zaforčekovali a využili chybu, kterou Konrád udělal. Ten moment nás nastartoval, šli jsme si pro tři body a máme za sebou dobrý měsíc. Škoda, že přichází repre pauza.

Ty sám se cítíš dobře? Dnes jsi dal dva góly, jednu asistenci a bodoval jsi ve čtyřech zápasech v řadě…

Ani ne (směje se). Ale jsem rád, že mi to dnes vyšlo i zpoza branky. Dnes to byl večer, kdy by mi tam padlo asi všechno. Někdy jsou ale zase večery, kdy nedáte nic. Jsem za tu formu rád a doufám, že mi vydrží.

V říjnu se do branky vrátil Ondřej Kacetl, dneska má první nulu. Jak moc je pro vás i pro něj důležitá?

Věděli jsme, že nás umí podržet. Dneska jsme udělali všechno pro to, abychom zblokovali co nejvíce střel a pomohli mu k nule. Jsme rádi, že jsme si pomohli navzájem a vyhráli zápas před pěknou kulisou.

Oceláři mají formu, šlapou. Souhlasíš?

Vyhráváme a snažíme se brát co nejvíc bodů. Dnes máme tři a jsme rádi. Znovu říkám, pro nás je škoda, že přichází reprezentační přestávka, přetrhne nám naši šňůru.

Jak vyplníte reprezentační přestávku?

Dobře potrénujeme, odpočineme si a připravíme se na Ligu mistrů. Ta přijde hned po ní a my chceme postoupit. Je na nás tlak, abychom šli co nejdále a my si toho jsme vědomi. S kluky jsme se o tom bavili, máme to nastavené všichni stejně: Chceme v té soutěži uspět a udělat radost našim i všem českým fanouškům.