MISTR 2023/2024

Hokejisté z Nebor darovali krev - dobročinná akce hokejových amatérů letos s rekordní účastí

01.01.2013 · Marian Franek
Před několika týdny jsme na našich stránkách přinesli informaci o chystané dobročinné akci HC NEBORY DARUJÍ KREV. Třetí ročník této bohulibé akce opět zorganizovali amatérští hokejisté z Nebor a Oceláři se již tradičně stali patrony.

Již průběh příprav letošního ročníku naznačoval, že by mohl padnout rekord v počtu účastníků a předpoklady se nakonec potvrdily. "Prvních dvou ročníků se vždy zúčastnilo okolo čtyř desítek dárců krve a tak jsme i letos počítali, že bychom mohli dvakrát zaplnit kapacitu transfuzní stanice. Díky skvělé propagaci naší akce na stránkách Ocelářů i v průběhu extraligových zápasů, se ale počet přihlášených zájemců vyšplhal vysoko nad předpokládanou mez. Oba prosincové termíny byly beznadějně zaplněny a sestřičky na transfuzní stanici se měly co otáčet", pochvaloval si spokojeně organizátor akce, Marian Franek a dodal: "Jsem nadšen přístupem všech přihlášených účastníků. Již krátce po Neborovském trnkobraní jsem měl prosincové termíny plné a tak jsme po dohodě s transfuzní stanicí s potěšením mohli vypsat ještě dodatečný termín, který byl stanoven na 11.1.2013! Pár volných míst tam ještě mám, ale z větší části je i tento termín naplněn".

A jak letos akci podpořili profesionálové z HCO? Tradiční patroni neborovských hokejistů – Lukáš Zíb a Peter Hamerlík se opět stali mediálními tvářemi. S ohledem na páteční termín odběru, kdy je čekal extraligový zápas, sice sami krev darovat nemohli, ale poslali za sebe víc než adekvátní náhradu! Na odběr dorazily půvabné přítelkyně našich hokejistů – Lukáše Zíba zastoupila přítelkyně Magda, Tomáše Kloučka nahradila přítelkyně Bára a Marek Zagrapan poslal přítelkyni Evu. Jejich účast ocenil také předseda neborovského klubu, Kamil Běhálek: "Holky nám udělaly velkou radost! Na první pohled by si člověk mohl myslet, že taková akce není nic pro ně, ale opak je pravdou! Mají srdce na správném místě a ani chvilku neváhaly a velmi ochotně přišly nejcennější tekutinu darovat".

Podrobné informace včetně kompletní fotogalerie naleznete již brzy na oficiálních stránkách HC Nebory, na adrese:www.hcnebory.cz