Hamerlík nás svým výkonem potěšil - chválil Kopřiva

06.08.2009 · Martin Stebel, Adam Sušovský
Druhý pohárový duel byl v podání třineckých Ocelářů mnohem povedenější než úterní premiéra se Zlínem. Během celého zápasu byl k vidění svižný a důrazný hokej. Obecenstvo v ostravské ČEZ aréně se rozhodně nenudilo. Hráči obou týmů předvedli slušnou porci pěkných akcí. O zhodnocení pohárové konfrontace jsme požádali kouče Kopřivu a taky přijemné překvapení dnešního střetnutí - gólmana Petera Hamerlíka.

Hostující lodivod Břetislav Kopřiva byl narozdíl od úterního zápasu se Zlínem relativně spokojen s defenzivní činností: "Určitě tam bylo výrazné zlepšení v naší hře ve středním pásmu, ale i v obraně. My jsme na tom za ty dva dny zapracovali a bylo tam evidentně vidět lepší nasazení a snaha hráčů. Zcela jistě bylo toto utkání daleko lepší než předchozí, ale samozřejmě je pořád na čem pracovat."

Vzápětí však zcela podle očekávání krotil přehnaný optimismus: "Je tam pořád spousta nedostatků, ale vůle hráčů po vítězství a organizace hry - to bylo dneska podstatné zlepšení." K samotnému průběhu utkání poznamenal: "Myslím si, že jsme měli využít tu přesilovku 4 na 3, kdy se hrálo v prodloužení a udržet vedení. Určitě se z toho nějakým způsobem poučíme, abychom v takovýchto momentech závěry utkání zvládali."

Peter Hamerlík
foto : Marian Ježowicz

Kopřiva zhodnotil i výkon novice v třineckém dresu - Petera Hamerlíka : "Myslím si, že Peter zachytal velmi dobře i přesto, že do toho zápasového rytmu naskočil hned z tréninkového cyklu. Má velké předpoklady, už má něco za sebou a dneska zachytal výborně, jsme spokojeni s jeho výkonem.

Hlouček třineckých fans několikrát hlasitým skandováním vyjádřil vděk za povedené zákroky právě slovenskému gólmanovi. Ten se ke svému výkonu vyjádřil v poměrně skromném duchu: "Byl to klasický první zápas, zachytal jsem si opravdu solidně. Člověk se do toho zápasového tempa postupně dostává. Vítkovičtí hráči mě nenechali spočinout. Měl jsem určitě rezervy, ale celkově mohu být docela spokojen."

Oproti úternímu debaklu se Zlínem dnes fungovala obranná činnost o poznání spolehlivěji."Je fakt, že zlepšení tam bylo. V minulém zápase Dubovi a Vojtkovi obránci moc nepomáhali, dnes to bylo mnohem lepší. Beci přede mnou ty odražené puky brzy odklízeli do bezpečí. Komunikace s obránci ale ještě nebyla optimální, máme na čem pracovat."

Těsně před koncem zápasu Peter bravurně chytil samostatný nájezd Jiřímu Burgerovi. Po prodloužení však dvakrát kapituloval při penaltách Viktora Ujčíka a Marka Kvapila. "Oba střelci mají velmi šikovné ruce a šoupli mi to mezi nohy. Docela mě to mrzí, jelikož v obou případech jsem betony secvaknul o zlomek vteřiny později" uzavřel povídání usměvavý strážce svatyně.

Odehrané v 17:00 | Muži