MISTR 2023/2024

Frozen Cup: Představení týmů prestižního turnaje mládeže

10.12.2021 · Adam Sušovský
V pátek odpoledne v třinecké MINI WERK ARENĚ odstartuje třetí ročník Frozen Cupu. Prestižní turnaj hráčů šestých tříd se koná po roční přestávce, všechny zápasy můžete sledovat živě na klubovém kanále Youtube. O pohár se v systému každý s každým utká šest českých týmů.

Domácí tým si v letošní sezoně přivezl vítězství z turnaje v Rožnově pod Radhoštěm a třetí místo z turnaje v Olomouci. Na Frozen Cupu bude chtít vylepšit umístění z posledního ročníku, kdy mladí Oceláři tehdy skončili až na sedmém místě. Kapitánem týmu U12 je Matěj Pavelka, asistentem pak Kryštof Adamský - syn bývalého dlouholetého třineckého útočníka a dvojnásobného extraligového šampiona Martina Adamského. V týmu trenéra Mirka Macháčka jsou až na dvě vyjímky (ročník 2011) všichni hráči ročníku 2010.

Sestava Ocelářů:

Brankáři: Kristián Januszewsli, Marian Svetek, Andrej Varmus. Obránci: Kryštof Adamský, Jakub Lizák, Szymon Niedoba, Antonín Holubčík, Alex Rodek, Ondřej Wrobel, Tibor Holák. Útočníci: David Michalek, Michal Počarovský, Marek Sedláček, Martin Kytka, Vít Cieslar, Filip Labaj, David Stuchlík, Kosma Stanieczek, Matěj Pavelka, Štěpán Kurz, Jakub Drobisz, Ondřej Nitche.

HC Vítkovice Ridera

V čele vítkovické šesté třídy stojí jako trenér bývalý dlouholetý útočník, mistr extraligy se Vsetínem a po deset let jeden z tváří extraligových Vítkovic - Luděk Krayzel. Šestá třída Vítkovic si v letošní sezoně připsala největší úspěch hned v létě, na turnaji v rakouském středisku Zell am See v mezinárodní konkurenci uspěla a přivezla domů zlato. Byl to vůbec první ostrý turnaj po kovidové pauze, která mladé hokejisty prakticky na celý minulý rok vyřadila ze hry. V Třinci by úspěch Vítkovice chtěly napodobit.

„V Rakousku to bylo úžasné. Poprvé jsme zažili jako trenéři, že se nám po vítězném turnaji hráči rozplakali. Nevěřili jsme, co vidíme, ptali jsme se jich, co se děje a ony to byly slzy radosti a štěstí, že se jim podařilo vyhrát turnaj. Já osobně jsem tohle ještě nezažil. Úžasná parta se sešla,“ vyprávěl Luděk Krayzel.

Sestava Vítkovic:

Brankáři: Viktor Němec, Adam Köhler. Do pole: Ondřej Novák, Dominik Lakatoš, Šimon Timko, Matyáš Vlk, Matěj Trnka, Patrik Prokop, Alex Pavlík, Matyáš Kohutek, René Pazderník, Milan Rychlík, Jakub Soška, Lukáš Dybal, Jakub Frydrych, Adam Chyyba, Václav Tomášek, Alex Stankovič, David Jeřábek, Jan Pross, Lukáš Hertvik.

HC Bílí Tygři Liberec

Jen dva hráči ročníku 2011, zbytek hráči ročníku 2010, přivezou Bílí Tygři na Frozen Cup do Třince. V lize žáků letos ve svém kraji předvádí Bílí Tygři výborné výkony, z dvanácti zápasů zaznamenali dvanáct výher. A do Třince jedou ze skvělou formou: Vždyť v minulém týdnu liberečtí mladíci rozstříleli Varnsdorf 13:2.

Sestava Liberce:

Brankáři: Dominik Eder, Jakub Kyznar. Do pole: Maxim Bartek, Alex Bartoviš, Jan Blahout, Matyáš Čakajík, Matyas Čutta, Dominik Křeček, Václav Lochman, Matěj Jan Matějček, Adam Rozsíval, Martin Šmucr, Filip Švajda, Robert Táborský, Radim Železný.

HC Sparta Praha:

Také Sparta Praha přijíždí do Třince s velmi mladým výběrem, rovněž na soupisce pražského klubu jsou jen dva hráči z ročníku 2011. Talentovaní borci z Prahy ovšem mají od koho naslouchat. Na střídačce šestých tříd Sparty totiž stojí jedna z legend české nejvyšší soutěže i samotného klubu Sparty. Bývalý vynikající útočník Jiří Zelenka, čtyřnásobný český šampion a druhý nejlepší střelec historie Sparty. Příkladný vzor pro budoucí hokejisty.

Sestava Sparty:

Brankáři: Matěj Přikryl, Jakub Synek. Obránci: Matěj Adam, Chasan Bažev, Jan Čech, Oldřich Kubík, Štěpán Kužma, Jakub Moravec, Michal Němec, Adam Tábor. Útočníci: Erik Budaev, Daniel Haituf, Matěj Hlíněný, Tobiáš Horáček, Dominik Kolář, Matyáš Kubáni, Oliver Nejčev, Eliáš Zenkl.

HC Kometa Brno

Pouze jeden jediný tým v letošní sezoně dokázal žáky Komety Brno porazit, byl to městský rival Technika Brno, a to dokonce dvakrát. Jinak ale šesťáci Komety v letošní sezoně své soutěže dominují. Připsali si navrch devět výher a jednu remízu, aktuálně už měsíc jedou na vítězné vlně. A největší síla? Týmová soudržnost. Alespoň takový vzkaz poslali zástupci týmu do dotazníku před turnajem jeho pořadatelům. V sestavě Komety je jen jeden hráč narozený v roce 2011 a součásti týmu je také dívka, brankářka Anna Putová.

Sestava Komety:

Brankáři: Anna Putová, Jakub Vávra. Obránci: František Baják, Matyáš Feik, Jan Proch, Josef Vavrouch, Dominik Rous, Peter Ossowski. Útočníci: Ondřej Prokeš, Eliáš Mátl, Martin Proch, Tobias Bartes, Tadeáš Veverka, Daniel Kubát, Tomáš Dvořák, Sebastien Bango, Tobiáš Lačňák, Matěj Říha.

HC Olomouc

Výběr trenéra Pavla Sedláka je tvořen hráči narozenými v roce 2010. Zkušený kouč v minulosti vedl prvoligové Zubry z Přerova, nyní má k dispozici výběr o poznání mladší. Jeho tým se spoléhá především na branky Patrika Synka, obrany soupeřů se ale nesmí nechat obalamutit šikovným útočníkem Tomášem Rojem.

Sestava Olomouce:

Brankáři: Denis Košta, Filip Čisarik. Obránci: Ondřej Kubáň, Matyáš Vyhnálek, Adam Kurz, Filip Jedlička, František Janků, Adam Mařák. Útočníci: Patrik Synek, Milan Liptaj, Daniel Čep, Tomáš Roj, Erik Künstler, Tomáš Janda, Denis Koláček, Daniel Krkoška, Lukáš Vařeka, Tobiáš Končický.