MISTR 2023/2024

Dorostenci ovládli základní část, nadstavbu rozehrají ještě před Vánoci

19.12.2023 · Martina Sikorová
V první fázi dorostenecké extraligy si mladí Oceláři počínali na výbornou! Ve 27 zápasech získali svěřenci trenéra Marka Malíka 61 bodů a základní část skupiny B ovládli s pětibodovým náskokem na druhý Hradec.

Třinečtí mladíci se navíc mohli opřít o nejlepší útok a obranu ve skupině. Do sítí soupeřů napálili Oceláři hned 115 puků, sami naopak inkasovali jen 62 branek. "Moc si vážíme, jaké umístění se nám podařilo uhrát. Hlavně se nám moc líbí, jak kluci pracují a jaký pokrok od května udělali. Starší hráči jdou příkladem mladším a my se snažíme tento mix každý den v náročných trénincích posouvat. Kluci si mezi sebou nic nedarují, sami sobě vytváří skvělou konkurenci, aby v zápase byli společně jako tým nejsilnější. Hodně se nám daří se držet jednoho z našich hesel: Každý den chci být lepší než den minulý," komentuje výkony týmu hlavní trenér Marek Malík.

Z prvního místa postoupili Oceláři do skupiny O pořadí v play off, ve které už změří síly i s nejlepšími týmy ze západu. Hrát se bude dvoukolově každý s každým (18 utkání), výsledky z první části sezony se mažou. "Jeden z našich bodů v tréninku a hlavně v zápasech je soustředit se sami na sebe. Připravit se, odevzdat maximum a udělat svou práci nejlépe, jak můžu. S největším respektem ke všem soupeřům se nechceme dívat, kdo je na druhé straně, ale chceme se dívat na nás. Bude skvělé si zahrát kvalitní zápasy s mužstvy, které tolik nevidíme. Čekáme, že to bude náročné a moc se na tu výzvu těšíme."

Kompletní program Ocelářů ve druhé části sezony najdete ZDE.