MISTR 2023/2024

Domácí dvojboj načne Kladno

19.11.2009 · Adam Sušovský, Michal Samiec
V následujícím víkendu čekájí Oceláře dvě utkání před vlastním publikem. V pátek přijede do Werk arény Kladno. Zápas začíná tradičně v 17:00, sponzorem je společnost ZVVZ-Enven Engineering, a.s..

25. kolo extraligy přinese do Třince souboj dvou týmů z opačného pólu tabulky. Aktuálně třetí Oceláři totiž ve Werk aréně přivítají předposlední Kladno. Potvrdí Oceláři roli favorita nebo si domů odveze po pěti zápasech plný počet bodů hostující tým?

O soupeři

Kladenský tým momentálně neprožívá snadné období. Středočeši totiž v lize tápou, navíc pět zápasů v řadě nedokázali zvítězit. I proto patří kladenským "Buldokům" až předposlední příčka, daleko od klidného středu soutěže, či boje o play-off. V Třinci bude Kladno podle všeho kompletní, velká neznámá je pouze u Bílka, jehož zdravotní pohodu brzdí viróza.

Hlavní opory:

Při pohledu do sestavy je jasné, že i přes postavení v tabulce Kladno podceňovat rozhodně nelze. V týmu Středočechů jsou taková jména jako Patera a jeho věčný parťák Procházka, či hvězdný obránce s bohatými zkušenostmi z NHL František Kaberle. Vůdcem kladenských statistik je kapitán Pavel Patera (9+10), o čtyři kanadské body je horší konstruktivní Jaroslav Kalla (3+12).

Předchozí zápasy Kladna:

Výkony Kladna mají v posledních zápasech nálepku "herní krize". Tým se totiž trápí, naposled se Kladnu podařilo zvítězit vysoko 6:2 na ledě pražské Slavie. Od té doby Geus Okna stáli již pětkrát na straně poražených. V minulém kole Kladno podlehlo na svém ledě 1:4, v posledních pěti zápasech navíc Středočeši vstřelili pouze pět branek.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 13.
Bilance: 24 zápasů, 7-1-1-15, skóre 59:79, 24 bodů
Bilance venku: 12 zápasů, 2-1-0-9, skóre 25:49, 8 bodů
Lídr kanadského bodování: Pavel Patera 19 (9+10)
Nejlepší střelec: Pavel Patera 9
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Kalla 12
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Kameš 8 (2+6)
Nejtrestanější hráč: Jan Eberle 45
Nejlepší v +/-: Daniel Branda +10 (v dresu Slavie), Petr Tenkrát +5
Brankáři: Miroslav Kopřiva, 22 zápasů - 8 výher a 14 proher, úsp. 90,76 %, prům. 3,14 g/z
Lukáš Cikánek, 6 zápasů - 6 proher, úsp. 89,66 %, prům. 3,75 g/z

Vzájemný zápas

První vzájemný zápas letošní sezóny vyzněl lépe pro Oceláře. Domácí Kladno sice zásluhou první letošní trefy obránce Kaberleho vedlo 1:0. Zásluhou Růžičky a Malce ale Oceláři na konci druhé části strhli vítězství na svou stranu.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:0 1:2 0:0) Branky a nahrávky: 23. Kaberle (Bělohlav) - 35. Růžička (Peterek, Kohn), 39. Malec (Peterek, Květoň). Rozhodčí: Jebavý, Fraňo - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2693. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

O Ocelářích

Ani Oceláři neprocházejí nejoptimálnějším obdobím. V posledních čtyřech zápasech totiž ani jednou naplno nebodovali, navíc z ledu odešli ve třech případech jako poražení. Proti Kladenským tak na jejich holích bude ležet tíha zodpovědnosti a role jasného favorita. V sestavě Ocelářů je před utkáním pouze jeden otazník, který visí nad jménem Tomáše Duby. Třinecký gólman již sice po vážném zranění trénuje, zda bude připraven do zápasu se ovšem ještě uvidí.

Hlavní opory:

Stále platí pořád dokola omílané klišé. Oceláře táhne hromovou silou jejich první nejdúdernější formace. Ve velké pohodě hraje nejlepší střelec Martin Růžička, který ke svým 15 zásahům přidal 11 asistencí a pořádně motá hlavu svému jmenovci v pozici reprezentačního trenéra. Velkou měrou se ovšem na jeho výkonech podílí také jeho spoluhráči z formace - Jiří Polanský(7+14) a Ladislav Kohn (9+21).

Předchozí zápasy Třince:

Poslední zápasy Ocelářům nevycházely tak úplně podle představ, když ve čtyřech předchozích zápasech hned třikrát prohráli a ani jednou nebrali plný počet bodů. V minulém kole Třinečtí vedli po dvou třetinách v Litvínově, ani to ovšem na tři body nestačilo a po neúspěchu v samostatných nájezdech přivezli pod Javorový pouze jeden bodík.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 3.
Bilance: 24 zápasů, 12-3-2-7, skóre 81:69, 44 bodů
Bilance doma: 12 zápasů, 7-1-1-3, skóre 41:32, 24 bodů
Lídr kanadského bodování: Ladislav Kohn 30 (9+21)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 15
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 21
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 15 (3+12)
Nejtrestanější hráč: Ladislav Kohn 73
Nejlepší v +/-: Ladislav Kohn +15
Brankáři: Tomáš Duba, 10 zápasů - 8 výher a 2 prohry, úsp. 92,81 %, prům. 2,47 g/z
Peter Hamerlík, 16 zápasů - 8 výher a 8 proher, úsp. 90,98 %, prům. 3,04 g/z

O zápase

Utkání 24. kola hokejové O2 extraligy se hraje v pátek 20. listopadu. Oceláři hrají doma ve Werk Aréně, ze zápasu vám třinecká redakce nabídne textový on-line přenos. Úvodní buly zápasu je plánováno na tradičních 17:00 hod. Sponzorem utkání je společnost ZVVZ-Enven Engineering, a.s. - Dodavatel zařízení pro ochranu ovzduší. Více informaci naleznete na www.zvvz-enven.cz.

Sestavy z minulého zápasu:

HC GEUS OKNA Kladno: Kopřiva - Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Trončinský - Branda, Patera, M. Procházka - Bělohlav, Mrázek, Mikulík - Horna, Kalla, Bílek - Eberle, Stieler, Kuchler.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Malec, Seman, Cartelli, Výtisk, Andersons, Lojek - M. Růžička, Polanský, Kohn - D. Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Polák, Bonk - Tomas, Kanko, Pospíšil.

V sestavě kladenského mančaftu je jediný hráč, který oblékal dres Třince a to Tomáš Horna. Za Oceláře pak nastupuje Mario Cartelli (29 zápasů za Kladno), Martin Růžička (působil v kladenské mládeži) a Ladislav Kohn, který si v Kladně v sezóně 1992/93 odbyl extraligovou premiéru.